28 Kasım 2022, Pazartesi
9.6 C
İstanbul

Dogecoin Rakibi Shiba Inu (SHIB) Fiyatı Kripto Para Piyasası Düşerken %30 Sıçradı! Sebebi ne?

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 1 sene önce

Binance indirim kodu

Shiba Inu (SHIB) fiyatı, Coinbase üzerinde listelenmesinin ardından genel kripto para piyasası büyük bir düşüş gösterirken %30’luk bir sıçrama yaptı.

Binance indirim kodu

Shiba Inu Coinbase Üzerinde Listelendi

Dogecoin’in rakibi olan Shiba Inu, ABD’nin en büyük kripto para borsası olan Coinbase’in profesyonellere yönelik bir dalı olan Coinbase Pro üzerinde listelendi.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Şirket tarafından 8 Eylül tarihinde yapılan açıklamada, Coinbase’in desteklediği tüm bölgelerde, Shiba Inu ile yapılan içe doğru transferlerin açıldığı duyuruldu. SHIB alım satımı ise, gereken likidite şartlarının sağlanmasının ardından 9 Eylül tarihinde başlatılacak.

Bu gelişme öncesinde Shiba Inu fiyatı 7 Eylül tarihinde büyük bir darbe almış ve 0.00000510 dolara kadar gerilemişti. SHIB boğaları bu düşük performans sürecini tersine çevirmeye çalışıyorlar ancak alım satım hacmindeki düşüklük nedeniyle zor günler geçiyorlar.

Limenya.com olarak bildirdiğimiz üzere, Coinbase SHIB tokeni ile birlikte Chiliz (CHZ) ve Keep Network (KEEP) tokenlerini de listeleyeceğini bildirmiş ancak teknik sorunlar nedeniyle bu listelenmeler ertelenmişti.

Şimdi ise bu iyi haberler neticesinde Shiba Inu fiyatı, değerinin yaklaşık olarak %30’unu ansızın silip süpüren bu büyük fiyat düşüşünün izlerini silmeye başladı.

SHIB tokeni, 2020 yılının Ağustos ayında piyasaya sürülmüştü. Dogecoin’in başarısının ardından ortaya çıkan köpekli coinlerden bazıları ne yazık ki yatırımcılarına bekleneni verememişti. Shiba Inu ise görece başarılı Dogecoin taklitleri arasında yer aldı. Oldukça düşük olan fiyatı nedeniyle SHIB, yatırımcılarına milyonlarca hatta trilyonlarca adet yatırım yapma imkanı sağlıyor.

SHIB fiyatı 10 Mayıs 2021 tarihinde kırdığı 0.0000388 dolarlık rekorun ardından yaklaşık olarak %80 değer kaybetti. Değer kaybı, genel kripto para piyasasına uyumlu şekilde gerçekleşti. Dogecoin katili olma iddiasıyla piyasaya çıkan SHIB, bu amacına henüz ulaşamamış gibi görünüyor. Toplam piyasa değerine göre yapılan sıralamada DOGE yaklaşık olarak 33 milyar dolarlık piyasa değeriyle sekizinci sırada yer alırken SHIB ise yaklaşık olarak 2.5 milyar dolarlık piyasa değeriyle elli dördüncü konumda bulunuyor. Shiba Inu, Vitalik Buterin’in hesabına gönderilen SHIB tokenlerinin büyük bir çoğunluğunu Hindistan’daki bir hastaneye bağışlaması ile birlikte büyük bir darbe aldı.

İlgili Haber:  Mempool Sıfıra Çekilirken Bitcoin Ücretleri Düştü

Dogecoin taklitleri arasında bir diğer isim ise Dogecoin 2.0 oldu. Dogecoin Vakfı tarafından aşırı derecedeki isim benzerliği nedeniyle uyarılan DOGE2, uzmanlara göre kripto para dolandırıcılığı açısından riskli bir konumda bulunuyor. DOGE2’nin yanında Baby Doge, Daddy Doge ve benzeri birçok DOGE imitasyonu da türemişti.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar