10 Ağustos 2022, Çarşamba
28.6 C
İstanbul

Shiba Inu’dan Büyük Metaverse Atılımı! “Tüm Zamanların En Önemli Oyunlarından Biri Piyasaya Sürülecek!”

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Shiba Inu, kendi platformu olan Shibarium üzerinde, bir oyun efsanesi ile birlikte “tüm zamanların en önemli oyunu” olduğu iddia ettiği bir proje üstünde çalışıyor.

Binance indirim kodu

SHIB yine bir şekilde manşetleri süslemeyi başardı. Kısa bir süre önce altcoinin kullanıcı sayısı 1 milyon değerini aşarak yeni bir dönüm noktasını da başarıyla tamamlamayı bilmişti. Cumartesi günü, projenin Shytoshi Kusama takma adıyla tanınan lideri, yeni planlarını açıkladı. Kusama, Shiba Inu’yu oyun dünyasına tanıtmak istiyor. Medium üzerinde paylaşılan blog yazısının başlığı ise hiç mütevazi değildi: “Oyun Sektörünün Geleceği Shib”. Blog yazısında, efsanevi oyun geliştiricisi William David Volk’un söz konusu proje üzerinde çalışacağı bildirildi. Volk, daha önce Activison şirketinde yönetici olarak çalışmaktaydı.

Binance indirim kodu

Volk, yeni işbirliği ile ilgili şunları söyledi: “Bu muhteşem ekiple, tüm zamanların en büyük oyunlarından biri üzerinde çalışacağım için onur duyuyorum.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Proje ile ilgili diğer detaylar ise henüz paylaşılmadı. Ancak bununla birlikte Shiba Inu’nun çıkaracağı oyunun daha çok mobil oyun sektörüne hitap edeceği düşünülüyor. Volk’un iPhone üzerinde geliştirilen ilk oyunların geliştiricisi olduğu düşünüldüğünde, Shiba’nın yılların tecrübesinin elinde güvende olduğu söylenebilir.

Shiba Inu Metaverse için Ciddi Planlar Yapıyor

Kusama’ya göre, oyun piyasaya çıktığında yalnızca Shibarium üzerinde oynanabilecek şekilde lisanslanacak. Shibarum, Shiba Inu’nun ikinci katman Blockchain’ini temsil ediyor. Shiba ekosisteminin kullanıcıları (SHIB’in yanında LEASH ve BONE tokenlerinin de sahipleri), platform üzerinde eşsiz imkanlara sahip olacak. Buna ek olarak, Shiba Inu Games üzerinden satın alınan ürünlerden elde edilen gelirler, SHIB ve LEASH tokeni yakımında kullanılacak.

Gelişmeler bununla da sınırlı kalmıyor. Shiba Inu, Metaverse evrenine adım atmak için de çeşitli çalışmalarda bulunuyor. Kusama, konuyla ilgili şunları söyledi: “Metaverse kavramının, bir çeşit bükülmüş sonsuzluk işareti ve veri toplama imkanından daha fazlası olduğunu düşünüyorum. Metaverse, kullanıcılarına gerçek katma değer sunmalıdır. Bu da, bu tür bir teknolojinin piyasaya sürülmesinden önce belirli bir temele sahip olması gerektiği anlamına geliyor.”

İlgili Haber:  Shiba Inu (SHIB) Yeni Yılda Shibarium ile Harekete Geçmek İstiyor! Yeni Blockchain, Altcoin İçin Neler Getirecek?

Kusama’nın “bükülmüş bir sonsuzluk işareti” şeklinde tanımladığı durum tabii ki de Mark Zuckerberg’in vizyonuna ve Facebook’un Metaverse dünyasındaki rolüne bir atıftı. Shiba Inu, bu tür bir Metaverse anlayışına, OshiVerse adını verdiği bir Metaverse kavramıyla karşılık veriyor. Shiba ekibi, bu gelişmelerin hayata geçmesi için son hız çalışıyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Furkan
Furkan
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar