30 Eylül 2022, Cuma
27.9 C
İstanbul

Shiba Inu (SHIB), Litecoin (LTC), NEAR – Altcoin Fiyat Analizi – 1 Ocak

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Geçtiğimiz birkaç gün, genel kripto para piyasasının ayı lehine bir tabloda bulunmasıyla boğaların bir toparlanma hamlesi denemsiyle geçti. Analiste göre Shiba Inu 20 SMA değerini geçmekte zorlandı ve 0.000035 dolar seviyesini kaybetmesinin ardından grafiğinde birtakım sıkıntılar yaşadı. Analist, Litecoin’in Bitcoin’in hareketlerini takip ettiğini ancak bunu trend değiştirici hacimlerde yapamadığını düşünüyor.

Binance indirim kodu

Bununla birlikte, 27 Aralık tarihinde kendisine ait tüm zamanların en yüksek fiyat rekorunu kıran NEAR fiyatı ise 20-50-200 SMA değerlerinin üstünden işlem görmeyi sürdürdü. Analist Yash Majithia, söz konusu kripto paraları değerlendirdi.

Binance indirim kodu

Bir önceki altcoin analizine buradan ulaşabilirsiniz.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Shiba Inu (SHIB)

blank

Shiba Inu fiyatı 24 Aralık tarihinde son üç haftanın zirvesine çıkmıştı. Bununla birlikte, 0.0000378 dolar seviyesine doğru gerçekleştirilen çok sayıda testin ardından gelen gerileme ile birlikte bu bölgenin güçlü bir direnç olduğu anlaşılmıştı.

Analiste göre altcoin fiyatı, alçalan takoz formasyonundan çıkış hareketinin şiddetini göstermek için %50 Fibonacci seviyesinin üstünden bir kapanış olması gerektiğini düşünüyor.

Bu yazının yazıldığı anlarda SHIB fiyatı 0.00003387 dolar seviyesinden işlem görüyor. RSI göstergesi 38 civarında geziyor. Buna ek olarak analiste göre DMI göstergesi satıcılar lehine gözüktü ve RSI’ın bulgularını onayladı.

Litecoin (LTC)

blank

143 dolar ile 156 dolar arasındaki gidiş geliş aralığını kısa bir süreliğine aşan LTC, 167 dolar seviyesinde 167 dolardaki direnç engeline takılmıştı. Bununla birlikte altcoin fiyatı 4 saatlik grafiğinde aşağı yönlü kanalında (beyaz) bir gerileme yaşadı. Bu yön, Bitcoin’in hafta boyunca gerçekleştirdiği hareket ile de uyumlu gözüküyor.

Bu yazının yazıldığı anlarda LTC fiyatı 151.7 dolardan işlem görüyor. RSI göstergesi, yüksek zirveler ve düşüşler göstermesinin ardından orta hattı geçti. Bununla birlikte analist, MACD histogramının sıfır seviyesini geçmesiyle birlikte boğa gücünün arttığını düşünüyor.  

İlgili Haber:  Ripple Düşerken Ethereum ve Solana Destek Noktalarını Koruyor

Near Protocol (NEAR)

blank

20 Aralık tarihinden itibaren %99.76’lık bir ralli yaşayan altcoin, 27 Aralık tarihinde 16.49 dolar ile kendisine ait tüm zamanların en yüksek fiyat rekorunu kırmıştı. Bunun ardından analiste göre RSI göstergesi ile fiyatı arasında ayı lehine bir ayrışma gösteren NEAR fiyatı %20 değer kaybetti ancak boğa trend çizgisinde (beyaz) destek buldu

Bu yazının yazıldığı anlarda altcoin fiyatı 20-50-200 SMA değerlerinin üstünde 15.49 dolardan işlem görüyor. Analiste göre söz konusu fiyat, altcoine ait eski en yakın direnç noktası olan 15.46 dolara yakın seyrediyor.

 

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Furkan
Furkan
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar