1 Temmuz 2022, Cuma
26.7 C
İstanbul

Shiba Inu: Ay’a mı Gidiyor Yoksa Çakılacak Mı? Balonun Patlamasına Ne Kadar Kaldı?

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Shiba Inu fiyatı, gerçek dünyayı etkilemeye ve ayrıca gerçek dünyadan etkilenmeye devam ediyor. Hatta fiyattaki yükseliş nedeniyle gerçek hayattaki Shiba Inu köpeklerine de ilgi arttı. Ancak buna rağmen analiste göre SHIB balonu her an patlayabilir. Kripto para birimlerinin dalgalı seyir izlemesi doğal karşılansa da, analiste göre SHIB fiyatı önümüzdeki aylarda değerinin büyük çoğunluğunu yitirebilir.

Binance indirim kodu

Bedrock Capital kurucusu Geoff Lewis, “balon” olarak nitelediği SHIB hakkında Twitter üzerinde bir dizi yazı paylaştı. Lweis’e göre, bu köpekli coin çılgınlığı, zamanında patlayan Pets.com çılgınlığına benziyor. Pets.com, 1990’lı yılların sonu ve 2000’li yılların başındaki internet balonuyla birlikte anılıyor. Lewis’e göre SHIB şu anda, online bir evcil hayvan mağazası olan Pets’in tam da balonunun patlamadan önceki haliyle örtüşüyor. Lewis Tweet’inde şunları yazdı: “Pets.com 2000 yılında neyse, Shiba Inu da şu anda odur.

Binance indirim kodu

Shiba Inu’nun Önündeki Yol Ne?

Ünlü ismin bahsettiği benzerliği biraz inceleyelim.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Pets.com, söz konusu şirketin 1999 Şubat ayında online evcil hayvan mağazasını açmasıyla birlikte ani bir şekilde yükseliş yaşamıştı. Buna ek olarak, online alışveriş devi Amazon, yalnızca bir ay sonra bu şirketin %54’lük hissesini satın almıştı. Ancak bununla da bitmiyor. Şirket aynı yıl Nasdaq üzerinde bir IPO ile listelendi. Şirket o yıl toplamda 11 milyon dolar harcadı. Ancak şirketin gelirleri, evcil hayvan aksesuarları ve gereçlerinden elde edilen yalnızca 619.000 dolardı.

Bu aşamadan sonra her şey tersine döndü. Pets.com, Nasdaq üzerinde listelenmesinden yalnızca 268 gün sonra likidite oldu. Bu da finans tarihindeki en büyük felaketlerden biri oldu, şirketin hisseleri 14 dolardaki zirvesinden 0.19 dolara geriledi.

İşte bu yüzden Shiba Inu da dot-com balonuna benzetiliyor.

İlgili Haber:  Analistten Çarpıcı Shiba Inu Yorumları Geldi! "Bu Seviyeye Doğru Ralli Yolda!"

Peki benzer şekilde SHIB de sıfıra kadar gerileyecek mi? Birçok kripto para analisti bu şekilde bir düşüş tahmininde bulunuyor. Creative Planning CEO’su Peter Mallouk şu açıklamayı yaptı: “SHIB sıfırlanacak. İlk olarak ani bir şekilde fırlayabilecek olsa bile bu durum yalnızca çöküşten önceki bir durak olacak.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Furkan
Furkan
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar