29 Ocak 2022, Cumartesi
6.6 C
İstanbul

Shiba Inu ve Huobi Topluluğu, 200 Milyon Dolarlık Hacker Saldırısına Maruz Kalan BitMart’a Yardım Edecek

Yorum

2022’ye Dair Bir Takım Öngörüler

2022'ye kripto para piyasası kötü bir başlangıç yaptı. Her sene bir önceki yıl kendini yenileyemeyen, uzun vadede kullanıcıları ekosisteminde...

Hiperenflasyon ve Bitcoin

Twitter CEO'su Jack Dorsey Ekim 2021'de ilginç bir tweet atmış ve dünya geneli hiperenflasyonun her şeyi değiştireceğini ve kısa...

Arbitrum Faciası

Yazmasam olmazdı. Geçtiğimiz günlerde Ethereum'un katman 2 çözümü Arbitrum tam tamına 19 saatlik bir kesinti yaşadı. Bu 19 saat...

Kim Bu Web 3.0’ın Sahibi?

Sonda söyleyeceğimi başta söyleyeyim; sahibi sen, ben ve halk değil. Yani en azından şimdilik. Web 3.0 ile ilgili Twitter başta...

Kripto para borsası BitMart geçtiğimiz günlerde 200 milyon Dolarlık büyük bir hacker saldırısının kurbanı oldu.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Kripto para borsası BitMart geçtiğimiz günlerde 200 milyon Dolarlık büyük bir hacker saldırısının kurbanı oldu.
  • 200 milyon Dolarlık hacker saldırısının ardından Shiba Inu (SHIB) topluluğu ve kripto para borsası Huobi Global, BitMart’ın güçlendirilmesi ve çalınan varlıkların takip edilmesine yardımcı olmayı amaçlıyor.

Kripto para borsası BitMart geçtiğimiz günlerde 200 milyon Dolarlık büyük bir hacker saldırısının kurbanı oldu. Hackerlar, toplam 20 farklı token çiftinden fon ele geçirmeyi başardı.

Binance indirim kodu

Shiba Inu ve Huobi’den BitMart’a Destek

200 milyon Dolarlık hacker saldırısının ardından Shiba Inu (SHIB) topluluğu ve kripto para borsası Huobi Global, BitMart’ın güçlendirilmesi ve çalınan varlıkların takip edilmesine yardımcı olmayı amaçlıyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank

5 Aralık’ta kripto borsası BitMart, Ethereum (ETH) ve Binance Smart Chain (BSC) blok zincirleri üzerinde yer alan bir sıcak cüzdan saldırısının kurbanı oldu. Saldırı sonucunda bilgisayar korsanları, Ethereum ağı üzerinden yaklaşık 100 milyon Dolar ve BSC blok zinciri üzerinden yaklaşık 96 milyon Dolar olmak üzere toplam 196 milyon Dolarlık fonu ele geçirmeyi başardı.

Saldırının ardından ise Shiba Inu topluluğu, kripto para borsasına güvenlik ve fonların takibi açısından yardımcı olacağını duyurdu. Shiba Inu (SHIB) geçtiğimiz aylarda rekor fiyat artışı yaşayarak kripto endüstrisinin gündemine gelmişti. SHIB, ilham aldığı köpek temalı koin Dogecoin’i bile geride bırakmayı başarmıştı.

Kullanıcı Fonları Tazmin Edilecek

BitMart CEO’su Xia ayrıca borsanın hacker saldırısından etkilenen yatırımcıları kendi fonlarıyla tazmin edeceğini söyledi. Xia konu ile ilgili, “Token takasları gibi en makul çözümleri onaylamak için birden fazla proje ekibiyle görüşüyoruz. Hiçbir kullanıcı varlığına zarar verilmeyecek.” ifadelerini kullandı.

İlgili Haber:  Dogecoin 0.5 Dolar Psikolojik Sınırını Aştı - Analistler Dikkatli Olunması Konusunda Uyarıyor

Saldırı sonrasında BitMart borsası tüm para çekme ve para yatırma işlemlerini geçici olarak durdurmak zorunda kaldı. Ancak Xia, BitMart’ın 7 Aralık’tan itibaren hizmet vermeye devam edeceğini belirtti.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar
Send this to a friend