9 Ağustos 2022, Salı
24.5 C
İstanbul

Shiba Inu’nun (SHIB) Toparlanma Süreci Nasıl Gidiyor? Altcoin Nereye Kadar Tırmanabilir? Analist Değerlendirdi!

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

CoinMarketCap verilerine göre Shiba Inu, dünyanın en büyük kripto paraları listesinde Dogecoin’in hemen arkasında 12. sırada yer alıyor. Altcoinin piyasa değeri ise 19.67 milyar dolar seviyelerinde bulunuyor. Ekim ayı sonunda 0.00008854 dolar ile kendisine ait tüm zamanların en yüksek fiyat rekorunu kıran SHIB, bunun ardından ise devamlı bir düşüş trendine girmişti.

Binance indirim kodu

Bu yazının yazıldığı anlarda analiste göre Shiba Inu fiyatı, grafiğinde önemli bir bölgeyi test etti ve bir destek noktasının üstüne tırmandı. Peki SHIB fiyatı için bu bir değişim işareti mi? Altcoin buradan sonra nereye kadar yükselebilir? Analist Akashnath, SHIB’i değerlendirdi.

Binance indirim kodu

Bir önceki altcoin analizine buradan ulaşabilirsiniz.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Shiba Inu 12 Saatlik Grafiği

Kripto para piyasasındaki güçlü düşüş trendleri, dipten bir sıçrama yapmadan önce genellikle uzun akümülasyon dönemlerinden geçer. Analiste göre SHIB fiyatı, birkaç haftadır 0.00003319 dolar seviyesinin hemen üstünde yatay hareket yapmasına rağmen bu akümülasyon dönemini yaşamadı.

blank

Analiste göre bu durum da, Shiba Inu fiyatının 0.000040 dolar ile 0.000046 (kırmızı kutu) bölgesine bir atak yapabileceği anlamına geliyor. Analiste göre bu aşamada 0.0000331 dolar seviyesi ise bir destek noktası görevi görebilir.

Analist, bu yazının yazıldığı anlarda SHIB grafiğinde son mumun uzun bir üst fitile sahip olduğunu ve bu durumun ayıların, boğaların gücünü geçici bir süreliğine azalttığına dair işaret verebileceğini düşünüyor. Diğer taraftan, 21 SMA (turuncu) değeri son birkaç haftadır bir direnç görevi görüyordu ancak altcoinin fiyatı bu değeri aştı ve burayı bir destek noktasına çevirdi. Analiste göre 55 SMA (yeşil) değeri de Shiba Inu için bir direnç vazifesi gördü.

Analiste göre SHIB’in gücüne dair bazı işaretler RSI göstergesinde de kendisini gösterdi. Analiste göre RSI göstergesinde 64.98 seviyesi, bir tür test anlamına geliyor. Analist, buradan bir geri dönüş olması durumunda piyasa ayılarının halen güçlü olduğunun anlaşılabileceğini düşünüyor.

İlgili Haber:  Ripple (XRP), Solana (SOL), Tron (TRX) - Altcoin Fiyat Analizi - 5 Aralık

Analist, SHIB’in son iki ay boyunca yalnızca bir kez aşabildiği bir değer olan RSI için nötr 50 seviyesinin aşıldığını ve bunun kritik bir adım olduğunu düşünüyor. Analiste göre Awesome Oscillator göstergesi ise sıfır hattın doğru hareket etti ve yakında boğa lehine bir kesişim gerçekleştirebilir.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Furkan
Furkan
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar