10 Ağustos 2022, Çarşamba
24.3 C
İstanbul

Shiba Inu ve Huobi Topluluğu, 200 Milyon Dolarlık Hacker Saldırısına Maruz Kalan BitMart’a Yardım Edecek

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Kripto para borsası BitMart geçtiğimiz günlerde 200 milyon Dolarlık büyük bir hacker saldırısının kurbanı oldu.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Kripto para borsası BitMart geçtiğimiz günlerde 200 milyon Dolarlık büyük bir hacker saldırısının kurbanı oldu.
  • 200 milyon Dolarlık hacker saldırısının ardından Shiba Inu (SHIB) topluluğu ve kripto para borsası Huobi Global, BitMart’ın güçlendirilmesi ve çalınan varlıkların takip edilmesine yardımcı olmayı amaçlıyor.

Kripto para borsası BitMart geçtiğimiz günlerde 200 milyon Dolarlık büyük bir hacker saldırısının kurbanı oldu. Hackerlar, toplam 20 farklı token çiftinden fon ele geçirmeyi başardı.

Binance indirim kodu

Shiba Inu ve Huobi’den BitMart’a Destek

200 milyon Dolarlık hacker saldırısının ardından Shiba Inu (SHIB) topluluğu ve kripto para borsası Huobi Global, BitMart’ın güçlendirilmesi ve çalınan varlıkların takip edilmesine yardımcı olmayı amaçlıyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

5 Aralık’ta kripto borsası BitMart, Ethereum (ETH) ve Binance Smart Chain (BSC) blok zincirleri üzerinde yer alan bir sıcak cüzdan saldırısının kurbanı oldu. Saldırı sonucunda bilgisayar korsanları, Ethereum ağı üzerinden yaklaşık 100 milyon Dolar ve BSC blok zinciri üzerinden yaklaşık 96 milyon Dolar olmak üzere toplam 196 milyon Dolarlık fonu ele geçirmeyi başardı.

Saldırının ardından ise Shiba Inu topluluğu, kripto para borsasına güvenlik ve fonların takibi açısından yardımcı olacağını duyurdu. Shiba Inu (SHIB) geçtiğimiz aylarda rekor fiyat artışı yaşayarak kripto endüstrisinin gündemine gelmişti. SHIB, ilham aldığı köpek temalı koin Dogecoin’i bile geride bırakmayı başarmıştı.

Kullanıcı Fonları Tazmin Edilecek

BitMart CEO’su Xia ayrıca borsanın hacker saldırısından etkilenen yatırımcıları kendi fonlarıyla tazmin edeceğini söyledi. Xia konu ile ilgili, “Token takasları gibi en makul çözümleri onaylamak için birden fazla proje ekibiyle görüşüyoruz. Hiçbir kullanıcı varlığına zarar verilmeyecek.” ifadelerini kullandı.

İlgili Haber:  Son 1 Ayda Borsalardan 88.500 BTC Çıkış Yaptı

Saldırı sonrasında BitMart borsası tüm para çekme ve para yatırma işlemlerini geçici olarak durdurmak zorunda kaldı. Ancak Xia, BitMart’ın 7 Aralık’tan itibaren hizmet vermeye devam edeceğini belirtti.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar