8 Ağustos 2022, Pazartesi
30.7 C
İstanbul

Shiba Inu (SHIB), Solana (SOL), Chainlink (LINK) – Altcoin Fiyat Analizi – 18 Kasım

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Küresel kripto para piyasası, mayasında yoğun bir şekilde zaten bulunan volatil havaya geri döndü. Büyük bir satış dalgası sonucunda piyasada son iki gündür ani düşüşler yaşanıyor.

Binance indirim kodu

Bunun sonucunda da Shiba Inu, Solana ve Chainlink gibi altcoinler kırmızı bölgede yer aldı. Analiet göre söz konusu kripto paraların kısa vadeli teknik göstergeleri bariz bir şekilde satıcılar lehine olsa da bu durumun zayıflayabileceğine dair işaretler de bulunuyor. Analist Yash Majithia, söz konusu kripto paraları değerlendirdi.

Binance indirim kodu

Bir önceki altcoin analizine buradan ulaşabilirsiniz.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Shiba Inu (SHIB)

blank

Köpek temalı şaka altcoini 23 Ekim tarihinde başlattığı %200’lük rallisinin sonucunda 28 Ekim tarihinde kendisine ait tüm zamanların en yüksek fiyat rekorunu kırmıştı. Bunun ardından ise SHIB fiyatı gerileme dönemine girdi ve alçalan bir üçgen formasyonu içerisinde hareket etti.

Sonraki 16 gün içerisinde ise SHIB, 13 Kasım tarihine kadar yaklaşık olarak %39’luk bir değer kaybı yaşadı. Bu tarihten bu yana %18.2’lik gerileme yaşayan kripto para, 16 Kasım tarihinde son iki haftanın en düşük seviyesine geriledi. Analiste göre bu gerileme, fiyat seviyesinin 20-50-200’lük SMA değerlerinin altına inmesiyle beraber ayı gücünde bir artış olduğuna dair sezgileri güçlendirdi. Ayıların sürekli olarak bir baskı uygulamasıyla birlikte SHIB fiyatı 0.000045 dolarda kendisine bir destek buldu.

Solana (SOL)

blank

Akıllı sözleşmeler platformu Solana, 12 Ekim’den 6 Kasım tarihine kadar %85 gibi devasa bir değer artışı yaşamıştı. Bunun sonucunda üst kanalını aşan altcoin, 6 Kasım tarihinde kendisine ait tüm zamanların en yüksek fiyat rekorunu kırarak 259 dolara kadar çıktı.

Buna rağmen bu tarihten itibaren Solana fiyatı güçlü bir gerileme dönemi içerisine girdi ve analiste göre paralel kanalları arasında aşağı yönlü hareket gerçekleştirdi. Söz konusu hareket neticesinde %18.8’lik bir düşüş gösteren altcoin fiyatı yukarıdaki paralel kanalının altına indi. Analiste göre ayılar, 215 dolardaki en yakın destek bölgesini de kırmayı başardı.

İlgili Haber:  Bitcoin Cash (BCH), Cosmos (ATOM), Chainlink (LINK) - Altcoin Fiyat Analizi - 27 Eylül

Bu yazının yazıldığı anlarda SOL fiyatı alt paralel kanalından bir yükseliş yaşadı ve 218 dolardan işlem görüyor. Günlük olarak ise SOL %3.02 değer kaybetti.

Chainlink (LINK)

blank

LINK fiyatı 12 Ekim ile 10 Kasım tarihleri arasında %62.08 gibi çok yüksek bir getiri sağladı. Bunun sonucunda LINK, 10 Kasım tarihinde son 6 ayın zirvesine çıktı ve 38.31 dolardan işlem gördü.

Bunun ardından ise ayıların devreye girmesiyle beraber kripto paranın fiyatı birkaç destek noktasının altına inmesi sonrasında alt kanalının da altına geriledi. Düşüş hareketinin devam etmesi sonucunda kripto para son bir haftada %22.9 değer kaybetti. Bu yazının yazıldığı anlarda LINK fiyatı 29.66 dolardan işlem görüyor ve analiste göre boğalar 27.94 dolarda bir direnç ile karşılaşabilir.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Furkan
Furkan
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar