5 Ağustos 2022, Cuma
23.2 C
İstanbul

ShapeShift DAO, İlk Stabil Koin’ini Piyasaya Sürüyor!

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Yeni kurulan ShapeShift DAO, ABD Dolarına sabitlenmiş bir kripto para başlatmak için stabil koin projesi ICHI ile bir ortaklık kurdu.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Yeni kurulan ShapeShift DAO, ABD Dolarına sabitlenmiş bir kripto para başlatmak için stabil koin projesi ICHI ile bir ortaklık kurdu.
  • ShapeShift’in her bir FOX tokeni ABD Dolarına sabitlenecek ve bir başka popüler stabil koin olan USD Coin (USDC) tarafından desteklenecek.

Stabil koin platformu ICHI ile yapılan ortaklık sayesinde ShapeShift’in her bir FOX tokeni ABD Dolarına sabitlenecek ve bir başka popüler stabil koin olan USD Coin (USDC) tarafından desteklenecek. “oneTOKENS” olarak adlandırılan bu tip stabil koinler, Uniswap, Filecoin, Dodo, Perlin Network, 1inch Network ve Fuse Network tarafından halihazırda kullanıma sunulmuş durumda.

Binance indirim kodu

Farklı Bir Stabil Koin Çeşidi: oneTOKENS

Tether’in USDT’si ve Circle’ın USDC’si gibi geleneksel stabil koinlerin aksine “oneTOKENS”, direkt olarak onları başlatan proje tarafından kontrol edilir.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

ICHI kullanarak yerel stabil koin üretmek için topluluk üyelerinin bir kısım yerel kripto para (FOX, UNI, FIL gibi) ve bir kısım USDC tedarik etmesi gerekir. Yerel varlığın USDC’ye oranı ise projeden projeye değişebilir.

ICHI’nin temsilcisi Bryan Gross, yerel varlığın basılmasının bir proje için faydalı olduğunu söyledi. Gross konu ile ilgili yaptığı açıklamada, “USDC/USDT ve DAI’nin aksine, ICHI projelerin toplam kilitli değeri yönetim altındaki gerçek varlıklara dönüştürmesine yardımcı oluyor. Böylece stabil koin için FOX tokenlerini satmak zorunda kalmak yerine bu tokenler basım sırasında dolaşımdan kaldırılıyor.” ifadelerini kullandı.

Gross, bu uygulamanın FOX’un arzını düşürdüğünü ve teorik olarak fiyatını artırıcı bir etki yaptığını belirtti.

ShapeShift DAO Nedir?

ShapeShift, Temmuz ayında merkezi olmayan özerk bir organizasyona (DAO) dönüştü ve yönetim katılımını teşvik etmek için 900.000’den fazla kullanıcıya FOX tokenlerini dağıttı. Bu değişiklikten önce ShapeShift, Erik Voorhees tarafından 2014 yılında kurulan merkezi bir kripto para borsası idi.

İlgili Haber:  Tayland Merkez Bankası, Dijital Para Birimi Planlarını Açıkladı

Merkezi olmayan bir borsa olarak token sahipleri artık kurumsal bir varlık yerine platformdaki gelişmelere oy verme hakkına sahip olurlar.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar