1 Temmuz 2022, Cuma
26.7 C
İstanbul

Shiba Inu Fiyatı Son 24 Saatte %27 Oranında Düştü: SHIB, DOGE’ye Yenildi mi?

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Shiba Inu fiyatı, dün büyük bir SHIB yatırımcısının satışlarının ardından bugün hızla düşüyor.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Shiba Inu fiyatı, dün büyük bir SHIB yatırımcısının satışlarının ardından bugün hızla düşüyor.
  • CoinGecko verilerine göre Shiba Inu fiyatı, son 24 saatte yaklaşık %27 oranında geriledi.

Son günlerin en gözde kripto parası SHIB, dün gerçekleşen büyük bir satıştan oldukça sert bir şekilde etkilendi. CoinGecko verilerine göre Shiba Inu fiyatı, son 24 saatte yaklaşık %27 oranında geriledi.

Binance indirim kodu

Shiba Inu Fiyatı Ciddi Oranda Geriledi

Geçen ay %800’ün üzerinde değer kazanan Ethereum tabanlı bir token olan SHIB, şu dakika itibariyle 0.00004593 Dolardan işlem görüyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

SHIB, özellikle de son haftalarda en gözde kripto paralardan biri haline geldi. Bir ara yaşadığı fiyat artışı ile en değerli 10 kripto para arasına girmeyi başaran SHIB, hem büyük bir ilham aldığı hem de en önemli rakibi olarak gördüğü Dogecoin’i (DOGE) geride bırakmayı başardı.

Ancak son yaşanan fiyat düşüşü nedeniyle SHIB şimdi sadece 27 milyar Dolarlık bir piyasa değerine sahip. Bu piyasa değeri, SHIB’in artık ilk 10 kripto para arasında yer almadığını gösteriyor.

SHIB gibi “şaka tokenleri”, Bitcoin veya Ethereum gibi oldukça kapsamlı proje altyapıları olan kripto paralara kıyasla çok daha hızlı bir şekilde değer kazanma veya kaybetme eğiliminde olurlar. Bu tip kripto paralar, internet fenomenlerinin paylaşımlarından veya Twitter’daki herhangi bir yüksek etkileşimden hızlı bir şekilde etkilenebilir.

SHIB Fiyatı Neden Düştü?

SHIB fiyat artışı da benzer bir şekilde gerçekleşti. Aynı zamanda Dogecoin’e de büyük ilgi gösteren Tesla CEO’su Elon Musk’ın Twitter’da bu tür “şaka tokenlerini” pompalama alışkanlığı, Shiba Inu fiyatını artıran temel etken oldu.

İlgili Haber:  Elon Musk Tesla Satışlarında Dogecoin ile Ödeme Yapılabileceğine Dair Tweet Atınca Dogecoin Uçuşa Geçti

Bazı insanlar ise bu süreçte ciddi oranda bir servet biriktirdi. Bir SHIB sahibi, geçen yıl tokene 8.000 Dolar yatırım yaptıktan sonra SHIB hazinesini geçtiğimiz günlerde 5 milyar Dolara kadar çıkardı.

Öte yandan bu serveti biriktiren kişi, geçtiğimiz gün hazinesinin 3 milyar Dolarlık bir kısmını başka bir kripto cüzdanına transfer etti. Pek çok kişi, bu transferin bugünkü fiyat düşüşünü yaratan temel etken olduğunu düşünüyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar