5 Ağustos 2022, Cuma
29.6 C
İstanbul

Shina Inu (SHIB), Chainlink (LINK), VeChain (VET) – Altcoin Fiyat Analizi – 22 Kasım

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Kripto para piyasası bir toparlanma aşamasına girse de boğalar rallilerini güçlü bir şekilde desteklemeyi başaramadılar. Bunun sonucunda da Shiba Inu, Chainlink ve VeChain gibi altcoinler, bir toparlanma hamlesinin ardından günlük grafiklerinde kayıplar yaşadı. Analist Yash Majithia, söz konusu kripto paraları değerlendirdi.

Binance indirim kodu

Bir önceki altcoin analizine buradan ulaşabilirsiniz.

Binance indirim kodu

Shiba Inu (SHIB)

blank

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Dünyanın en büyük ikinci şaka coini Shiba Inu, 18 Kasım tarihinde son üç haftanın en düşük seviyesine gerilemişti. Bunun ardından ise altcoin, 19 Kasım tarihinde yaklaşık olarak %13.76’lık bir yükseliş kaydetti. Buna rağmen boğalar bu tabloyu desteklemeyi başaramadı ve SHIB fiyatı son 24 saatte %5.42 değer kaybetti.

Bu yazının yazıldığı anlarda SHIB, 0.00004614 dolardan işlem görüyor. Analiste göre SHIB fiyatının 20-50-200 SMA değerlerinin altında seyretmesiyle birlikte ayı lehine bir etki gözleniyor. Buna ek olarak RSI değeri de 60 civarından orta hattın altına doğru bir gerileme yaşadı. Analiste göre RSI değeri ile fiyat hareketi arasındaki ayı lehine ayrışma, ayı trendinin devam edeceğine işaret ediyor olabilir.

Chainlink (LINK)

blank

LINK fiyatı 10 Kasım tarihinde 38.31 dolara ulaşarak son altı ayın zirvesine çıkmıştı. Bunun ardından piyasa ayıları devreye girdi ve fiyat, aşağı yönlü kanalı (sarı) içerisinde hareket etmeye başladı. Söz konusu satış dalgası sırasında LINK, değerinin üçte birini kaybetti. Analiste göre, ayıların sürekli olarak baskı uygulaması neticesinde altcoinin fiyatı 18 Kasım tarihine son bir ayın en düşük seviyesine geriledi.

Bu yazının yazıldığı anlarda LINK, 28.21 dolardan işlem görüyor. RSI değeri, aşırı satış bölgesine uğramasından sonra yukarı yönlü seyretti. Analiste göre DMI göstergesi ayılardan yana olsa da MACD ve AO göstergeleri RSI göstergesine uyumlu bir şekilde boğaların gücünün arttığına işaret ediyor olabilir.

İlgili Haber:  dYdX, Günlük İşlem Hacminde Yeni Bir Rekor Kırdı! Altcoinin Fiyatında Durum Ne?

VeChain (VET)

blank

VET fiyatı 9 Kasım tarihinde son altı ayın zirvesine çıkarak 0.18755 dolara ulaşmıştı. Bunun ardından ise altcoinin fiyatında %34.7’lik bir gerileme kaydedildi. Fiyatın bir aşağı yönlü kanal (sarı) içerisinde hareket etmesiyle birlikte VET, 18 Kasım tarihinde son üç haftanın en düşük seviyesine geriledi. Son üç gündür ise VET boğaları bir ralli başlatmaya çalışsalar da herhangi bir başarı sağlanamadı.

Bu yazının yazıldığı anlarda VET fiyatı 0.1352 dolar seviyesinden işlem görüyor. Analiste göre RSI değeri satıcılar lehine gözüküyor. Analist, DMI değerinin ayılar tarafında olmasına rağmen MACD ve AO göstergelerinin ise boğa etkisinde bir artışa işaret ettiğini düşünüyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Furkan
Furkan
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar