30 Kasım 2022, Çarşamba
12.6 C
İstanbul

SEC’den Bitcoin’e Yönelik Önemli Adım: Bir ETF Onaylandı!

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

SEC tarafından onaylanan Volt Equity’nin yeni ETF’si, yatırımcılara MicroStrategy ve Square gibi bilançolarında yüksek miktarda kripto para bulunduran şirketlere yatırım yapma fırsatı verecek.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • SEC, bilançolarında büyük miktarda Bitcoin tutan şirketlerden oluşan bir ETF’yi onayladı.
  • ETF’nin portföyünde Tesla ve PayPal de dahil olmak üzere yaklaşık 30 şirket yer alıyor.

Kripto para dünyası, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) bir Bitcoin ETF’sini onaylamasını beklerken; SEC, “Volt Bitcoin Revolution ETF” (Bitcoin Devrim Fonu) adlı bir ETF’yi onaylayarak bu yönde önemli bir adım attı.

Binance indirim kodu

“Bitcoin Devrim Fonu” Nedir?

San Francisco merkezli Volt Equity tarafından yönetilen fon, bilançolarında önemli miktarda kripto para bulunduran bir “Bitcoin Devrimi Şirketleri” portföyü oluşturarak perakende yatırımcılara dolaylı yoldan Bitcoin’e yatırım yapma olanağı sağlayacak.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Volt, Haziran ayında yaptığı ilk başvurusunda, fon varlıklarının %25’inin büyük miktarlarda Bitcoin satın alan siber güvenlik şirketi MicroStrategy hisselerinden oluşacağını söyledi. Ancak Volt’un kurucusu Tad Park, BTCR kodu altında işlem görecek olan fonun önümüzdeki birkaç hafta içinde New York Menkul Kıymetler Borsası’nda listelenmesi durumunda bu yüzdenin biraz daha düşük olabileceğini söyledi.

Park, fonun Tesla, Square, Coinbase ve PayPal da dahil olmak üzere yaklaşık 30 şirketin hisselerini içereceğini de sözlerine ekledi. Ayrıca Volt, ilerleyen süreçte Twitter ve Marathon gibi Bitcoin’in gelişimine farklı açılardan katkı sunan şirketlerin hisselerini de fona ekleyeceklerini belirtti.

ETF, Kripto Paralara Göre Daha Az Dalgalı Olacak

Park, ayrıca, Bitcoin fiyatındaki bir düşüşün Tesla veya PayPal gibi firmaların hisseleri üzerinde büyük bir etkisi olmadığı için “Bitcoin Devrim Fonu”nun kripto paralardan daha az “volatil” (dalgalı) olacağını söyledi.

İlgili Haber:  FinCEN ve Federal Reserve, Para Transfer Raporlamaları Hakkında Değişiklik İstiyor

SEC’in Volt ETF’sine yaktığı yeşil ışık, direkt bir Bitcoin ETF onayından çok uzak olsa da; bu gelişme, kurumun Bitcoin’e karşı belirgin sert çizgisinin biraz yumuşadığını gösteriyor.

Park, bu konuda, “Bir yıl önce böyle bir ETF mümkün olmazdı. Umarız bu yeni bir dönemin başlangıcı olur.” dedi.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar