5 Ağustos 2022, Cuma
23.5 C
İstanbul

Shiba Inu (SHIB), Chainlink (LINK), EOS – Altcoin Fiyat Analizi – 24 Kasım

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Kripto para ve altcoin piyasası, genel olarak düşüş eğilimine işaret eden çelişkili işaretler sergiledi. Shiba Inu, 24 Kasım tarihinde son 1 ayın en düşük seviyesine geriledi.

Binance indirim kodu

Diğer taraftan 18 Kasım tarihinde haftalık dip seviyelerine dokunan Chainlink ve EOS ise analiste göre toparlanma sinyalleri gönderdi. Ancak analist, bu kripto paraların boğalarının devamlı bir ralli oluşturmaya gücünün yetmediğini belirtti. Analist Yash Majithia, söz konusu kripto paraları değerlendirdi.

Binance indirim kodu

Bir önceki altcoin analizine buradan ulaşabilirsiniz.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Shiba Inu (SHIB)

blank

19 Kasım tarihinde SHIB fiyatı yaklaşık olarak %13.76’lık bir sıçrama yapmıştı. Ancak boğaların kazançlarını savunamaması ile birlikte altcoinin fiyatı sadece beş gün içerisinde %24.4 düştü. Bunun sonucunda SHIB fiyatı 24 Kasım tarihinde son 1 ayın en dip seviyesine geriledi.

Bu yazının yazıldığı anlarda SHIB fiyatı 0.00003897 dolardan işlem görüyor. Analiste göre Shiba, 20-50-200 SMA değerlerinin altında seyrederek ayı kontrolüne işaret etti. RSI değeri ise geçtiğimiz haftadan bu yana sürekli bir düşüş eğiliminde bulunuyor ve aşırı satış bölgesine geçiş yaptı. Analiste göre DMI göstergesi de satıcılar lehine sinyaller veriyor. ADX göstergesi ise analiste göre zayıf yönlü bir trende dair ipuçları verdi.

Chainlink (LINK)

blank

LINK fiyatı son satış dalgası içerisinde değerinin üçte birini kaybetmişti. Ayıların sürekli olarak yeni destek noktalarını kırmalarıyla birlikte LINK, 18 Kasım tarihinde son 1 ayın en düşük seviyesine geriledi. Bunun ardından ise boğaların devreye girmesiyle 18 Kasım’dan 22 Kasım tarihine kadar %10’luk ufak bir ralli gerçekleşti. Ancak analiste göre alt kanalın üst çizgisinden geri sıçrama yapan altcoin fiyatı, tekrardan düşüş trendine geri döndü.

Bu yazının yazıldığı anlarda LINK fiyatı 26.4 dolardan işlem görüyor. Analiste göre RSI değeri 39 civarında seyrederek ayıların avantajına dair bir görünüm verdi. Analis, DMI ve MACD göstergelerindeki değerlerin de fiyat hareketinin aşağı yönlü olduğunu doğruladığını düşünüyor.

İlgili Haber:  Shiba Inu (SHIB), Algorand (ALGO), Decentraland (MANA) - Altcoin Fiyat Analizi - 5 Ocak

EOS

blank

EOS fiyatı 18 Kasım tarihinde son üç haftanın en düşük seviyesine gerilemişti. Bu yazının yazıldığı anlarda EOS, 4.17 dolardan işlem görüyor. Analiste göre, sürekli olarak bir aşağı yönlü trend içerisinde bulunmasının ardından RSI değeri yukarı yönlü hareketi ve orta hatta yaklaşmasıyla birlikte toparlanma sinyalleri verdi. Buna ek olarak analiste göre DMI göstergesi ise ayı lehine bir tablo sergiledi. Ancak analist, MACD ve AO göstergelerinin ayı lehine olan durumda bir zayıflama yaşanabileceğini gösterdiğini iddia etti.

 

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Furkan
Furkan
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar