9.4 C
İstanbul
9 Aralık 2021, Perşembe

Shiba Inu: Ay’a mı Gidiyor Yoksa Çakılacak Mı? Balonun Patlamasına Ne Kadar Kaldı?

Önemli Gelişmeler

Shiba Inu fiyatı, gerçek dünyayı etkilemeye ve ayrıca gerçek dünyadan etkilenmeye devam ediyor. Hatta fiyattaki yükseliş nedeniyle gerçek hayattaki Shiba Inu köpeklerine de ilgi arttı. Ancak buna rağmen analiste göre SHIB balonu her an patlayabilir. Kripto para birimlerinin dalgalı seyir izlemesi doğal karşılansa da, analiste göre SHIB fiyatı önümüzdeki aylarda değerinin büyük çoğunluğunu yitirebilir.

blank

Bedrock Capital kurucusu Geoff Lewis, “balon” olarak nitelediği SHIB hakkında Twitter üzerinde bir dizi yazı paylaştı. Lweis’e göre, bu köpekli coin çılgınlığı, zamanında patlayan Pets.com çılgınlığına benziyor. Pets.com, 1990’lı yılların sonu ve 2000’li yılların başındaki internet balonuyla birlikte anılıyor. Lewis’e göre SHIB şu anda, online bir evcil hayvan mağazası olan Pets’in tam da balonunun patlamadan önceki haliyle örtüşüyor. Lewis Tweet’inde şunları yazdı: “Pets.com 2000 yılında neyse, Shiba Inu da şu anda odur.

blank

Shiba Inu’nun Önündeki Yol Ne?

Ünlü ismin bahsettiği benzerliği biraz inceleyelim.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

Pets.com, söz konusu şirketin 1999 Şubat ayında online evcil hayvan mağazasını açmasıyla birlikte ani bir şekilde yükseliş yaşamıştı. Buna ek olarak, online alışveriş devi Amazon, yalnızca bir ay sonra bu şirketin %54’lük hissesini satın almıştı. Ancak bununla da bitmiyor. Şirket aynı yıl Nasdaq üzerinde bir IPO ile listelendi. Şirket o yıl toplamda 11 milyon dolar harcadı. Ancak şirketin gelirleri, evcil hayvan aksesuarları ve gereçlerinden elde edilen yalnızca 619.000 dolardı.

Bu aşamadan sonra her şey tersine döndü. Pets.com, Nasdaq üzerinde listelenmesinden yalnızca 268 gün sonra likidite oldu. Bu da finans tarihindeki en büyük felaketlerden biri oldu, şirketin hisseleri 14 dolardaki zirvesinden 0.19 dolara geriledi.

İşte bu yüzden Shiba Inu da dot-com balonuna benzetiliyor.

İlgili Haber:  Analiz: Shiba Inu (SHIB) Yatırımcılarının %70'inden Fazlası Kâr Etti!

Peki benzer şekilde SHIB de sıfıra kadar gerileyecek mi? Birçok kripto para analisti bu şekilde bir düşüş tahmininde bulunuyor. Creative Planning CEO’su Peter Mallouk şu açıklamayı yaptı: “SHIB sıfırlanacak. İlk olarak ani bir şekilde fırlayabilecek olsa bile bu durum yalnızca çöküşten önceki bir durak olacak.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen adınızı giriniz

En Çok Okunanlar
Send this to a friend