5 Ağustos 2022, Cuma
28.6 C
İstanbul

Elon Musk Yine Tweet Attı: Shiba Inu Fiyatı Bu Sefer %20 Oranında Düştü!

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 9 ay önce

Binance indirim kodu

Shiba Inu fiyatı, Tesla CEO’su Elon Musk’ın “köpek temalı kripto paraların hiçbirine sahip olmadığını” açıklamasının ardından %20 oranında geriledi.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Elon Musk, SHIB token sahibi olmadığını açıkladı.
  • Shiba Inu fiyatı, Musk’ın açıklamasının ardından sadece yarım saat için %10 oranında geriledi.

Son zamanlarda yükselen ve Dogecoin’den ilham alan ERC-20 tokeni Shiba Inu (SHIB), Tesla’nın kurucusu Elon Musk’ın attığı bir tweet üzerine %20 oranında değer kaybetti.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Shiba Inu Fiyatı ve Elon Musk

Fiyat düşüşü, SHIB’nin Ekim ayının başından bu yana %500’den fazla arttığı ve 24 Ekim’de 0.000044 Dolarlık tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştığı bir fiyat rallisinin ardından geldi.

Geçtiğimiz gün “ShibaInuHodler” nickli bir Twitter kullanıcısı, Elon Musk’a elinde ne kadar SHIB tuttuğunu sordu. Musk ise bu soruya “Hiç!” yanıtını verdi.

Shiba Inu fiyatı, Elon Musk’ın yanıtından sadece yarım saat sonra %10 değer kaybetti ve 0.000035 Dolara kadar geriledi. SHIB o zamandan bu yana 0.0000035 ile 0.0004 Dolar arasında dalgalanıyor. Bu fiyat seviyesi, Elon Musk’ın etkisiyle ulaşılan tüm zamanların en yüksek fiyatına göre %20 daha düşük bir seviye olarak dikkat çekiyor.

Musk ve DOGE

Öte yandan ShibaInuHodler adlı Twitter hesabı, Musk’ın bazı “köpek” temalı tokenlere yatırım yapması gerektiğini öne sürerek sonraki saatlerde Twitter’da Musk’a karşı yükselen tepkileri başlatan isim oldu.

Diğer bazı hesaplar ise ShibaInuHodler’ı Elon Musk ile etkileşime girdiği için eleştirdi ve bunu, “her şey istikrarlı bir şekilde giderken yapılan bir aptallık” olarak tanımladı.

Son olarak Elon Musk, 24 Ekim tarihinde de Dogecoin ile ilgili bir tweet atmıştı. Musk, söz konusu tweetinde, “Tesla’daki üretim hatlarında veya SpaceX’de roket yaparken konuştuğum birçok insan… Onlar finansal uzmanlar veya Silikon Vadisi teknoloji uzmanları değiller; ancak Dogecoin’i destekliyorlar. Ben de bu yüzden Doge’yi desteklemeye karar verdim. Bence DOGE, ‘insanların kripto parası’.” ifadelerini kullandı.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar