18.7 C
İstanbul
29 Kasım 2021, Pazartesi

ShapeShift DAO, İlk Stabil Koin’ini Piyasaya Sürüyor!

Önemli Gelişmeler

Yeni kurulan ShapeShift DAO, ABD Dolarına sabitlenmiş bir kripto para başlatmak için stabil koin projesi ICHI ile bir ortaklık kurdu.

blank

Haberin Özeti

  • Yeni kurulan ShapeShift DAO, ABD Dolarına sabitlenmiş bir kripto para başlatmak için stabil koin projesi ICHI ile bir ortaklık kurdu.
  • ShapeShift’in her bir FOX tokeni ABD Dolarına sabitlenecek ve bir başka popüler stabil koin olan USD Coin (USDC) tarafından desteklenecek.

Stabil koin platformu ICHI ile yapılan ortaklık sayesinde ShapeShift’in her bir FOX tokeni ABD Dolarına sabitlenecek ve bir başka popüler stabil koin olan USD Coin (USDC) tarafından desteklenecek. “oneTOKENS” olarak adlandırılan bu tip stabil koinler, Uniswap, Filecoin, Dodo, Perlin Network, 1inch Network ve Fuse Network tarafından halihazırda kullanıma sunulmuş durumda.

blank

Farklı Bir Stabil Koin Çeşidi: oneTOKENS

Tether’in USDT’si ve Circle’ın USDC’si gibi geleneksel stabil koinlerin aksine “oneTOKENS”, direkt olarak onları başlatan proje tarafından kontrol edilir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

ICHI kullanarak yerel stabil koin üretmek için topluluk üyelerinin bir kısım yerel kripto para (FOX, UNI, FIL gibi) ve bir kısım USDC tedarik etmesi gerekir. Yerel varlığın USDC’ye oranı ise projeden projeye değişebilir.

ICHI’nin temsilcisi Bryan Gross, yerel varlığın basılmasının bir proje için faydalı olduğunu söyledi. Gross konu ile ilgili yaptığı açıklamada, “USDC/USDT ve DAI’nin aksine, ICHI projelerin toplam kilitli değeri yönetim altındaki gerçek varlıklara dönüştürmesine yardımcı oluyor. Böylece stabil koin için FOX tokenlerini satmak zorunda kalmak yerine bu tokenler basım sırasında dolaşımdan kaldırılıyor.” ifadelerini kullandı.

Gross, bu uygulamanın FOX’un arzını düşürdüğünü ve teorik olarak fiyatını artırıcı bir etki yaptığını belirtti.

ShapeShift DAO Nedir?

ShapeShift, Temmuz ayında merkezi olmayan özerk bir organizasyona (DAO) dönüştü ve yönetim katılımını teşvik etmek için 900.000’den fazla kullanıcıya FOX tokenlerini dağıttı. Bu değişiklikten önce ShapeShift, Erik Voorhees tarafından 2014 yılında kurulan merkezi bir kripto para borsası idi.

İlgili Haber:  Kripto Dünyasının 2021'deki En Önemli Trendleri ve Tahminleri

Merkezi olmayan bir borsa olarak token sahipleri artık kurumsal bir varlık yerine platformdaki gelişmelere oy verme hakkına sahip olurlar.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen adınızı giriniz

En Çok Okunanlar
Send this to a friend