5 Ağustos 2022, Cuma
30.6 C
İstanbul

SEC’in Ripple’a (XRP) Ceza Vermesi Durumunda Stellar (XLM) Nasıl Etkilenecek?

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 10 ay önce

Binance indirim kodu

Ripple ile Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsalar Komisyonu (SEC) arasındaki hukuki savaşta XRP topluluğuna danışmanlık yapan Leonidaz Hadjiloizou, Ripple ve ağının kendi tokeni olan XRP’nin dışında, SEC’in bir zafer kazanması durumunda ayrıca XLM ve Stellar’ın da kötü etkileneceğini söyledi.

Binance indirim kodu

XRP Bir Menkul Kıymet Olarak Kabul Edilirse XLM’nin Başı Derde Girebilir

SEC söz konusu davayı kazanır ve XRP bir menkul kıymet olarak tanımlanırsa, XRP’ye rakip olarak ortaya çıkan ve Ripple’ın eski CTO’su Jed McCaleb tarafından geliştirilen Stellar’ın da sıkıntıya girebilir. Mahkemenin Ripple tokeninin bir menkul kıymet olduğuna karar vermesi sonucunda, McCaleb de, potansiyel olarak şu anda menkul kıymet olarak gözüken bu kripto paraları satması nedeniyle suçlu konuma gelecek. McCaleb, şirketten ayrılma anlaşması nedeniyle toplamda 9 milyar adet Ripple tokeni almıştı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Buna ek olarak Hadjiloizou, XRP’nin bir menkul kıymet olarak ilan edilmesi sonrasında XLM’nin de başının derde gireceğini ve benzer suçlamalar ile karşı karşıya kalacağını iddia etti.

Ripple Labs şirketini Chris Larsen ile birlitke kuran Jed McCaleb, SEC tarafından herhangi bir suçlama ile karşı karşıya kalmamıştı. Şirketin ikinci adamı ve CEO’su olan Brad Garlinghouse ve Ripple Labs, SEC’in Ripple’a karşı açtığı hukuk davasında savunma tarafında yer alıyor. Jed McCaleb ise şimdiye kadar Ripple’dan gelen 9 milyar adet tokenin büyük çoğunluğunu satmıştı. Buna rağmen McCaleb’in 1 Eylül’den bu yana sahip olduğu hiçbir kripto parayı satmaması da dikkat çekiyor.

Hadjiloizou’na göre, ünlü CEO’nun bu adımı, bir anlamda Ripple’a uzatılan bir dostluk eli olabilir. Bu yazının yazıldığı anlarda dünyanın en büyük altıncı kripto parası olan Ripple, 1.14 dolardan işlem görüyor. Limenya.com olarak daha önce bildirdiğimiz üzere, XRP Birleşik Krallık’ta bireysel yatırımcıların en çok tercih ettiği kripto para haline gelmişti. Ripple Labs ayrıca kısa bir süre önce Digital Pound Foundation ile bir işbirliğine giderek İngiliz yetkililerin dijital bir sterlin oluşturma çabalarına yardımcı olacağını duyurmuştu.

İlgili Haber:  Telegram İki Yıl İçerisinde Halka Açılmayı Planlıyor

Ripple ile SEC arasında 2020 yılının Aralık ayından bu yana devam eden davada henüz iki tarafında da net bir şekilde kazanmaya yakın olduğu söylenemez.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Furkan
Furkan
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

1 Yorum

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar
%d blogcu bunu beğendi: