1 Ekim 2022, Cumartesi
22.6 C
İstanbul

Shiba Inu (SHIB), UniSwap (UNI) ve THETA Fiyat Analizi – 27 Mayıs

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Bitcoin 30.000 dolara kadar olan düşüşlerinin ardından tekrardan toparlanmaya başladı ve bu yazının yazıldığı anlarda 40.000 dolar seviyelerinden işlem görüyor. THETA ve DeFi tokeni UNI için de trendlerinde bir tersine dönüş söz konusu olabilir. SHIB ise, altcoinlerde yaşanan toparlanma havasına rağmen günlük zirve noktasının ardından kısmi olarak bir gerileme yaşadı.

Binance indirim kodu

Shiba Inu [SHIB]

Binance indirim kodu

Güne 0.00000931 dolardan başlayan Shiba Inu, gün içerisinde yaklaşık %12’lik bir artış göstererek 0.00001050 dolara kadar yükseldi. Relative Strength Index (RSI) değeri, gün içinde yaşanan artış sırasında 60’ın üzerine çıkarak artan momentuma işaret etse de bu bölgeden sonra RSI tekrardan nötr alana geri döndü ve bu yazının yazıldığı anlarda da 47 değerinde bulunuyor. Saatlik grafikte 20-SMA, 50-SMA ve 200-SMA değerlerinin kesiştiği bölge olan 0.0000965 dolar civarı kısa vadeli bir direnç noktası oluşturabilir.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Uniswap [UNI]

blank

Merkeziyetsiz finans (DeFi) piyasaları yüksek volalite periyotlarına dayanmaya devam ediyor. UniSwap’ın tokeni UNI de, bu yüksek volaliteli piyasada hızlı toparlanan tokenlerden biri oldu. Piyasalar çöktüğünde 12 dolara kadar inen UNI, bu yazının yazıldığı anlarda, o zamana oranla %115 değer kazanarak 26.85 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Aslında daha yüksek seviyelere de çıkan UNI, 27.92 dolar bandında bir direnç ile karşılaştı. UNI fiyatları bu direnci aşmayı başaramazsa 25.77 dolarda kendisine destek bulabilir. Bu nokta, mevcut fiyat seviyesinde en yüksek işlem gören fiyatlardan da biri olarak dikkat çekiyor. Son yükselişler ile beraber UNI fiyatları 50-SMA değerini geride bıraktı ve bu seviye ek bir destek görevi görebilir.

Stokastik RSI değeri de aşırı alış bölgesinde kalmasıyla beraber ayı lehine bir dönüşüm gerçekleştirmeye hazırlanıyor olabilir.

İlgili Haber:  BitTorrent (BTT), Binance Coin (BNB) ve VeChain (VET) Fiyat Analizi - 15 Mayıs

Theta [THETA]

blank

Theta fiyatları 6.06 dolar ile 7.40 dolar arasında yatay seyrine devam ediyor gibi görünüyordu. Bu bölgeden kısa bir süre önce çıkış yapan Theta, bu yazının yazıldığı anlarda 7.68 dolardan işlem görüyor. Ancak fiyatlar 8.20 dolar seviyesindeki dirençten geri dönebilir. Theta daha önce bu seviyeyi aşmayı iki kez denemiş ancak başarılı olamamıştı.

Theta piyasalarında minimal düzeyde boğa lehine bir baskı görülüyor ve bu düzey daha yüksek bir fiyatı desteklemeye yetmeyebilir. Chaikin Money Flow (CMF) değeri de, fiyatların toparlanmaya başladığı dönemde piyasalara sermaye akışı gerçekleşirken fiyatların aşağı yönlü hareketinde ise piyasadan sermaye çıkışı olduğuna işaret ediyor. Ancak genel olarak bakıldığında Theta piyasası halen boğa lehine görünüyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Furkan
Furkan
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar