26 Mayıs 2022, Perşembe
24 C
İstanbul

Sinema Salonu Zinciri AMC, Bitcoin ile Ödeme Almayı Planlıyor

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

AMC Entertainment, 2021’in sonuna kadar sinemaseverlerin bilet ve çeşitli ürünler için Bitcoin ile ödeme yapmasına izin vermeyi planlıyor.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • AMC Entertainment, 2021’in sonuna kadar sinema biletleri için Bitcoin’i ödeme yöntemi olarak kabul etme planlarını açıkladı.
  • Şirket CEO’su Aron, bunun AMC’nin kripto para dünyasına genişlemesinin sadece ilk adımı olduğunu belirtti.

Şirketin CEO’su ve başkanı Adam Aron, sinema salonu zinciri AMC Entertainment’ın 2021’in sonuna kadar sinema biletleri için Bitcoin’i ödeme yöntemi olarak kabul etme planlarını açıkladı.

Binance indirim kodu

2021 Sonunda Bitcoin Ödemeleri Kullanılabilir Hale Gelecek

Aron, “Son altı ayda blockchain ve kripto para hakkında geçmiş 10 yılda öğrendiğimden daha fazlasını öğrenmek zorunda kaldım. Bu yeni bilgiler bana, AMC’nin yıl sonuna kadar Bitcoin’i ödeme yöntemi olarak kabul etmek için yeterli bilgi teknolojisi sistemlerine sahip olacağımızı resmen ilan etme güvenini verdi.” dedi.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Aron, ayrıca, bunun AMC’nin kripto para dünyasına genişlemesinin sadece ilk adımı olduğunu belirtti.

AMC, benzer şekilde 2021’in sonunda Bitcoin ödemelerinin yanı sıra Apple Pay ve Google Pay gibi hizmetler için de destek eklemeyi planlıyor.

Arqit’in AMC Üzerindeki Kripto Etkisi

Şirketin kurucusu ve başkanı David Williams, konu ile ilgili verdiği demeçte, Aron’u kripto endüstrisini araştırmaya zorlayan Arqit’in dijital altyapı ve kuantum bilgisayarları alanında yeni şifreleme yöntemleri geliştirmeye odaklandığını söyledi.

Arqit’in yazılımları şimdiye kadar British Telecom, Avrupa Uzay Ajansı ve Verizon gibi büyük kurumlar tarafından kullanıldı.

Temmuz ayında ise şirket, ürünlerinin blockchain teknolojilerini güvence altına almak için de kullanılabileceğini duyurdu.

Arqit’in sinema zinciriyle ilişkisine gelince, Aron’un yorumlarının ötesinde net bir bağlantı yok. Ancak şirket kurucusu Williams, blockchain teknolojisi ve kripto paraların gerçekten “ilginç bir fırsat” sunduğunu ve ana akım firmalar tarafından benimsenmeye ilerleyen süreçte de devam edeceğini söyledi.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar