9.4 C
İstanbul
9 Aralık 2021, Perşembe

Dogecoin Rakibi Shiba Inu Yükselişte: Vitalik Buterin’in Yaktığı SHIB Tokenleri Şu Anda 32.5 Milyar Dolar Değerinde!

Önemli Gelişmeler

Ethereum kurucusu Vitalik Buterin şu anda bir Shiba Inu zengini olabilirdi ama bunu yapmadı. SHIB hayranları bu sayede bugün daha zengin.

blank

Haberin Özeti

  • Shiba Inu fiyatı tarihi yükselişine devam ediyor.
  • Ethereum kurucusu Vitalik Buterin şu anda belki de bir Shiba Inu zengini olabilirdi ama bunu yapmadı.
  • Aslında SHIB hayranları, Buterin sayesinde zengin oldu…

Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin’in 6.7 milyar Dolar değerinden fazla SHIB tokenini yaktığı Mayıs ayı başlarındaki o olayı hatırlıyor musunuz? O tokenler artık 6.7 milyar Dolar değerinde değiller…

blank

CoinGecko’dan alınan verilere göre Buterin’in yaktığı tokenlerin değeri bugün 32.5 milyar Dolara ulaştı. Shiba Inu fiyatı ise yılın başından bu yana %98.000.000 milyon değerinde rekor bir artış yaşadı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

Shiba Inu Fiyatı Yükselmeye Devam Ediyor

Ethereum kurucusu Vitalik Buterin, Mayıs ayı başlarında 505 trilyon SHIB tokenini (yaklaşık 8 milyar Dolar değerinde) elinde tutuyordu. Söz konusu tokenler, Dogecoin rakibi Shiba Inu’nun geliştiricileri tarafından “bilerek” Buterin’in cüzdanına gönderilmişti. Buradaki temel amaç, tokenlerin bir çeşit “dolaşımdan çıkarılması” idi.

Vitalik Buterin ise söz konusu SHIB tokenlerini satıp gelir elde etmek ve Shiba Inu hayranlarını ani bir şekilde üzmek yerine, bu tokenleri bazı hayır işleri için kullanmayı tercih etti. Buterin, örneğin Hindistan COVID-19 Yardım Fonu’na 50 trilyon SHIB tokeni (o zaman yaklaşık 1.2 milyar değerinde) bağışladı.

Piyasa, Buterin’in hayırsever bağışlarını öğrendikten 5 gün sonra ise Ethereum kurucusu kalan SHIB varlıklarının yaklaşık %90’ını artık kullanılmayan bir blok zinciri adresine göndererek tamamen dolaşımdan çıkardı. Buterin’in bu adrese gönderdiği 410 trilyon SHIB tokeninin değeri o gün 6.7 milyar Dolar seviyesinde idi.

SHIB Fiyatı, Vitalik Buterin Sayesinde Bu Kadar Yükselmiş Olabilir

Buterin’in o gün dolaşımdan çıkardığı tokenlerin şu anki değeri ise 32 milyar Doları aştı. CoinGecko’ya göre Shiba Inu fiyatı şu anda 0.00007961 Dolar seviyesinde seyrediyor.

İlgili Haber:  Dogecoin Fiyatı %30 Oranında Yükseldi: DOGE, SHIB’i Geride Bıraktı!

Ama gerçek şu ki; Buterin, o tokenleri elinde tutmuş ve dolaşımdan çıkarmamış olsaydı Shiba Inu bugünkü fiyatına ulaşamayabilirdi.

Etherscan verilerine göre Vitalik Buterin hâlâ bir miktar SHIB tokenine sahip. Ancak bu tokenlerin toplam değeri sadece 268 Dolar…

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

1 YORUM

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen adınızı giriniz

En Çok Okunanlar
Send this to a friend