3 Aralık 2022, Cumartesi
9.6 C
İstanbul

Shiba Inu (SHIB), The Sandbox (SAND), Bitcoin Cash (BCH) – Altcoin Fiyat Analizi – 25 Aralık

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Bitcoin fiyatının 51.200 doları ve Ethereum ise 4.100 doları aşmasının ardından kripto para piyasasındaki toparlanma hızlandı. Analiste göre Shiba Inu kaybettiği 0.000035 dolar desteğini geri kazanırken the Sandbox ve BCH ise kendi Fibonacci direnç seviyelerinin üstüne çıktılar.

Binance indirim kodu

Şimdi ise analist, boğaların bir geri dönüş yaptıklarını kanıtlayabilmeleri için yüksek hacimler ile birlikte devamlı bir ralli oluşturmaları gerektiğini düşünüyor. Analist Yash Majisthia, söz konusu kripto paraları değerlendirdi.

Binance indirim kodu

Bir önceki altcoin analizine buradan ulaşabilirsiniz.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Shiba Inu (SHIB)

Analiste göre son üç günde, SHIB boğaları kritik bir destek noktası olan 0.000035 doları tekrardan ele geçirdi. Altcoinin fiyatı 20 Aralık tarihinde yaşanan düşüşten sonra %36.34 değer kazandı. Analiste göre ayılar için en yakın engeller, 200SMA (yeşil) değeriyle de çakışan alt trend çizgisiydi (beyaz). Analiste göre buranın altına yaşanabilecek kayıplar 0.000035 dolar seviyesinde savunulabilir.

Bu yazının yazıldığı anlarda SHIB fiyatı 0.00003844 dolar seviyesinden işlem görüyor. RSI göstergesi analiste göre aşırı alış bölgesine yakın seyretti ve boğa lehine gözüktü. Buna ek olarak analist, EMA şeritlerinin uzun bir aradan sonra yer değiştirdiğini ve boğa tarafında gözüktüğünü belirtti. Buna rağmen analist, hacim oskilatöründe gözlenen alçak tepelerin, piyasanın tam kontrolünün alıcılar lehine olmadığına işaret ettiğini düşünüyor.

The Sandbox (SAND)

Analiste göre SAND fiyatı, son boğa koşusu ile birlikte kritik bir destek noktası olan 6.03 doları yeniden ele geçirerek %38.2’lik Fibonacci direncini aştı.

SHIB’e benzer bir şekilde SAND altcoini de 20 Aralık tarihinden itibaren %34.39 değer kazandı. Analiste göre bu bölgeden bir düşüş durumunda 5.4 dolar seviyesindeki 20-SMA (kırmızı) göstergesi bir destek görevi görebilir.

İlgili Haber:  Ethereum (ETH), Solana (SOL) ve Polkadot (DOT) - Altcoin Fiyat Analizi - 9 Ekim

Bu yazının yazıldığı anlarda altcoinin fiyatı, son 24 saatteki %22.75’lik yükseliş ile birlikte 6.20 dolardan işlem görüyor. Analiste göre RSI göstergesi de 73 puan civarında seyrederek boğa lehine gözüktü. Buna ek olarak, DMI göstergesi de bir önceki analizi doğruladı. Ancak analist, OBV göstergesinin en yakın desteğine yakın seyretmeye devam ettiğini ve büyük bir yükseliş kaydetmediğini belirtti.

Bitcoin Cash (BCH)

Altcoinin fiyatı 20 Aralık tarihinden itibaren %9.07’lik bir yükseliş sergilese de analiste göre kısa vadeli en yakın destek noktası olan 461 dolar civarından bir geri dönüş yaşadı. Analist şimdi ise BCH fiyatının 20 (kırmızı) ve 50 (yeşil) SMA değerlerinde destek bulduğunu düşünüyor.

Bu yazının yazıldığı anlarda altcoin 456.8 dolardan işlem görüyor. Analiste göre RSI göstergesi ise 65 civarında bulunarak bir yükseliş trendine işaret etti. Buna ek olarak DMI ise analiste göre boğa lehine bir taraf aldı ancak ADX ise hafif zayıf bir yönelimsel trende dair ipucu verdi.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar