8 Ağustos 2022, Pazartesi
30.7 C
İstanbul

Shiba Inu Destekçisi Platformdan Şok Bir Çıkış Geldi: “SHIB, Bir Dolandırıcılıktır!”

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Kripto para piyasasına spekülasyonlar ve polemikler her daim var olmuştur. Şimdi ise Shiba Inu’yu konu alan bir olay ile karşı karşıyayız.

Binance indirim kodu

Kanadalı online sağlık kuruluşu “Ask The Doctor” şu sıralar Shiba Inu topluluğu ve yöneticileri ile adeta bir savaş halinde bulunuyor. Limenya.com olarak daha önce yaptığımız haberde, aynı şirketin Aralık ayı başlarında SHIB tokenine tam 1.5 milyon dolarlık yatırım yaptığını açıklamıştık. Şirket, şaka coini SHIB’i, “kripto dünyasının en büyük dolandırıcılık girişimi” olarak niteledi. İşler bununla da kalmıyor, Ask The Doctor, Shiba Inu’nun topluluk lideri Shytoshi Kusama’ya da dava açmaya hazırlanıyor. Şirketin sözcüsü, hukuk birimlerinin SHIB’e dava açacağını dile getirdi. Bununla birlikte bu, online kliniğin köpekli coini ilk kez eleştirdiği açıklama da değildi.

Binance indirim kodu

Şirket, Twitter üzerinden yaptığı açıklamasında, “SHIB kurucularının bir tür rug pull gerçekleştireceği için” kimliklerinin gizlediğini iddia etmişti.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Şirketin bu açıklaması, SHIB fiyatının kısa bir süre önce %8 değer kaybetmesinin ardından geldi.

Şirket, Shiba Inu ile İlgili Büyük Bir “U Dönüşü” Yaptı

Sağlık kuruluşu, Aralık ayının başlarında portföyüne 1.5 milyon dolar değerinde SHIB tokeni eklemişti. Buna ek olarak şirket, SHIB ile ilgili çeşitli ürünler satmaya başladı ve hatta yeni takipçiler kazanabilmek için tokenlerinin bazılarını yakmayı vaat etmişti. Tabii ki son gelişmeler ile birlikte şirket tokenlerinin tamamını sattı. Ayrıca şirketin sunduğu tüm SHIB ürünleri de iade edildi.

Shiba Inu kurucusu Shytoshi Kusa ise yaptığı açıklamasında, Ask The Doctor platformunun Twitter üzerinde bir dolandırıcılık hesabı yönettiğini iddia etti: “Siz bir dolandırıcılık hesabısınız. Gidin ilk Tweet’lerinizde planladığınız gibi başka bir tokeni dolandırın.”

Dogecoin kurucusu Billy Markus ise söz konusu dolandırıcılık iddialarıyla ilgili kendi yorumunu yaptı. Markus, “şirketin Twitter hesabının resmen 4 saat önce DOGE satıp SHIB satın alınması gerektiği” şeklinde açıklama yaptığını belirtti.

İlgili Haber:  NFT Oyunu Kurucusu, 16 Adet CryptoPunks’ı Dolandırıcılara Kaybetti: Toplam Değeri En Az 1 Milyon Dolar

Buna ek olarak söz konusu sağlık platformu, Floki Inu ve Tyson Fury ile birlikte bir “ağız sağlığı” projesi üzerinde çalıştıklarını belirtmiş ancak projeyle ilgili herhangi bir detay vermemişti.

Şirketin Twitter hesabı sürekli olarak bir tartışma içerisinde bulunuyor. Bazı ünlü isimler, bu Twitter hesabının meşruiyetiyle ilgili endişelerini dile getirdi. Shytoshi Kusama, şirketin Twitter hesabının doğrulanmış olması ile ilgili de konuştu ve bu doğrulamanın insanları kandırmak için bazı uygulamalar yardımıyla elde edilmiş olabileceğini belirtti.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Furkan
Furkan
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar