29 Kasım 2022, Salı
12.6 C
İstanbul

SEC ve Ripple, Davaya Konu Olan İki Belge ile İlgili Anlaşmaya Vardı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 2 sene önce

Binance indirim kodu

Ripple ve SEC, 1 Nisan’daki toplantının ardından Ripple’ın bazı e-posta alışverişlerini yeniden düzenlemesine ilişkin anlaşmaya vardı.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Ripple, mahkeme belgelerinin mühürlenmesi konusunda SEC ile bir anlaşmaya vardı.
  • Ancak Ripple, istediğinin yarısını alabildi.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile devam eden davasında kripto ödeme şirketi Ripple, özel e-posta yazışmalarını kamuoyundan uzak tutma talebinde kısmi bir kazanç elde etti.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Ripple, İstediğinin Yarısını Alabildi

Aralık ayında Ripple aleyhine açılan dava, Ripple’ın devam eden kayıtsız menkul kıymet tekliflerinde XRP satışları 1.3 milyar Dolar topladığını iddia ediyor. XRP yaratıcıları Chris Larsen ve Brad Garlinghouse tarafından oluşturulan ödeme şirketi Ripple, XRP’nin merkez bankası gibi çalışıyor.

31 Mart’ta bir New York yargıcı, Ripple’ın dört belgeyi geçici olarak mühürleme talebini kabul etti; ayrıca Ripple ve SEC’e 2 Nisan’a kadar redaksiyonlar üzerinde anlaşmaya varmalarını emretti. Ripple ve SEC avukatları ise iki e-posta ile ilgili düzeltme yapılması konusunda anlaşmaya vardı.

İlk redaksiyon Ripple CEO’su Brad Garlinghouse ile şirketin kâr amacı gütmeyen VC kolu Rippleworks hakkında anonim bir kişi arasındaki bir e-postadır. İkincisi, XRP’nin genel algısı ile Ripple’ın bunu kontrolünü tartışan anonim taraflar arasında bir posta olarak belirtiliyor.

SEC Davasına Rağmen XRP Değer Kazanıyor

Ripple’ın avukatı Andrew Ceresney’e göre şirket, diğer iki belge üzerinde bir anlaşmaya varamadı. SEC, Ripple’ın kurucu ortağı Chris Larsen’in kişisel finansal bilgilerini içeren ve şirketin stratejisini özel yatırımcılarla paylaşan bir e-posta alışverişini gizlemesini istemiyor.

Ripple’in avukatları, belli ki, hâlâ bunların düzeltilmesini istiyor. Ceresney dün mahkemeye yazdığı bir mektupta, “Dört belgenin tamamı da mahkemeye sunulan keşif materyalleri ve bu nedenle adli belgeler değildir ve kamuya açık erişim karinesi hakkına sahip değillerdir.” ifadelerini kullandı.

İlgili Haber:  Kripto Endüstrisi, Stablecoin Yasasına “Hayır” Dedi

SEC davası, kripto para XRP’nin mevcut boğa koşusu sırasında değer kazanmasını engelleyemedi. Dün itibariyle XRP, 27.9 milyar Dolarlık piyasa değeri ile 7. en büyük kripto para oldu. XRP’nin fiyatı, yılın başından bu yana yaklaşık %170 arttı ve şu anda 0.636178 Dolar değerinde. Bu, dava öncesi seviyesinden daha yüksek.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar