8 Ağustos 2022, Pazartesi
30.6 C
İstanbul

Shiba Inu ve Dogecoin Fiyatı Yükselirken Ünlü Yatırım Firması Bu Hisseye Yatırım Yapıyor!

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Cathie Wood’un yatırım firması ARK Invest, ticaret platformu Robinhood’un hisse fiyatlarının Çarşamba günü düşmesinin ardından 2.2 milyondan fazla Robinhood hissesi satın aldı.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Kripto para piyasasında Shiba Inu ve Dogecoin fiyatı önemli ölçüde yükselirken; ünlü yatırım firması ARK Invest, Robinhood hisselerine yaptığı yatırımla dikkat çekiyor.
  • ARK Invest, 2.2 milyondan fazla Robinhood hissesi satın aldığını açıkladı.

Cathie Wood liderliğindeki yatırım şirketi ARK Invest, Çarşamba günü 79.4 milyon Dolar değerinde toplam 2.2 milyondan fazla Robinhood hissesi satın aldı.

Binance indirim kodu

ARK Invest’in Robinhood Yatırımı

ARK Invest tarafından açıklanan veriler, satın alma işleminin, firmanın aktif olarak yönetilen üç ETF’sine dağıtıldığını ve ARK Innovation ETF’nin (ARKK) de en büyük alıcı (1.728.431 hisse) olduğunu gösteriyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

ARK Next Generation Internet ETF (ARKW) 320.211 Robinhood hissesi satın alırken; ARK Fintech Innovation ETF de portföyüne 192.038 Robinhood hissesi ekledi.

Robinhood Hisseleri, Halka Arz Fiyatının Altına Geriledi

Robinhood, Salı günü yaptığı açıklamada yılın üçüncü çeyreğindeki kazançlarının ikinci çeyreğe göre önemli ölçüde düştüğünü duyurdu.

Açıklamanın yayınlanmasının ardından Robinhood hisse fiyatları %7’den fazla geriledi. Şirketin hisse fiyatı, Çarşamba günü ise 35.44 Dolara kadar düştü. Bu seviye, Robinhood hisselerinin halka arz fiyatı olan 38 Dolar seviyesinden bile daha düşük bir fiyat olarak dikkat çekiyor.

Yine de ARK’nın son satın alımından da anlaşılacağı gibi yatırımcılar, umutlarını Robinhood’un uzun vadeli başarısına bağlamaya devam ediyor.

Robinhood’a göre, firmanın son çeyrekte kazançlarının düşmesinin temel sebebi ise Dogecoin fiyatında yaşanan düşüş idi. DOGE, Robinhood uygulamasındaki kripto para aktivitesinin önemli bir bölümünü oluşturuyor.

Shiba Inu ve Dogecoin Fiyatı Yükseliyor

Öte yandan Dogecoin fiyatı, bugün ani bir şekilde yaklaşık %30 seviyesinde arttı ve 0.30 Dolar seviyesine kadar yükseldi. Dogecoin’in en büyük rakibi olarak görülen Shiba Inu ise sadece son 24 saat içinde %35’in üzerinde değer kazanarak tüm zamanların en yüksek fiyat seviyesi olan 0.00008616 Dolara ulaştı. Ethereum tabanlı tokenin işlem hacmi de bu süreçte önemli ölçüde arttı.

İlgili Haber:  Robinhood, 1 Dolardan Başlayan Kripto Para Alımlarını Kullanıma Sunduğunu Açıkladı

Son olarak SHIB, fiyat artışı ile birlikte piyasa değeri açısından Dogecoin’i geride bırakmayı başardı ve 9. en büyük kripto para konumuna yükseldi.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar