29 Ocak 2022, Cumartesi
7.6 C
İstanbul

Silk Road Kurucusu Ross Ulbricht, Ethereum’da Bir NFT Koleksiyonu Yayınlayacak

Yorum

2022’ye Dair Bir Takım Öngörüler

2022'ye kripto para piyasası kötü bir başlangıç yaptı. Her sene bir önceki yıl kendini yenileyemeyen, uzun vadede kullanıcıları ekosisteminde...

Hiperenflasyon ve Bitcoin

Twitter CEO'su Jack Dorsey Ekim 2021'de ilginç bir tweet atmış ve dünya geneli hiperenflasyonun her şeyi değiştireceğini ve kısa...

Arbitrum Faciası

Yazmasam olmazdı. Geçtiğimiz günlerde Ethereum'un katman 2 çözümü Arbitrum tam tamına 19 saatlik bir kesinti yaşadı. Bu 19 saat...

Kim Bu Web 3.0’ın Sahibi?

Sonda söyleyeceğimi başta söyleyeyim; sahibi sen, ben ve halk değil. Yani en azından şimdilik. Web 3.0 ile ilgili Twitter başta...

Ethereum tabanlı NFT koleksiyonundan elde edilen gelir, hem mahkûmlara destek hem de Ulbricht’in özgürlük çabaları için bir “bağış” işlevi görecek.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Silk Road kurucusu Ross Ulbricht, Ethereum tabanlı bir NFT koleksiyonu başlatıyor.
  • Koleksiyon, Ulbricht’in hayatındaki dönüm noktalarını anlatacak.

Artık kullanılmayan Silk Road pazarının kurucusu Ross Ulbricht, çocukluğundan hapisteki yıllarına kadar hayatının çeşitli dönüm noktalarını anlatan bir NFT koleksiyonu yayınladığını duyurdu.

Binance indirim kodu

Ethereum Tabanlı NFT Koleksiyonu: Ross Ulbricht Genesis

Ethereum’da basılan “Ross Ulbricht Genesis” koleksiyonu, Perşembe günü Miami’deki 2021 Art Basel etkinliği ile satışa çıkarılacak. Müzayede, Entoptic’in küratörlüğünde SuperRare NFT platformunda 2-8 Aralık tarihleri ​​arasında gerçekleştirilecek. Koleksiyon, Ulbricht’in seslendirmesi de dahil olmak üzere dijital sanatçı Levitate’in çizimleri, yazıları ve orijinal animasyonu gibi 10 farklı parçayı içerecek.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank

Ulbricht konu ile ilgili paylaştığı bir açıklamada, “Tutuklandığımda 29 yaşındaydım. Aniden hapishanede otururken tekrar çizim yapmak için zamanım oldu. Sanatsal yönümle yeniden bağlantı kurdum ve yaşadığım hikayeyi anlatan illüstrasyonlar ürettim.” ifadelerini kullandı.

Ulbrich’in annesi Lyn tarafından yönetilen FreeRoss.org web sitesi, NFT lansmanının hem mahkumlara destek hem de Ulbricht’in özgürlük çabaları için bir bağış toplama işlevi göreceğini açıkladı.

Silk Road ve Suç

Ulbricht, 2011 yılında Bitcoin kullanılarak neredeyse “her şeyin” alınıp satılabileceği bir dark web sitesi olan Silk Road’u kurdu. Site, başta yasadışı uyuşturucu satın almak için kullanılan bir yer iken; ilerleyen süreçte silah ticareti ve diğer kaçak mal satışları gibi pek çok farklı “suç” alanına hizmet etmeye başladı. Silk Road, Ulbricht’in tutuklanmasının ardından 2013 yılında kapatıldı.

Ulbricht, Şubat 2015’te kara para aklama, bilgisayar korsanlığı, narkotik kaçakçılığı gibi pek çok farklı suçtan 2 kez müebbet ve artı 40 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar
Send this to a friend