8 Ağustos 2022, Pazartesi
30.6 C
İstanbul

SEC’in Yeni Hedefinde NFT Geliştiricileri, Satıcılar ve Pazar Yerleri Var

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 5 ay önce

Binance indirim kodu

Bloomberg’in haberine göre, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu, bazı varlıkların kurumun kurallarına aykırı olup olmadığını belirlemek için NFT yaratıcılarını ve ticaret yaptıkları kripto borsalarını incelemeye aldı.

Binance indirim kodu

Soruşturma, bir tablo veya spor hatırası gibi şeylerin sahipliğini belirtmek için kullanılabilecek belirli paraya çevrilemez tokenlerin ya da kısa adıyla NFT’lerin ve dijital varlıkların geleneksel menkul kıymetler gibi para toplamak için kullanılıp kullanılmadığına odaklanıyor. Geçtiğimiz birkaç ay içinde, SEC avukatları, token teklifleri hakkında bilgi talep etmek için çeşitli kişilere mahkeme celbi gönderdi.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Soruşturma, Gary Gensler yönetimindeki SEC’in kripto piyasasının düzenlemelere uymasını sağlamak için yaptığı en son girişimlerden biri. Şubat ayında, komisyon ve ABD eyalet düzenleyicileri, popüler bir kripto para borsası olan BlockFi’ye, müşterilere dijital tokenlerini ödünç vermek için yüksek faiz oranları ödeyen ürünleri kayıt altına almadığı için 100 milyon dolarlık rekor bir para cezası vermişti.

Soruşturmanın bir parçası olarak, SEC, varlıkları kolayca alınıp satılabilen birimlere ayırmayı içeren “bölünmüş NFT’ler” (F-NFT) hakkında da araştırma yapıyor. Editörün notu: Bölünmüş NFT’ler (F-NFT ya da Fractional NFT), farklı sayıda insanın aynı NFT’nin bir parçasının sahipliğini talep etmesine izin veren daha küçük birimlere bölünmüş bir bütün NFT’dir.

SEC soruşturma ile ilgili herhangi bir yorum yapmadı. Düzenleyiciden gelen bilgi taleplerinin her zaman yaptırıma döneceğine dair bir kural yok. Bloomberg’in haberine göre SEC sadece bilgi de topluyor olabilir.

NFT piyasası geçen adeta patladı ve bazı koleksiyonlar milyon dolarlık satışlar yaptı. Geçtiğimiz haftalarda CryptoPunk NFT’lerinden biri 24 milyon dolar gibi rekor bir rakama satılmıştı. Uzmanlar NFT piyasasında önemli miktarlarda kara para aklama yapıldığı yönünde endişelerini dile getiriyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar