9.4 C
İstanbul
9 Aralık 2021, Perşembe

Shiba Inu Fiyatı Son 24 Saatte %27 Oranında Düştü: SHIB, DOGE’ye Yenildi mi?

Önemli Gelişmeler

Shiba Inu fiyatı, dün büyük bir SHIB yatırımcısının satışlarının ardından bugün hızla düşüyor.

blank

Haberin Özeti

  • Shiba Inu fiyatı, dün büyük bir SHIB yatırımcısının satışlarının ardından bugün hızla düşüyor.
  • CoinGecko verilerine göre Shiba Inu fiyatı, son 24 saatte yaklaşık %27 oranında geriledi.

Son günlerin en gözde kripto parası SHIB, dün gerçekleşen büyük bir satıştan oldukça sert bir şekilde etkilendi. CoinGecko verilerine göre Shiba Inu fiyatı, son 24 saatte yaklaşık %27 oranında geriledi.

blank

Shiba Inu Fiyatı Ciddi Oranda Geriledi

Geçen ay %800’ün üzerinde değer kazanan Ethereum tabanlı bir token olan SHIB, şu dakika itibariyle 0.00004593 Dolardan işlem görüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

SHIB, özellikle de son haftalarda en gözde kripto paralardan biri haline geldi. Bir ara yaşadığı fiyat artışı ile en değerli 10 kripto para arasına girmeyi başaran SHIB, hem büyük bir ilham aldığı hem de en önemli rakibi olarak gördüğü Dogecoin’i (DOGE) geride bırakmayı başardı.

Ancak son yaşanan fiyat düşüşü nedeniyle SHIB şimdi sadece 27 milyar Dolarlık bir piyasa değerine sahip. Bu piyasa değeri, SHIB’in artık ilk 10 kripto para arasında yer almadığını gösteriyor.

SHIB gibi “şaka tokenleri”, Bitcoin veya Ethereum gibi oldukça kapsamlı proje altyapıları olan kripto paralara kıyasla çok daha hızlı bir şekilde değer kazanma veya kaybetme eğiliminde olurlar. Bu tip kripto paralar, internet fenomenlerinin paylaşımlarından veya Twitter’daki herhangi bir yüksek etkileşimden hızlı bir şekilde etkilenebilir.

SHIB Fiyatı Neden Düştü?

SHIB fiyat artışı da benzer bir şekilde gerçekleşti. Aynı zamanda Dogecoin’e de büyük ilgi gösteren Tesla CEO’su Elon Musk’ın Twitter’da bu tür “şaka tokenlerini” pompalama alışkanlığı, Shiba Inu fiyatını artıran temel etken oldu.

İlgili Haber:  Elon Musk Etkisi: Tesla CEO'sunun Tweetinden Sonra Dogecoin’e İlgi Yine Arttı

Bazı insanlar ise bu süreçte ciddi oranda bir servet biriktirdi. Bir SHIB sahibi, geçen yıl tokene 8.000 Dolar yatırım yaptıktan sonra SHIB hazinesini geçtiğimiz günlerde 5 milyar Dolara kadar çıkardı.

Öte yandan bu serveti biriktiren kişi, geçtiğimiz gün hazinesinin 3 milyar Dolarlık bir kısmını başka bir kripto cüzdanına transfer etti. Pek çok kişi, bu transferin bugünkü fiyat düşüşünü yaratan temel etken olduğunu düşünüyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen adınızı giriniz

En Çok Okunanlar
Send this to a friend