11 Ağustos 2022, Perşembe
23.7 C
İstanbul

Shiba Inu (SHIB), Algorand (ALGO), Decentraland (MANA) – Altcoin Fiyat Analizi – 5 Ocak

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Bitcoin fiyatı 4 saatlik grafiğinde 20-50-200 SMA değerlerinin altına inerken analiste göre Shiba Inu ve MANA’nın kısa vadeli teknik göstergeleri ayı lehine bir hal aldı.

Binance indirim kodu

Analiste göre SHIB fiyatı %61.8’lik Fibonacci desteğine tutunmuş gibi görünürken SHIB boğalarının dayanması durumunda kısa vadeli olarak bir yatay hareket gözlenebilir. Bununla birlikte analist, 20 SMA göstergesini 50-200 SMA değerlerinin üstünde tutmayı başaran Algorand’ın ise boğa lehine bir görünüm verdiğini düşünüyor. Analist Yash Majithia, söz konusu kripto paraları değerlendirdi.

Binance indirim kodu

Bir önceki altcoin analizine buradan ulaşabilirsiniz.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Shiba Inu (SHIB)

blank

Analiste göre SHIB, son beş gündür Kontrol Noktası (kırmızı) ile %61.8’lik Fibonacci desteği arasında gidip geliyor. Alçalan takoz formasyonundan (sarı) son düşüş ise 0.00003405 dolar seviyesini aşmakta zorlandı. 28 Aralık tarihinde sağlam bir düşüş gösteren altcoin, dokuz haftalık bir destek noktası olan 0.000035 dolar seviyesini dirence dönüştürmüştü. Analiste göre şu anki bölgeden de bir düşüş olması durumunda SHIB fiyatı %78.6’lık Fibonacci seviyesinden destek bulabilir.

Bu yazının yazıldığı anlarda SHIB fiyatı 0.0000329 dolar seviyesinden işlem görüyor. RSI göstergesi 37 civarında bulundu ve analiste göre toparlanma sinyali vermedi. Buna ek olarak analist, SMI göstergesinin de düşük bir volalite dönemine işaret ettiğini düşünüyor.

Algorand (ALGO)

blank

Altcoin fiyatı 20 Aralık tarihinden itibaren %47.78’lik etkileyici bir ralli yaşamış ve 3 Ocak tarihinde son bir ayın en yüksek seviyesine çıkmıtşı. Analiste göre ALGO, 4 saatlik grafiğinde yükselen bir takoz formasyonu (beyaz) oluşturdu.

Analiste göre bu yükseliş 1.59 dolardaki destek noktasını yeniden ele geçirse de 1.84 dolardaki direnç hala güçlü duruyor.

Bu yazının yazıldığı anlarda ALGO fiyatı, 20-50-200 değerlerinin üstünde, 1.74 dolardan işlem görüyor. Analiste göre RSI göstergesi ise 55 seviyesinde bulunarak boğa lehine bir görünüm verdi.

İlgili Haber:  Solana (SOL), Litecoin (LTC), Cosmos (ATOM) - Altcoin Fiyat Analizi - 8 Kasım

Decentraland (MANA)

blank

MANA fiyatı, 27 Aralık tarihinde son üç haftanın zirvesine çıkmasının ardından %19.09 değer katbetti. Bu düşüş ile birlikte altcoinin fiyatı 20-50-200 SMA değerlerinin altına indi.

Analiste göre altcoinin önündeki en yakın engel, 20 SMA (kırmızı) değerinin yakınlarındaki 3.2 dolar seviyesi olabilir. Bu seviyenin üstünde bir kapanış ile birlikte boğalar alçalan kanallarının üst trend çigisini test edebilir. Buna rağmen analist, Supertrend göstergesinin ise bir satış sinyali verdiğini düşünüyor.

Bu yazının yazıldığı anlarda MANA fiyatı 3.21 dolardan işlem gördü. RSI orta hattın altına düşerken 42 seviyesinde destek buldu. Bununla birlikte analist, DMI göstergesinin ayı lehine olduğunu düşünürken SMI göstergesinin ise düşük bir volaliteye işaret ettiğine inanıyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Furkan
Furkan
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar