26 Ocak 2022, Çarşamba
0.9 C
İstanbul

Shiba Inu (SHIB), Aave (AAVE), Terra (LUNA) ve Polygon (MATIC) Mükemmel Bir Hafta Geçirdi: Altcoin Piyasasında İşler Yolunda

Yorum

2022’ye Dair Bir Takım Öngörüler

2022'ye kripto para piyasası kötü bir başlangıç yaptı. Her sene bir önceki yıl kendini yenileyemeyen, uzun vadede kullanıcıları ekosisteminde...

Hiperenflasyon ve Bitcoin

Twitter CEO'su Jack Dorsey Ekim 2021'de ilginç bir tweet atmış ve dünya geneli hiperenflasyonun her şeyi değiştireceğini ve kısa...

Arbitrum Faciası

Yazmasam olmazdı. Geçtiğimiz günlerde Ethereum'un katman 2 çözümü Arbitrum tam tamına 19 saatlik bir kesinti yaşadı. Bu 19 saat...

Kim Bu Web 3.0’ın Sahibi?

Sonda söyleyeceğimi başta söyleyeyim; sahibi sen, ben ve halk değil. Yani en azından şimdilik. Web 3.0 ile ilgili Twitter başta...

Kripto para piyasasında geride bıraktığımız haftada bazı altcoinler oldukça iyi bir performans gösterdi.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Shiba Inu (SHIB), Aave (AAVE), Terra (LUNA) ve Polygon (MATIC) için mükemmel bir hafta geride kaldı.
  • Geride bıraktığımız haftada altcoin piyasası, Bitcoin ve Ethereum’a nazaran çok daha iyi bir performans sergiledi.

CoinGecko’ya göre geçen hafta kripto para piyasasının küresel değeri %6.8 oranında artarak 2.48 trilyon Dolara yükseldi.

Binance indirim kodu

Altcoin Piyasası, Bitcoin ve Ethereum’dan Daha İyi Bir Performans Sergiledi

Piyasanın önde gelen iki ismi Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) da pozitif bir hafta geçirse de; bazı altcoinler, onların performansını üçe dörde katladı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank

Bitcoin fiyatı Perşembe günü 50.000 Dolar seviyesini geçse de bu noktada kalıcı olmakta zorlandı. BTC, şu dakikalarda 50.100 Dolar fiyatında seyrediyor ve hâlâ 50.000 Dolar seviyesi ile büyük bir mücadele veriyor.

İkinci en büyük kripto para olan Ethereum ise geçtiğimiz hafta genelinde %2.4 oranında değer kazandı ve çok daha mütevazı bir performans sergiledi. ETH şu dakikalarda 4.050 Dolar fiyatından işlem görüyor.

Shiba Inu, Aave, Terra ve Polygon

Bazı altcoinler ve DeFi tokenleri ise çok daha iyi bir hafta geçirdi.

Aave (AAVE) ve Terra (LUNA) fiyatı, DeFi alanı popülerleşmeye ve büyümeye devam ettikçe geride bıraktığımız haftada %36 oranında artış yaşadı. Çarşamba günü, Terra tabanlı projelerde kilitlenen toplam kripto para değeri 20 milyar Dolar seviyesini aştı.

Öte yandan Uniswap (UNI) ve Polygon (MATIC) fiyatları da birlikte yükseldi. Uniswap geçen hafta %10, Polygon ise %29 oranında değer kazandı. Geçtiğimiz günlerde duyurulan Uniswap v3 sözleşmelerinin Polygon ağı üzerinde yayınlanacağı haberi, her iki kripto paranın fiyatını da son derece olumlu etkiledi.

İlgili Haber:  Bitcoin Dominansı Son Üç Yılın En Düşük Seviyesine İndi - Altcoinler Yükselişte

Cardano (ADA) ve Ripple’ın XRP’si de bu hafta çift haneli kazançlar kaydetti. Cardano fiyatı geçen haftaya göre %15.6 oranında artarken, XRP de %12 oranında değer kazandı.

Son olarak Aave ve LUNA dışında hiçbir kripto para, son 7 günde yaklaşık %19.5 oranında değer kazanan Shiba Inu (SHIB) kadar iyi bir hafta geçirmedi. SHIB fiyatı şu dakikalarda 0.00003771 Dolar seviyesinde seyrediyor.

Shiba Inu’nun en büyük rakibi Dogecoin (DOGE) ise geçtiğimiz hafta genelinde %9.6 oranında değer kazandı ve mevcut 0.18 Dolar fiyatına yükseldi.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar
Send this to a friend