30 Eylül 2022, Cuma
27.9 C
İstanbul

Shiba Inu (SHIB) Balinası 300 Milyon Dolarlık Satın Alım Yaptı!

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Bir Shiba Inu (SHIB) balinası, altcoinin FTX tokeni ile giriştiği savaştan yenik düşmemesi için elinden geleni yapıyor. Bilindiği üzere iki altcoin, Ethereum üzerindeki en büyük cüzdanlar arasında en fazla bulunan kripto para olma unvanını elde etmek için birbiriyle yarışıyor. Buna ek olarak son 24 saatte yaklaşık olarak 23 milyon adet SHIB yakıldı.

Binance indirim kodu

Shiba Inu, Ethereum Balinalarının Cüzdanlarında En Çok Bulunan Kripto Para Olma Unvanını Geri Kazandı

SHIB tokeninin Ethereum ağı üzerindeki en büyük adresler arasında toplam piyasa değerinden 150 milyon dolarlık bir kayıp yaşamasının ardından FTX tokeni, bu alanda birinci sıraya yükselmişti. 4 Ocak tarihinde SHIB’in balina seviyesindeki adreslerinin tuttuğu toplam token değeri 1.4 milyar dolar civarındayken 5 Ocak tarihi itibariyle bu yazının yazıldığı anlarda bu, 1.7 milyar dolar civarına yükseldi.

Binance indirim kodu

Aradaki 300 milyon dolarlık fark, hem SHIB fiyatındaki artışa hem de balinalar tarafından gerçekleştirilen devasa satın alımlar ile ilişkilendirilebilir. Buna ek olarak, altcoinin fiyatı son 24 saatte %1.2 artış göstermesine rağmen bu durum 300 milyon dolarlık değer artışını açıklamaya yetmiyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Buna ek olarak, çeşitli kaynaklardan elde edilen verilere göre, Shiba Inu için hacim, aktif adres sayısı ve net çıkış miktarı verilerinde bir pozitiflik göstermiyor. Hacim değeri 3.7 milyar dolar seviyesinde bulundu ve %87 düşüş gösterdi. Buna ek olarak, SHIB’in piyasa performansı da herhangi bir toparlanma işareti veya trend dönüşümü sinyali vermiyor. Altcoin, son yedi gündür günlük volalite olarak rekor düzeylerde düşük seviyelerde bulunuyor. SHIB fiyatı bu yazının yazıldığı anlarda Aralık ayında tutunduğu seviyede bulunmaya devam ediyor.

Bununla birlikte şimdiye kadar toplam Shiba Inu arzının %41.03’nün yakıldığı düşünülüyor. Son olarak ise 12.231.491 adet SHIB tokeni, sekiz adet transfer halinde geçersiz bir cüzdana aktarıldı. Şimdiye kadar yakılan token miktarının 410.300.588.013.001 adet olduğu düşünülüyor. SHIB toplam arz miktarının ise 1 katrilyon adet olduğu biliniyor. Yakılan tokenlerin önemli bir kısmı Vitalik Buterin tarafından geçersiz bir cüzdana aktarılmıştı. Bununla birlikte Buterin, sahip olduğu SHIB tokenlerinin bir kısmını Hindistan’daki bir hastaneye bağışlamıştı. Buterin bu adımının ardından SHIB topluluğu tarafından yoğun eleştirilere maruz kalmıştı.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Furkan
Furkan
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar