8 Ağustos 2022, Pazartesi
28.9 C
İstanbul

SEC’den Son Dakika Açıklaması: Uniswap Labs Hakkında Soruşturma Başlatıldı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 11 ay önce

Binance indirim kodu

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), sektördeki en büyük merkezi olmayan kripto borsası Uniswap’ın arkasındaki geliştirici ekip Uniswap Labs hakkında bir soruşturma başlattı.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • SEC, merkezi olmayan borsa Uniswap’ın arkasındaki geliştirici ekip Uniswap Labs hakkında soruşturma başlattı.
  • Soruşturma, SEC başkanı Gary Gensler’in DeFi sektörü ile ilgili yaptığı açıklamaların hemen ardından geldi.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), merkezi olmayan borsa Uniswap’ın arkasındaki şirket olan Uniswap Labs hakkında bir soruşturma başlattı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

SEC vs. Uniswap

Uniswap, kullanıcıların bir aracı olmadan ERC-20 tokenlerini takas etmesine izin veren ve aynı adı taşıyan Ethereum tabanlı borsayı destekleyen merkezi olmayan bir protokoldür.

Uniswap, aynı zamanda, krediler, sigorta ve türevler gibi geleneksel finansal ürünlerdeki merkezi aracıları, merkezi olmayan ve gözetimsiz uygulamalarla değiştirmeyi amaçlayan DeFi ekosistemindeki önemli aktörlerden biridir.

Konuyla ilgili kaynaklara atıfta bulunan bir WSJ raporuna göre SEC, yatırımcıların Uniswap ticaret platformunu nasıl kullandığı hakkında bilgi edinmek istiyor.

Uniswap sözcüsü ise; şirketin “sektörü yöneten yasalara ve düzenlemelere uymaya ve herhangi bir soruşturmada onlara yardımcı olacak düzenleyicilere bilgi sağlamaya kararlı olduğunu” söyledi.

Uniswap İlgi Odağı Haline Geldi

Uniswap’ın üçüncü versiyonu Mayıs 2021’de piyasaya sürüldü ve şu anda sektördeki en büyük merkezi olmayan borsa haline geldi. CoinGecko verilerine göre, Uniswap v3 son 24 saatte 1.,5 milyar Dolardan fazla işlem hacmi kaydetti.

Uniswap soruştursı, SEC Başkanı Gary Gensler’in DeFi sektörü hakkındaki yorumlarının hemen ardından geldi.

Geçen ay WSJ’ye konuşan Gensler, Uniswap gibi DeFi projelerinin nihayetinde düzenleyicilerin kapsamına gireceğini savundu.

Gensler, ayırca, DeFi projelerinin yalnızca ABD menkul kıymetler yasalarını değil; emtia ve bankacılık yasalarını da ihlal edebileceğini ve bu kapsamda incelenmesi gerektiğini öne sürdü.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar