30 Eylül 2022, Cuma
22.9 C
İstanbul

Shiba Inu (SHIB) Yeni Yılda Shibarium ile Harekete Geçmek İstiyor! Yeni Blockchain, Altcoin İçin Neler Getirecek?

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 9 ay önce

Binance indirim kodu

Shiba Inu başlangıçtan bu yana bir ERC-20 tokeni olmasına rağmen bu tokenin şu anki haline gelene kadar kimse bu altcoinin detaylarıyla ilgilenmemişti.

Binance indirim kodu

SHIB’in bu yılki adaptasyon oranı beklentilerin çok üstünde bir tırmanış yaptı ve bunun sonucunda da ağında daha yüksek bir kullanıma ve katılıma ulaştı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Artan talebi karşılaşabilmek için Shiba Inu ağı, kendi katman-2 Blockchain’i olan Shibarium’u duyurdu ve tüm ağını bu Blockchain’e taşımayı hedefliyor.

Buna ek olarak Shiba Inu, bu Blockchain üzerinde SHI adını verdiği kendi Stablecoin’ini piyasaya sürecek ve gaz ücretlerinin de BONE tokeni ile ödenmesini sağlayacak. Tüm bu duyurular, altcoin ağının kendi duyuru sitesini hayata geçirmesinin ardından geldi.

Bütün bunların, SHIB’in kendi ekosistemindeki gelişmeleri gerçekten de ciddi bir şekilde ele aldığına kanıt oluşturduğu düşünülüyor. Bu gelişmeler ile birlikte analistler, SHIB ağının gerçekten de bir performans artışı yaşayabileceğini ve SHIB’in bir dijital varlık olarak önemli bir konuma gelebileceğini düşünüyor.

Ethereum’un işlem ücreti problemlerinin devam etmesi ile birlikte tabii ki insanların da bu pahalı ücretlerden kaçmak için yeni yollar bulması doğal karşılanmalıdır. Bu yazının yazıldığı anlarda Ethereum üzerindeki her bir işlem 9.1 doların üstünde bir işlem ücreti talep ederekn L2 üzerinde ise bu değerler 86 dolara kadar çıkıyor. Shibarium ile birlikte bu rakamların mümkün olduğunca aşağı çekilmesi hedefleniyor.

Bu faktörü değerlendirdiğimizde Shibarium’un bu alanda işe yarayabileceğini düşünebiliriz. Buna ek olarak, SHIB tokeninin değeri de bu yıl boyunca inanılmaz ralliler yaşamıştı. Kripto paranın değeri bir ay içerisinde %1035 artmakla kalmamış, buna ek olarak dünyanın en büyük 10 kripto parası arasına da girmeyi başarmıştı.

İlgili Haber:  Shiba Inu'dan Büyük Metaverse Atılımı! "Tüm Zamanların En Önemli Oyunlarından Biri Piyasaya Sürülecek!"

Ethereum’un İşlem Ücreti Sorunu Shiba Inu’ya Fırsat Sunar Mı?

Shiba Inu’nun Ethereum’un işlem ücreti problemlerinden arınması ile birlikte kurumsal ve bireysel yatırımcılarından altcoine olan ilginin artabileceği düşünülüyor. Uzmanlara göre maliyet olarak düşük seyreden dijital varlıklar bir de düşük işlem ücretleriyle kombine edildiğinde ortaya başarılı bir iş çıkabilir. Bu yüzden, SHIB adreslerinin yalnızca %50’sinin içerisinde token bulunduğu düşünüldüğünde, son gelişmeler ile birlikte bu oranda bir yükseliş yaşanabileceği düşünülüyor.

 

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Furkan
Furkan
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar