7 Aralık 2022, Çarşamba
11.7 C
İstanbul

Sinema Salonu Zinciri AMC, Bitcoin, Dogecoin ve Diğer Kripto Paralarda Ödeme Kabul Edecek

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 1 sene önce

Binance indirim kodu

Küresel çapta sinema salonu zinciri olarak bilinen AMC, Bitcoin, Dogecoin ve diğer kripto paralarda ödeme kabul etmeye başlayacak.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Sinema salonu zinciri AMC’nin CEO’su Adam Aron’un attığı bir tweet’e göre şirket, kripto parada ödeme kabul etmeye başlayacak.
  • Sinema şirketi, yıl sonuna kadar Bitcoin ve diğer üç kripto para ile ödeme yapılmasına olanak sağlayacak.

Sinema salonu zinciri AMC, geçtiğimiz hafta yaptığı açıklamada, 2021’in sonuna kadar Bitcoin ödemelerini kabul etme planlarına ek olarak, bu listeye Ethereum, Litecoin ve Bitcoin Cash’i de ekleyeceğini duyurdu. Bu duyurunun ardından Dogecoin hayranları, Twitter’da konu ile ilgili büyük bir kampanya başlattı ve görünen o ki; AMC firması, bu kampanyayı dikkate aldı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

AMC’den Twitter’da Dogecoin Anketi

Bugün, AMC CEO’su Adam Aron Twitter’da bir anket yayınladı ve kullanıcılardan, online sinema ve tiyatro biletleri için Dogecoin’i kullanıp kullanmayacakları yönünde oy vermelerini talep etti.

Şu dakika itibariyle, Aron’un oylamasında şimdiye kadar %82 oranında Dogecoin yönünde “olumlu” oy kullanıldı.

Dogecoin’in Yükselişi

Dogecoin, sosyal medya kampanyaları ve Elon Musk, Mark Cuban gibi yüksek profilli hayranlarından gelen tweet’lerle bu yıl son derece büyük bir popülarite patlaması yaşadı.

Bir köpek capsinden ilham alan kripto para, yılın başında yaklaşık 0.05 Dolar değerinde idi; şu anda ise, CoinGecko’dan gelen verilere göre, DOGE 0.20 Dolar seviyesinde seyrediyor. Bu Dogecoin’in sene başından bu yana %3600’den fazla fiyat artışı yaşadığı anlamına geliyor.

Hatta Dogecoin, Mayıs ayında 0.73 Dolar fiyatına kadar yükseldi ve bugün bu seviyenin %72 oranında gerisinde hareket ediyor. Bu düşüşe rağmen Dogecoin’in yaşadığı fiyat artışı kripto para tarihine şimdiden geçmiş gibi görünüyor.

İlgili Haber:  Gezginler Artık Bitcoin ile 4 Hafta Gibi Kısa Bir Sürede ABD Pasaportu Alabilirler

Şimdilerde ise sinema salonu zinciri AMC’nin, sosyal medyadan gelen yoğun DOGE talebine olumlu yanıt vermesi ve yıl sonuna kadar Dogecoin ile de ödeme kabul etmeye başlaması bekleniyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar