9.4 C
İstanbul
9 Aralık 2021, Perşembe

ABD’li Senatör: “XRP, Dogecoin ve Ethereum Menkul Kıymet Olabilir!”

Önemli Gelişmeler

CNBC’nin Squawk Box programına konuşan Wyoming senatörü Cynthia Lummis, program sunucusu ile Bitcoin, Dogecoin, XRP ve diğer kripto paralar hakkında konuştu. Senatör konuşmasında Bitcoin’e methiyeler düzerken Ripple’ın kendi tokeni olan XRP hakkında ise şüphelerini dile getirdi.

blank

Senatör Cynthia Lummis Bitcoin’in Standart Haline Geldiğini Söylerken XRP ve Ethereum’un İse Menkul Kıymet Olabileceğini Belirtti

Bitcoin yanlısı görüşleriyle tanınan Lummis’e, ekranda gösterilen (Dogecoin, XRP, Litecoin ve Ethreum gibi) kripto paralar içerisinde BTC ile paralel seyir izleyecek kripto paralar olup olmadığı soruldu. Lummis’e göre BTC hayatımızda olmayı sürdürecek olsa da, diğer bazı kripto paralar için durum böyle değil.

blank

Senatör BTC’nin standart hale geldiğini ve hiçbir şekilde yok olmayacağını düşünüyor. Yukarıda belirtilen büyük altcoinler için ise Lummis, bu kripto paraların farklı bir şekilde oluşturuldukları için farklı bir şekilde takip edilmesi gerektiğini söyledi. BTC’nin tamamen merkezsiz bir yapıya sahip olduğunu dile getiren senatör, diğer kripto paralarda durumun bundan farklı olduğunu ima etti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

Bu açıklamalarıyla birlikte senatör, bir kişi veya organizasyon tarafından piyasaya sürülen, ve piyasaya süren yayıncının elinde yüklü miktarda bulunan kripto paraları hedef alıyor. Senatör isim vermese de, bu tür coinlerin bir menkul kıymet olarak değerlendirilebileceğini iddia etti. Senatör açıklamalarında bu coinin XRP mi yoksa Ethereum mu olduğuna dair detay vermese de, bu coinler ile bağdaştırılan özellikleri saymasıyla birlikte söz konusu coinin hangisi olduğu ortaya çıktı. Herkesin tahmin edebileceği üzere, senatörün hedefindeki kripto para Ripple tokeniydi.

Bununla birlikte senatör Bitcoin’in bir emtia olduğu ve dijital altın olarak nitelendirilebileceği konusunda halen emin gözüküyor. Bu yazının yazıldığı anlarda BTC fiyatı 63.014 dolardan işlem görüyor.

İlgili Haber:  MakerDAO Nedir? Borçlanma Platformu Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey

Bilindiği üzere Ekim ayı, birtakım şaka coinlerinin büyük yükselişlerine sahne olmuştu. Özellikle, nispeten yeni bir coin olan Shiba Inu’nun yükselişi gerçekten de görülmeye değerdi. Dünyanın en büyük kripto paraları sıralamasında rakiplerini bir bir eleyen Shiba, bölüm sonu canavarı Dogecoin ile gerçekleştirdiği mücadeleden de galip ayrıldı. Bununla birlikte, bu yazının yazıldığı anlarda değerinde ani bir değer kaybı yaşayan SHIB, konumunu yeniden Dogecoin’e kaptırmış gibi gözüküyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen adınızı giriniz

En Çok Okunanlar
Send this to a friend