5 Ağustos 2022, Cuma
26.5 C
İstanbul

Shiba Inu Yatırımcıları Dikkat! SHIB Ekibinden Dolandırıcılık Uyarısı!

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Shiba Inu geliştirici ekibi, SHIB yatırımcıları için halka açık bir uyarı yayınladı. Uyarıda, resmi hesapları taklit eden ve sahte kullanıcılar oluşturan SHIB dolandırıcılarının altı çizildi.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Shiba Inu geliştirici ekibi, SHIB yatırımcıları için halka açık bir uyarı yayınladı.
  • Uyarıda, resmi hesapları taklit eden ve sahte kullanıcılar oluşturan SHIB dolandırıcılarının altı çizildi.

Son ayların gözde kripto parası Shiba Inu’nun (SHIB) arkasındaki ekip, öncelikle SHIB tokenleri ile ilgilenen yatırımcıları hedef alan online dolandırıcılıklara karşı halka açık bir uyarı yayınladı.

Binance indirim kodu

Shiba Inu Yatırımcılarına Dolandırıcılık Uyarısı

Dolandırıcılık uyarısında, SHIB topluluğundaki kurbanları kandırmak için kullanılan çeşitli yöntemler detaylı bir şekilde açıklandı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Uyarı metninde, “Tüm sosyal medya platformlarında sahte bir Shiba Telegram grubu paylaşılıyor. Dolandırıcılar resmi hesapları taklit ediyor ve sonrasında da sahte kullanıcılar oluşturuyor.” ifadeleri kullanıldı.

SHIB, son haftalarda hevesli kripto para yatırımcılarını cezbederken; kötü niyetli aktörler de Twitter ve Telegram gibi sosyal medya platformlarında “dikkatsiz” yatırımcıları hedef alan dolandırıcılık faaliyetlerini hızlandırdı. Dolandırıcıların, potansiyel kurbanları ile iletişim kurmak için kullandığı yöntemlerden en öne çıkanları ise “resmi hesapları taklit etmeleri” ve “#shib #shibarmy #leash #shibaswap ve #bone” gibi hashtag’leri hedeflemeleri olarak belirtildi.

SHIB ekibinin dolandırıcılık uyarısında ayrıca topluluğun airdrop, bonus, eşantiyon veya hediye de dahil olmak üzere herhangi bir “promosyon teklif etmediği” vurgulandı.

SHIB Fiyatı Ne Durumda

Öte yandan SHIB’in başarısından ilham alan çok sayıda köpek temalı token, kripto pazarını doldurmaya başladı. SHIB, son olarak 28 Ekim’de tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 0.000086 Dolar fiyatına ulaştı. Ancak kripto para o tarihten bu yana ciddi bir düşüş yaşadı ve bugün 0.000044 Dolar fiyatına kadar geriledi.

İlgili Haber:  ABD Gizli Servisi'nin "En Çok Arananlar" Listesinde Bazı Kripto Para Dolandırıcıları da Yer Alıyor

Buna ek olarak Shiba Inu’nun geliştirme ekibi son zamanlarda %130.3 kazanç sağlayan Doge Killer (LEASH) adlı başka bir token geliştirdi ve yayınladı.

Tokenin ana akım benimsenmesine ek olarak büyüyen bir yatırımcı topluluğu, SHIB’yi Binance.US ve Crypto.com da dahil olmak üzere en popüler kripto para borsalarından bazılarında listelenmesine katkı sağladı.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar