27 Mayıs 2022, Cuma
20 C
İstanbul

Shiba Inu (SHIB) Tokenlerinin Yüzde 51’i Bu Cüzdana Ait! Yoksa Elon Musk mı?

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Bazı Twitter kullanıcıları, Shiba Inu (SHIB) tokenlerinin %72’sinin 10 adet cüzdan tarafından tutulduğunu farketti. Ancak bu balina cüzdanlarından birisi, tüm SHIB arzının %51’ine sahip. Peki bu kişi Elon Musk mı?

Binance indirim kodu

Elon Musk Yalnızca Bir Gün İçerisinde 35 Milyar Dolar Kaybetti

410 trilyon adet SHIB tokeninin bulunduğu cüzdan aslına bakılırsa bir yakım cüzdanı olma özelliği taşıyor. Yakım cüzdanları, kripto paraların çeşitli sebepler nedeniyle sirkülasyondan çıkarılması gerektiğinde kullanıyor. Yakım cüzdanlarının hiç kimse tarafından kesinlikle erişilemediği biliniyor. Bu yüzden, bu cüzdanlara gönderilen fonların geriye dönüşü ya da herhangi bir amaç için kullanılması mümkün değil. Bu cüzdana yapılan en büyük transfer ise, bir süre önce yüklü miktarda SHIB tokeni gönderilen Vitalik Buterin tarafından gerçekleştirilmişti.

Binance indirim kodu

Shiba Inu tokenlerinin bir kısmı Hindistan’daki bir hayır işi için harcanmış, bir kısmı ise Ethereum kurucusu tarafından, ağı stabil ve daha merkezsiz hale getirmek amacıyla yakılmıştı. Bu yakım cüzdan, balinaların elinde bulunan %72’lik arzın %51’i olmasıyla birlikte kalan %20’lik kısım da herhangi bir bireysel yatırımcının elinde bulunmuyor. En büyük adresler sıralamasında beş ve altıncı sırayı borsa cüzdanları temsil ediyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Binance 8 cüzdanı şu anda 37 trilyon adet Shiba Inu tokeni bulundururken Crypto.com cüzdanı ise 25 trilyon adet tokene sahip. Crypto.com cüzdanı son 24 saat içerisinde ek olarak 29 milyar adet token daha elde etti.

Elon Musk şaka coinlerinin sürekli bir şekilde destekçiliğini yapıyor. Yani bu açıdan bakıldığında ünlü ismin SHIB tokeni sahibi olması şaşırtıcı olmazdı. Ancak bu kez durum böyle değil. Hatta, Bloomberg Milyarder Endeksi’ne göre, Tesla CEO’sunun kişisel varlık miktarı yalnızca bir gün içerisinde 35 milyar dolar azaldı.

İlgili Haber:  Sanal Bir Ev NFT ile 500.000 Dolara Satıldı

Bu miktardaki para, Dogecoin’in tüm toplam piyasa değerine tekabül ediyor. Bloomberg’e göre bu, tarihteki en keskin iki günlük düşüş olma özelliği taşıyor. Musk’ın erkek kardeşi Kimbal Musk da, gelişmeler üzerine Tesla’da sahip olduğu tüm hisselerini elinden çıkarmıştı.

Tesla CEO’su Elon Musk, Twitter’dan yaptığı paylaşımında takipçilerine, Tesla hisselerinin %10’unu satıp satmayacağına dair bir soru yöneltti. Takipçiler çoğunlukla ünlü isimden hisselerini satmasını istedi.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar