SEC ve Ripple, Davaya Konu Olan İki Belge ile İlgili Anlaşmaya Vardı

Ripple ve SEC, 1 Nisan’daki toplantının ardından Ripple’ın bazı e-posta alışverişlerini yeniden düzenlemesine ilişkin anlaşmaya vardı.

Haberin Özeti

  • Ripple, mahkeme belgelerinin mühürlenmesi konusunda SEC ile bir anlaşmaya vardı.
  • Ancak Ripple, istediğinin yarısını alabildi.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile devam eden davasında kripto ödeme şirketi Ripple, özel e-posta yazışmalarını kamuoyundan uzak tutma talebinde kısmi bir kazanç elde etti.

Ripple, İstediğinin Yarısını Alabildi

Aralık ayında Ripple aleyhine açılan dava, Ripple’ın devam eden kayıtsız menkul kıymet tekliflerinde XRP satışları 1.3 milyar Dolar topladığını iddia ediyor. XRP yaratıcıları Chris Larsen ve Brad Garlinghouse tarafından oluşturulan ödeme şirketi Ripple, XRP’nin merkez bankası gibi çalışıyor.

31 Mart’ta bir New York yargıcı, Ripple’ın dört belgeyi geçici olarak mühürleme talebini kabul etti; ayrıca Ripple ve SEC’e 2 Nisan’a kadar redaksiyonlar üzerinde anlaşmaya varmalarını emretti. Ripple ve SEC avukatları ise iki e-posta ile ilgili düzeltme yapılması konusunda anlaşmaya vardı.

İlk redaksiyon Ripple CEO’su Brad Garlinghouse ile şirketin kâr amacı gütmeyen VC kolu Rippleworks hakkında anonim bir kişi arasındaki bir e-postadır. İkincisi, XRP’nin genel algısı ile Ripple’ın bunu kontrolünü tartışan anonim taraflar arasında bir posta olarak belirtiliyor.

SEC Davasına Rağmen XRP Değer Kazanıyor

Ripple’ın avukatı Andrew Ceresney’e göre şirket, diğer iki belge üzerinde bir anlaşmaya varamadı. SEC, Ripple’ın kurucu ortağı Chris Larsen’in kişisel finansal bilgilerini içeren ve şirketin stratejisini özel yatırımcılarla paylaşan bir e-posta alışverişini gizlemesini istemiyor.

Ripple’in avukatları, belli ki, hâlâ bunların düzeltilmesini istiyor. Ceresney dün mahkemeye yazdığı bir mektupta, “Dört belgenin tamamı da mahkemeye sunulan keşif materyalleri ve bu nedenle adli belgeler değildir ve kamuya açık erişim karinesi hakkına sahip değillerdir.” ifadelerini kullandı.

  MoneyGram ile Ripple Ortaklığı Resmi Olarak Sona Erdi

SEC davası, kripto para XRP’nin mevcut boğa koşusu sırasında değer kazanmasını engelleyemedi. Dün itibariyle XRP, 27.9 milyar Dolarlık piyasa değeri ile 7. en büyük kripto para oldu. XRP’nin fiyatı, yılın başından bu yana yaklaşık %170 arttı ve şu anda 0.636178 Dolar değerinde. Bu, dava öncesi seviyesinden daha yüksek.

Bu haberle ilgili siz ne düşünüyorsunuz?

Bir Cevap Yazın