30 Eylül 2022, Cuma
27.9 C
İstanbul

Shiba Inu (SHIB), Aave (AAVE), Terra (LUNA) ve Polygon (MATIC) Mükemmel Bir Hafta Geçirdi: Altcoin Piyasasında İşler Yolunda

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Kripto para piyasasında geride bıraktığımız haftada bazı altcoinler oldukça iyi bir performans gösterdi.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Shiba Inu (SHIB), Aave (AAVE), Terra (LUNA) ve Polygon (MATIC) için mükemmel bir hafta geride kaldı.
  • Geride bıraktığımız haftada altcoin piyasası, Bitcoin ve Ethereum’a nazaran çok daha iyi bir performans sergiledi.

CoinGecko’ya göre geçen hafta kripto para piyasasının küresel değeri %6.8 oranında artarak 2.48 trilyon Dolara yükseldi.

Binance indirim kodu

Altcoin Piyasası, Bitcoin ve Ethereum’dan Daha İyi Bir Performans Sergiledi

Piyasanın önde gelen iki ismi Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) da pozitif bir hafta geçirse de; bazı altcoinler, onların performansını üçe dörde katladı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Bitcoin fiyatı Perşembe günü 50.000 Dolar seviyesini geçse de bu noktada kalıcı olmakta zorlandı. BTC, şu dakikalarda 50.100 Dolar fiyatında seyrediyor ve hâlâ 50.000 Dolar seviyesi ile büyük bir mücadele veriyor.

İkinci en büyük kripto para olan Ethereum ise geçtiğimiz hafta genelinde %2.4 oranında değer kazandı ve çok daha mütevazı bir performans sergiledi. ETH şu dakikalarda 4.050 Dolar fiyatından işlem görüyor.

Shiba Inu, Aave, Terra ve Polygon

Bazı altcoinler ve DeFi tokenleri ise çok daha iyi bir hafta geçirdi.

Aave (AAVE) ve Terra (LUNA) fiyatı, DeFi alanı popülerleşmeye ve büyümeye devam ettikçe geride bıraktığımız haftada %36 oranında artış yaşadı. Çarşamba günü, Terra tabanlı projelerde kilitlenen toplam kripto para değeri 20 milyar Dolar seviyesini aştı.

Öte yandan Uniswap (UNI) ve Polygon (MATIC) fiyatları da birlikte yükseldi. Uniswap geçen hafta %10, Polygon ise %29 oranında değer kazandı. Geçtiğimiz günlerde duyurulan Uniswap v3 sözleşmelerinin Polygon ağı üzerinde yayınlanacağı haberi, her iki kripto paranın fiyatını da son derece olumlu etkiledi.

İlgili Haber:  Shiba Inu ve Huobi Topluluğu, 200 Milyon Dolarlık Hacker Saldırısına Maruz Kalan BitMart'a Yardım Edecek

Cardano (ADA) ve Ripple’ın XRP’si de bu hafta çift haneli kazançlar kaydetti. Cardano fiyatı geçen haftaya göre %15.6 oranında artarken, XRP de %12 oranında değer kazandı.

Son olarak Aave ve LUNA dışında hiçbir kripto para, son 7 günde yaklaşık %19.5 oranında değer kazanan Shiba Inu (SHIB) kadar iyi bir hafta geçirmedi. SHIB fiyatı şu dakikalarda 0.00003771 Dolar seviyesinde seyrediyor.

Shiba Inu’nun en büyük rakibi Dogecoin (DOGE) ise geçtiğimiz hafta genelinde %9.6 oranında değer kazandı ve mevcut 0.18 Dolar fiyatına yükseldi.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar