Shiba Inu (SHIB), UniSwap (UNI) ve THETA Fiyat Analizi – 27 Mayıs

Önemli Gelişmeler
blank
Furkan Uyanık
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bitcoin 30.000 dolara kadar olan düşüşlerinin ardından tekrardan toparlanmaya başladı ve bu yazının yazıldığı anlarda 40.000 dolar seviyelerinden işlem görüyor. THETA ve DeFi tokeni UNI için de trendlerinde bir tersine dönüş söz konusu olabilir. SHIB ise, altcoinlerde yaşanan toparlanma havasına rağmen günlük zirve noktasının ardından kısmi olarak bir gerileme yaşadı.

blank

Shiba Inu [SHIB]

blank

blank

Güne 0.00000931 dolardan başlayan Shiba Inu, gün içerisinde yaklaşık %12’lik bir artış göstererek 0.00001050 dolara kadar yükseldi. Relative Strength Index (RSI) değeri, gün içinde yaşanan artış sırasında 60’ın üzerine çıkarak artan momentuma işaret etse de bu bölgeden sonra RSI tekrardan nötr alana geri döndü ve bu yazının yazıldığı anlarda da 47 değerinde bulunuyor. Saatlik grafikte 20-SMA, 50-SMA ve 200-SMA değerlerinin kesiştiği bölge olan 0.0000965 dolar civarı kısa vadeli bir direnç noktası oluşturabilir.

Uniswap [UNI]

blank

Merkeziyetsiz finans (DeFi) piyasaları yüksek volalite periyotlarına dayanmaya devam ediyor. UniSwap’ın tokeni UNI de, bu yüksek volaliteli piyasada hızlı toparlanan tokenlerden biri oldu. Piyasalar çöktüğünde 12 dolara kadar inen UNI, bu yazının yazıldığı anlarda, o zamana oranla %115 değer kazanarak 26.85 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Aslında daha yüksek seviyelere de çıkan UNI, 27.92 dolar bandında bir direnç ile karşılaştı. UNI fiyatları bu direnci aşmayı başaramazsa 25.77 dolarda kendisine destek bulabilir. Bu nokta, mevcut fiyat seviyesinde en yüksek işlem gören fiyatlardan da biri olarak dikkat çekiyor. Son yükselişler ile beraber UNI fiyatları 50-SMA değerini geride bıraktı ve bu seviye ek bir destek görevi görebilir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

Stokastik RSI değeri de aşırı alış bölgesinde kalmasıyla beraber ayı lehine bir dönüşüm gerçekleştirmeye hazırlanıyor olabilir.

Theta [THETA]

blank

Theta fiyatları 6.06 dolar ile 7.40 dolar arasında yatay seyrine devam ediyor gibi görünüyordu. Bu bölgeden kısa bir süre önce çıkış yapan Theta, bu yazının yazıldığı anlarda 7.68 dolardan işlem görüyor. Ancak fiyatlar 8.20 dolar seviyesindeki dirençten geri dönebilir. Theta daha önce bu seviyeyi aşmayı iki kez denemiş ancak başarılı olamamıştı.

Theta piyasalarında minimal düzeyde boğa lehine bir baskı görülüyor ve bu düzey daha yüksek bir fiyatı desteklemeye yetmeyebilir. Chaikin Money Flow (CMF) değeri de, fiyatların toparlanmaya başladığı dönemde piyasalara sermaye akışı gerçekleşirken fiyatların aşağı yönlü hareketinde ise piyasadan sermaye çıkışı olduğuna işaret ediyor. Ancak genel olarak bakıldığında Theta piyasası halen boğa lehine görünüyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

Güncel Haberler

Bitcoin Fiyatında “Ölüm Kesişimi” Görüntüsü Oluştu! – Coinbase Kurucusundan Önemli Açıklama Geldi

Bitcoin ve diğer kripto para fiyatları bu hafta epey zorlu bir süreçten geçti. Mayıs ayında 2.5 trilyon dolara ulaşan...

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Send this to a friend