26 Ocak 2022, Çarşamba
-0.9 C
İstanbul

Shiba Inu (SHIB) Yeni Yılda Shibarium ile Harekete Geçmek İstiyor! Yeni Blockchain, Altcoin İçin Neler Getirecek?

Yorum

2022’ye Dair Bir Takım Öngörüler

2022'ye kripto para piyasası kötü bir başlangıç yaptı. Her sene bir önceki yıl kendini yenileyemeyen, uzun vadede kullanıcıları ekosisteminde...

Hiperenflasyon ve Bitcoin

Twitter CEO'su Jack Dorsey Ekim 2021'de ilginç bir tweet atmış ve dünya geneli hiperenflasyonun her şeyi değiştireceğini ve kısa...

Arbitrum Faciası

Yazmasam olmazdı. Geçtiğimiz günlerde Ethereum'un katman 2 çözümü Arbitrum tam tamına 19 saatlik bir kesinti yaşadı. Bu 19 saat...

Kim Bu Web 3.0’ın Sahibi?

Sonda söyleyeceğimi başta söyleyeyim; sahibi sen, ben ve halk değil. Yani en azından şimdilik. Web 3.0 ile ilgili Twitter başta...

Son güncelleme: 4 hafta önce

Binance indirim kodu

Shiba Inu başlangıçtan bu yana bir ERC-20 tokeni olmasına rağmen bu tokenin şu anki haline gelene kadar kimse bu altcoinin detaylarıyla ilgilenmemişti.

Binance indirim kodu

SHIB’in bu yılki adaptasyon oranı beklentilerin çok üstünde bir tırmanış yaptı ve bunun sonucunda da ağında daha yüksek bir kullanıma ve katılıma ulaştı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank

Artan talebi karşılaşabilmek için Shiba Inu ağı, kendi katman-2 Blockchain’i olan Shibarium’u duyurdu ve tüm ağını bu Blockchain’e taşımayı hedefliyor.

Buna ek olarak Shiba Inu, bu Blockchain üzerinde SHI adını verdiği kendi Stablecoin’ini piyasaya sürecek ve gaz ücretlerinin de BONE tokeni ile ödenmesini sağlayacak. Tüm bu duyurular, altcoin ağının kendi duyuru sitesini hayata geçirmesinin ardından geldi.

Bütün bunların, SHIB’in kendi ekosistemindeki gelişmeleri gerçekten de ciddi bir şekilde ele aldığına kanıt oluşturduğu düşünülüyor. Bu gelişmeler ile birlikte analistler, SHIB ağının gerçekten de bir performans artışı yaşayabileceğini ve SHIB’in bir dijital varlık olarak önemli bir konuma gelebileceğini düşünüyor.

Ethereum’un işlem ücreti problemlerinin devam etmesi ile birlikte tabii ki insanların da bu pahalı ücretlerden kaçmak için yeni yollar bulması doğal karşılanmalıdır. Bu yazının yazıldığı anlarda Ethereum üzerindeki her bir işlem 9.1 doların üstünde bir işlem ücreti talep ederekn L2 üzerinde ise bu değerler 86 dolara kadar çıkıyor. Shibarium ile birlikte bu rakamların mümkün olduğunca aşağı çekilmesi hedefleniyor.

Bu faktörü değerlendirdiğimizde Shibarium’un bu alanda işe yarayabileceğini düşünebiliriz. Buna ek olarak, SHIB tokeninin değeri de bu yıl boyunca inanılmaz ralliler yaşamıştı. Kripto paranın değeri bir ay içerisinde %1035 artmakla kalmamış, buna ek olarak dünyanın en büyük 10 kripto parası arasına da girmeyi başarmıştı.

İlgili Haber:  Shiba Inu'dan Büyük Metaverse Atılımı! "Tüm Zamanların En Önemli Oyunlarından Biri Piyasaya Sürülecek!"

Ethereum’un İşlem Ücreti Sorunu Shiba Inu’ya Fırsat Sunar Mı?

Shiba Inu’nun Ethereum’un işlem ücreti problemlerinden arınması ile birlikte kurumsal ve bireysel yatırımcılarından altcoine olan ilginin artabileceği düşünülüyor. Uzmanlara göre maliyet olarak düşük seyreden dijital varlıklar bir de düşük işlem ücretleriyle kombine edildiğinde ortaya başarılı bir iş çıkabilir. Bu yüzden, SHIB adreslerinin yalnızca %50’sinin içerisinde token bulunduğu düşünüldüğünde, son gelişmeler ile birlikte bu oranda bir yükseliş yaşanabileceği düşünülüyor.

 

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar
Send this to a friend