10 Ağustos 2022, Çarşamba
28.9 C
İstanbul

Shiba Inu (SHIB), Dünyanın En Popüler Kripto Paralarından Biri Olmayı Sürdürüyor

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Shiba Inu (SHIB) 2021 yılında son derece etkileyici bir büyüme gösterse de yatırımcı büyümesi aynı büyüme, aylık olarak %24.96 düşüş göstererek altcoinin piyasa değerindeki büyüme oranına yansımadı. Aralık ayı başlangıcında SHIB’in piyasa değeri 24.79 milyar dolar seviyesindeyken 31 Aralık tarihinde ise aynı değer 18.60 milyar dolardı. Bu yazının yazıldığı anlarda Shiba Inu, 0.0000338 dolardan işlem görüyor.

Binance indirim kodu

Shiba Inu, 80.000 Yeni Yatırımcıya Ulaşmasına Rağmen Aralık Ayında 6 Milyar Dolar Kayıp Yaşadı

Ekim ayın büyük bir ralli yaşayan altcoin, ilk listelenmesinden bu yana binlerce kat artış gösterdi ve böylelikle 2021 yılını büyük bir başarıyla kapattı. 1.1 milyon adet yatırımcıya sahip olan altcoin, kripto para piyasasındaki en popüler konumlardan birinde yer almayı sürdürüyor.

Binance indirim kodu

blank

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

1 Aralık ile 30 Aralık tarihleri arasında SHIB, 1.021.997 adet olan yatırımcılarına 81.305 adet yeni adres ekleyerek 1.103.302 adrese çıkardı. Buna rağmen altcoin, genel kripto para piyasasında yaşanan düzeltmeden nasibini aldı ve Aralık ayında %24 değer kaybetti.

SHIB her ne kadar son aylarda büyük dönüm noktalarını aşsa da altcoin Aralık ayında yatırımcı sayısı 1 milyonun üstünde kalmasına rağmen bir baskı altında kalmıştı. Analiste göre bu durum, yeni yatırımcıların Shiba Inu üzerindeki baskıyı azaltabilecek kadar alım yapmadığına işaret ediyor.

Buna ek olarak yeni yatırımcılar SHIB’in bir boğa koşusuna başlayacağını umarken piyasaya yeni giriş yapanların küçük ölçekli yatırımcılar olduğu söylenebilir. SHIB, Bitcoin gibi diğer büyük kripto paralara kıyasla küçük yatırımcıların daha fazla adet coin satın almasına olanak veriyor.

İlginç bir şekilde, SHIB geliştiricilerinin token yakımına dair birtakım girişimleri olmasına rağmen altcoinin fiyatı düşüş yaşadı. 20 Aralık ile 26 Aralık tarihleri arasında toplamda 1.140.746.704 adet token yakıldı. Kripto para piyasasında yaşanan yakımlar coinlerin bulunabilirliğini azalttığı için genellikle fiyatta pozitif bir etki yapıyor.

İlgili Haber:  Ani Çöküşün Ardından Dogecoin (DOGE) ve Shiba Inu'nun (SHIB) Toparlanma İhtimali Ne?

Buna rağmen, SHIB’in piyasa değeri her ne kadar düşüş gösterse de, altcoin 2021 yılının en popüler kiripto paraları arasında yer almayı başardı. Raporlara göre, “Dogecoin katili”,  188 milyon görüntüleme ile Bitcoin’in ardından en fazla görüntülenen kripto para oldu. Buna ek olarak, Shiba Inu, en büyük 1.000 Ethereum adresi arasında 1.8 milyar dolar ile en popüler altcoinlerden biri olmayı sürdürüyor. Buna ek olarak Shiba Inu, 2022 yılında kendi Blockchain’i Shibarium’u hayata geçirmeyi umuyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Furkan
Furkan
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar