3 Aralık 2022, Cumartesi
9.6 C
İstanbul

Shiba Inu, Balinalar Tarafından Satın Alınmaya Devam Ediyor! Anlamı Ne?

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Shiba Inu, piyasada %8 yükseliş göstermesinin ardından en büyük 1.000 Ethereum cüzdanının en çok satın aldığı 10 kripto para arasında yer almayı sürdürdü.

Binance indirim kodu

Shiba Inu, Ethereum Balinaları Arasında En Çok Satın Alınan Coin Olma Unvanını Kaybetti

Shiba Inu tokeninin fiyatının düşmesiyle birlikte, balinaların sahip olduğu net SHIB tokeni değeri de düşüş gösterdi ve ikinci sıraya geriledi. SHIB’in genel dominansı %7.68 seviyelerinde bulunurken balinaların cüzdanlarında bulunan diğer altcoinlerin oranı %6.58 civarında seyretti.

Binance indirim kodu

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Altcoinin yaşadığı ani değer kaybı Ekim ayının sonlarından bu yana durdurulamadı. Shiba Inu, daha önce kırdığı tüm zamanların en yüksek fiyat rekorundan %60 daha düşük bir bölgeden işlem görüyor ve bu da analiste göre yatırımcıların ve balinaların boğa koşusunu devam ettirmek konusunda isteksiz olduğuna işaret ediyor. Nedenlerden biri ise, kripto para piyasasında var olan risk miktarının son zamanlarda ekstrem seviyelere ulaşması olabilir. Yatırımcılar, piyasada daha fazla kayba uğramamak için stablecoin’ler gibi daha güvenli limanlara yöneliyor.

Analiste göre aralarında Shiba Inu’nun da bulunduğu kripto paraların büyük çoğunluğu, bir sonraki boğa koşusunu beklerken konsolidasyon hareketi yapıyor. Kripto para balinaları bu gibi zamanları genellikle favori kripto paralarından indirimli fiyattan satın almak için kullanıyor.

Bu durum, 2021 yılında zirve yapan yatırımcıların şaka coinlerine olan ilgisinin bazı analistlerce 2022 yılında da devam edebileceğine dair yorum yapmasına neden oldu CoinGecko verilerine göre SHIB fiyatı bu yazının yazıldığı anlarda 0.000034 dolardan işlem görüyor ve bu yıl %58.291.247 değer kazandı.

SHIB’in adaptasyon süreci, bir kripto para ödeme şirketi olan Flexa’nın Shiba Inu’yu destekleyeceğini açıklamasıyla beraber yükselmeye devam ediyor. Bu haber sonucunda SHIB’in ABD’deki 40.000’in üzerindeki mağazada bir ödeme yöntemi olarak kullanılabileceği ortaya çıkmıştı. SHIB tokenini benimseyen işletmeler arasında GameStop, Nordstrom, Lowe’s, Petco, Bed Bath & Beyond, Ulta Beauty ve daha birçok isim yer alıyor.

İlgili Haber:  XRP Fiyatındaki Düşüşe Rağmen Balinalar Coin Toplamaya Devam Ediyor!

Dünyanın en büyük kripto para ödeme şirketi olan BitPay, kısa bir süre önce yaptığı açıklamasında Shiba Inu’yu depolama, satın alma, değiş tokuş etme ve harcama imkanı sunacak cüzdan entegrasyonunu duyurmuştu.

Bununla birlikte SHIB’in piyasada değerini hızla kaybeden tek altcoin olmadığını da belirtmemiz gerekiyor. SHIB’in en yakın rakibi olan Dogecoin de 29 Ekim tarihinden bu yana %45 değer kaybetti.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar