26 Ocak 2022, Çarşamba
-0.9 C
İstanbul

Shiba Inu (SHIB) Balinası 300 Milyon Dolarlık Satın Alım Yaptı!

Yorum

2022’ye Dair Bir Takım Öngörüler

2022'ye kripto para piyasası kötü bir başlangıç yaptı. Her sene bir önceki yıl kendini yenileyemeyen, uzun vadede kullanıcıları ekosisteminde...

Hiperenflasyon ve Bitcoin

Twitter CEO'su Jack Dorsey Ekim 2021'de ilginç bir tweet atmış ve dünya geneli hiperenflasyonun her şeyi değiştireceğini ve kısa...

Arbitrum Faciası

Yazmasam olmazdı. Geçtiğimiz günlerde Ethereum'un katman 2 çözümü Arbitrum tam tamına 19 saatlik bir kesinti yaşadı. Bu 19 saat...

Kim Bu Web 3.0’ın Sahibi?

Sonda söyleyeceğimi başta söyleyeyim; sahibi sen, ben ve halk değil. Yani en azından şimdilik. Web 3.0 ile ilgili Twitter başta...

Bir Shiba Inu (SHIB) balinası, altcoinin FTX tokeni ile giriştiği savaştan yenik düşmemesi için elinden geleni yapıyor. Bilindiği üzere iki altcoin, Ethereum üzerindeki en büyük cüzdanlar arasında en fazla bulunan kripto para olma unvanını elde etmek için birbiriyle yarışıyor. Buna ek olarak son 24 saatte yaklaşık olarak 23 milyon adet SHIB yakıldı.

Binance indirim kodu

Shiba Inu, Ethereum Balinalarının Cüzdanlarında En Çok Bulunan Kripto Para Olma Unvanını Geri Kazandı

SHIB tokeninin Ethereum ağı üzerindeki en büyük adresler arasında toplam piyasa değerinden 150 milyon dolarlık bir kayıp yaşamasının ardından FTX tokeni, bu alanda birinci sıraya yükselmişti. 4 Ocak tarihinde SHIB’in balina seviyesindeki adreslerinin tuttuğu toplam token değeri 1.4 milyar dolar civarındayken 5 Ocak tarihi itibariyle bu yazının yazıldığı anlarda bu, 1.7 milyar dolar civarına yükseldi.

Binance indirim kodu

Aradaki 300 milyon dolarlık fark, hem SHIB fiyatındaki artışa hem de balinalar tarafından gerçekleştirilen devasa satın alımlar ile ilişkilendirilebilir. Buna ek olarak, altcoinin fiyatı son 24 saatte %1.2 artış göstermesine rağmen bu durum 300 milyon dolarlık değer artışını açıklamaya yetmiyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank

Buna ek olarak, çeşitli kaynaklardan elde edilen verilere göre, Shiba Inu için hacim, aktif adres sayısı ve net çıkış miktarı verilerinde bir pozitiflik göstermiyor. Hacim değeri 3.7 milyar dolar seviyesinde bulundu ve %87 düşüş gösterdi. Buna ek olarak, SHIB’in piyasa performansı da herhangi bir toparlanma işareti veya trend dönüşümü sinyali vermiyor. Altcoin, son yedi gündür günlük volalite olarak rekor düzeylerde düşük seviyelerde bulunuyor. SHIB fiyatı bu yazının yazıldığı anlarda Aralık ayında tutunduğu seviyede bulunmaya devam ediyor.

Bununla birlikte şimdiye kadar toplam Shiba Inu arzının %41.03’nün yakıldığı düşünülüyor. Son olarak ise 12.231.491 adet SHIB tokeni, sekiz adet transfer halinde geçersiz bir cüzdana aktarıldı. Şimdiye kadar yakılan token miktarının 410.300.588.013.001 adet olduğu düşünülüyor. SHIB toplam arz miktarının ise 1 katrilyon adet olduğu biliniyor. Yakılan tokenlerin önemli bir kısmı Vitalik Buterin tarafından geçersiz bir cüzdana aktarılmıştı. Bununla birlikte Buterin, sahip olduğu SHIB tokenlerinin bir kısmını Hindistan’daki bir hastaneye bağışlamıştı. Buterin bu adımının ardından SHIB topluluğu tarafından yoğun eleştirilere maruz kalmıştı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar
Send this to a friend