12 Ağustos 2022, Cuma
23.7 C
İstanbul

SEC’in Dava Açıklamasının Ardından Coinbase Hisse Senedi Düşüşe Geçti

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

SEC, Amerikan kripto para borsasını dava etmekle tehdit ettikten sonra Coinbase hisseleri %11’den fazla düştü.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Coinbase hissesi Salı günkü kapanışın ardından %11.63 oranında düştü.
  • Düşüşün en büyük nedeni, SEC’in Coinbase borsasını mahkemeye vermekle tehdit etmesi olarak belirtildi.

Coinbase hissesi Salı günkü kapanışın ardından %11.63 oranında düştü.

Binance indirim kodu

Kripto Para Piyasası da Güç Kaybetti

Nasdaq’tan alınan verilere göre COIN, bugün %2.93 oranında bir düşüş daha yaşadı ve mevcut fiyatı olan 258.50 Dolara geriledi.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Coinbase hissesi, borsada başka bir hizmet kesintisi yaşandığı ve işlemlerin ertelenmesine neden olduğu için genel kripto para piyasası çöküşü ile eş zamanlı olarak gerçekleşti.

Öte yandan El Salvador’un Bitcoin’i resmi para birimi olarak kabul ettiği gün, lider kripto para BTC %11 oranında geriledi.

Ethereum, Cardano, Binance Coin ve Polkadot da dahil olmak üzere diğer birçok kripto para da son 24 saatte ciddi kayıplar yaşadı; hatta kripto para piyasasının toplam değerinden 300 milyar Dolar buhar oldu.

SEC’in Hedefindeki İsim: Coinbase

San Francisco merkezli borsa, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC), Lend adlı yeni yüksek getirili ürününü piyasaya sürme planları ile ilgili kendisini mahkemeye vermekle tehdit ettiğini açıkladı.

Lend programı, ABD Dolarına sabitlenmiş ikinci en büyük kripto para olan USD Coin (USDC) sahiplerine, %4 faiz ödemeyi planlıyor. Coinbase ve SEC arasındaki altı aylık tartışmaya rağmen, ajans ürünü bir menkul kıymet teklifi olarak görüyor. Bu da Coinbase’in bu ürünü SEC’e bu şekilde kaydettirmesi gerektiği anlamına geliyor.

Coinbase’in baş hukuk görevlisi Paul Grewal, dün yaptığı açıklamada, “Sağlıklı bir düzenleyici ilişki, sektörü asla açıklama yapmadan bu tür bir çıkmazda bırakmamalıdır.” ifadelerini kullandı.

İlgili Haber:  Coinbase Pro, Wrapped Bitcoin'i (WBTC) Listeleyecek mi?

Coinbase borsası, Lend’i en azından Ekim ayına kadar başlatmayacağını ve “ek bir düzenleyici açıklama” bekleyeceğini duyurdu.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar