30 Kasım 2022, Çarşamba
12.6 C
İstanbul

Shiba Inu (SHIB) ve EOS – Altcoin Fiyat Analizi – 5 Ekim – SHIB İçin 2 Kat Daha Yükseliş Mümkün Mü?

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Bitcoin fiyatı ani bir şekilde yükseliş moduna geçerken bugün altcoin piyasasında yüksek tırmanışlar kaydeden arasında Shiba Inu (SHIB), son 24 saatteki %27.28’lik yükselişi ile dikkat çekti. Bitcoin Cash ve EOS ise grafiklerinde düşüş yaşadı. Analiste göre BCH fiyatı en yakın destek noktasına yakın seyrederken EOS ise grafiğindeki düşüşe rağmen piyasasında bir boğa lehine tabloya işaret etti. Analist Anushmita Samal söz konusu altcoinleri değerlendirdi.

Binance indirim kodu

EOS ve diğer kripto paralar için bir önceki analizi buradan okuyabilirsiniz.

Binance indirim kodu

Shiba Inu (SHIB)

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Shiba Inu fiyatı son 24 saatte %27.28 değer kazandı ve bu yazının yazıldığı anlarda 0.000010 dolardan işlem gördü. Analiste göre yükseliş devam ederse SHIB fiyatı 0.000018 dolarda bir direnç ile karşılaşabilir. Altcoin için alış baskısı oldukça yüksek görünüyor.

RSI değeri ise 50’nin üstünde seyretti ve bu gösterge için son iki buçuk haftanın zirvesine tırmanılmış oldu. MACD göstergesi histogramında yeşil barlar sergilerken Awesome Oscillator göstergesi de yeşil sinyal baları kaydetti.

Altcoin fiyatında bir düşüş ihtimali durumunda ise analiste göre SHIB, 0.0000092 dolarda destek bulabilir. Analiste göre SHIB için diğer destek bölgeleri ise 0.0000076 dolar ve 0.0000064 dolarda yer alıyor.

SHIB’in bu yükselişine, Elon Musk’ın attığı Tweet ve bir SHIB balinasının yüklü miktarda satın alım yapmasının neden olduğu düşünülüyor.

EOS

EOS fiyatı son 24 saat içerisinde %2.2 düşüş gösterdi ve altcoin bu yazının yazıldığı anlarda 4.53 dolardan işlem gördü. Analiste göre EOS 4.54 dolardaki desteğinin altına düştüğü için, mevcut seviyenin altında en yakın destek noktası 3.90 dolarda yer alıyor. Buna rağmen analiste göre EOS fiyatı 4 saatlik grafiğinde 20-SMA değerinin üstünde seyretti ve bu da Samal’a göre alıcılar lehine yorumlanabilir.

İlgili Haber:  Ripple (XRP), Uniswap (UNI), AAVE - Altcoin Fiyat Analizi - 3 Aralık

Awesome Oscillator (AO) göstergesi ise altcoin için kırmızı sinyal barları sergiledi. Relative Strength Index (RSI) göstergesi ise 60 seviyelerinde seyrederek analiste göre EOS için alış baskısının boğa lehine olduğunu gösterdi. Chaikin Money Flow (CMF) değeri ise sermaye akışlarının pozitif olmasıyla beraber pozitif bölgede yer aldı.

EOS fiyatındaki alış baskısının devam etmesi durumunda analiste göre altcoin fiyatı sonraki seanslarda yükselerek 4.54 dolardaki direnç noktasına dokunabilir. Samal, bundan sonraki direnç noktalarının ise 5.10 dolar ve 5.48 dolar civarında bulunabileceğini düşünüyor.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar