30 Eylül 2022, Cuma
27.9 C
İstanbul

Shiba Inu (SHIB), Decentraland (MANA), Bitcoin Cash (BCH) – Altcoin Fiyat Analizi – 27 Aralık

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Analiste göre, 24 Aralık tarihinde haftalık rekorlar kırmalarıyla birlikte Shiba Inu, MANA ve Bitcoin Cash altcoinleri bir toparlanma içerisinde bulunuyor. Dahası, analiste göre Shiba Inu’nun 20 SMA göstergesinin 200 SMA noktasını geride bırakmasıyla birlikte yeterli hacim sağlanırsa kripto para için bir geri dönüş gerçekleşebilir. Analist Yash Majithia, söz konusu kripto paraları değerlendirdi.

Binance indirim kodu

Bir önceki altcoin analizine altcoin ulaşabilirsiniz.

Binance indirim kodu

Shiba Inu (SHIB)

blank

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Son birkaç gündür SHIB boğaları, 0.000035 dolardaki 9 haftalık destek noktasını tekrardan ele geçirdi. Alçalan kanalından bir düşüş yaşayan altcoin, analiste göre 0.000029 dolar seviyesinde bir destek bulmuştu.

Analiste göre, fiyat hareketinin yükselen genişleyen bir takoz formasyonundan düşüş göstermesiyle birlikte 0.0000378 güçlü bir direnç sergiledi. Şimdi ise 20 SMA göstergesinin 200 SMA’yı geride bırakmasıyla birlikte analist boğa lehine bir momentum bulunduğunu düşünüyor.

Bu yazının yazıldığı anlarda altcoin 0.00003758 dolardan işlem görüyor. RSI göstergesi ise 58 civarından işlem gördü. Dahası, analiste göre DMI göstergesi ise boğa lehine göründü ve RSI ile paralel seyretti.

Decentraland (MANA)

blank

MANA fiyatı düşüş trendini 3.02 dolardaki bir aylık destek noktasında durdurmayı başardı. Altcoin fiyatı 25 Kasım tarihinde kırdığı tarihi rekorundan sonra sabit bir düşüş eğilimi göstermişti. MANA fiyatı bu seviyeden bir sıçrayış yaptı ve geçtiğimiz hafta boyunca bir yükseliş kanalı içerisinde bulundu.

Altcoin fiyatı 20 Aralık tarihinden itibaren %25.62 yükseliş gösterdi ve 3.64 seviyesindeki iki haftalık direncini kırdı. Şimdi ise analiste göre 20 SMA (kırmızı) göstergesi ile 200 SMA (yeşil) göstergesi arasındaki farkın kapanmasıyla birlikte boğa lehine bir görünüm oluştu.

Bu yazının yazıldığı anlarda MANA fiyatı 3.69 dolardan işlem görüyordu. Analiste göre RSI göstergesi boğa lehine bir hareket sergiledi ve boğa trend çizgisinden destek buldu. Analiste göre DMI göstergesi de boğa lehine gözükürken ADX ise zayıf bir yönelimsel trende işaret etti.

İlgili Haber:  Ripple (XRP), Synthetix (SNX) ve DASH - Altcoin Fiyat Analizi - 25 Eylül

Bitcoin Cash (BCH)

blank

Bitcoin Cash fiyatı %23.6’lık Fibonacci seviyesinden bir yükseliş gerçekleştirdi. Ayıların sürekli bir şekilde test etmesine rağmen boğalar 419 dolar seviyesinin savunulmasını sağladı. Altcoin fiyatı 20 Aralık tarihinden itibaren %10.23’lük yükseliş gösterdi ve 446 doları aşmasıyla birlikte 24 Aralık tarihinde son iki haftanın zirvesine çıktı.

Bunun ardından ise altcoin fiyatı analiste göre kısa vadeli direnç noktası olan 461 dolardan bir geri dönüş yaptı.

Bu yazının yazıldığı anlarda BCH fiyatı 449.5 dolardan işlem gördü. RSI göstergesi ise analiste göre toparlanma işaretleri göstermesinin ardından 52 civarından işlem gördü. Diğer taraftan DMI ise ayı lehine bir hareket yaptı. Ancak analist, ADX göstergesinin ise zayıf bir yönelimsel trende işaret ettiğini düşünüyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Furkan
Furkan
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar