17 Ağustos 2022, Çarşamba
24.7 C
İstanbul

Sequoia Capital, Kripto Paralara 600 Milyon Dolara Kadar Yatırım Yapacak

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Silikon Vadisi risk sermayesi şirketi Sequoia Capital, yalnızca kripto paralara özel 600 milyon dolarlık yeni bir yatırım fonu başlattı.

Binance indirim kodu

Sequoia Capital Perşembe günü yaptığı açıklamada, Sequoia Crypto Fund fonunun likit tokenler ve dijital varlıklar üzerinde kullanılacağını duyurdu.

Binance indirim kodu

Web sitesinde yapılan açıklamaya göre, firma bu yatırım için 500-600 milyon dolar arasında bir bütçe ayırdı. 50 yıllık bir firma olan Sequoia Capital, kripto para alanında şimdiden önemli yatırımlar yaptı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Açıklamada, “Sequoia Kripto Fonu, kripto piyasasına olan taahhüdümüzün bir göstergesi. Bu fonla amacımız protokollere daha aktif katılmak, token projelerini daha iyi desteklemek” denildi.

“Açık kaynak araştırmaları için sürekli destek sağlamak da dahil olmak üzere kripto topluluğuyla işbirliği içinde çalışmaya kararlıyız.”

Şirket, kripto alanında staking de dahil olmak üzere daha aktif rol alacağını da ifade etti. Staking, genellikle ödül karşılığında bir protokole veya ağa likidite sağlamak için kullanıcıların kripto paralarını kilitleme sürecini ifade eder.

Proof-of-stake ağlarının operatörlerinin, blok zincirdeki işlemleri doğrulamasına yardımcı olmak için tokenleri kilitlediği sürece de staking diyebiliriz.

Solana ve Tezos gibi bir dizi büyük kripto para halihazırda bu fikir birliği mekanizmasını kullanıyor ve piyasa değerine göre ikinci en büyük kripto para Ethereum, bu konsensüse geçiş sürecinde. Proof of Stake, Bitcoin’in çok daha fazla enerji yoğun olan çalışma kanıtı sürecinden farklıdır.

Sequoia Capital, FTX borsasının CEO’su Sam Bankman-Fried ve Twitter kurucu ortağı Jack Dorsey de dahil olmak üzere kripto dünyasının en büyük isimlerinden bazılarıyla şimdiden ortaklık kurdu.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar