Singapur Bankası DBS, 11.3 Milyon Dolarlık Blockchain Tahvili Yayınladı

Önemli Gelişmeler
blank
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Duyuru, DBS’nin kendi kripto borsasını başlatmasından sadece birkaç ay sonra geldi.

blank

Haberin Özeti

  • Singapur merkezli çok uluslu bir banka olan DBS, yeni bir tokenize tahvil yayınladı.
  • Bu, 11.3 milyon Dolarlık (15 milyon S$) bir STO’nun parçası.

Güneydoğu Asya’nın en büyük bankası olan Singapur merkezli DBS, blok zincirinde tahvil yayınlayan son banka oldu.

blank

Tokenize Tahvil Nedir?

Tokenize tahvil ihraççıları, geleneksel menkul kıymetleri kripto çerçevesinde ele almanın ticaret yapmayı kolaylaştıracağını düşünüyor. Böyle bir süreç, ayrıca, ürünleri fraksiyonlara ayırmaya da izin veriyor: Tahvilleri değiştirilebilir tokenlere dönüştürmek, bu hantal yatırımları biraz daha sindirilebilir hale getiriyor.

DBS, bugün, blockchain tahvillerini 11.3 milyon Dolar olarak fiyatlandırdığını duyurdu. STO’lar, zincir dışı menkul kıymetleri (hisse senetleri gibi) temsil eden kripto paraları satarlar. Bu, tıpkı ICO’larda (ilk kripto para teklifleri) olduğu gibi, sermaye artırmanın bir yoludur.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

Büyük Finans Kuruluşları Blockchain’de Tahvil Satışı Yapıyor

Santander Bank, Société Générale ve Dünya Bankası gibi önde gelen finans kuruluşları son dönemde blockchain bazlı tahviller yayınlayarak bu alan gösterdikleri ilgiyi kanıtladı. Geçtiğimiz ay ise Avrupa Yatırım Bankası, Ethereum’da 121 milyon Dolar değerinde iki yıllık tahvil satışı gerçekleştirdi.

DBS Sermaye Piyasası Başkanı Eng-Kwok Seat Moey, bankanın dijital tahvil stratejisinin, blockchain teknolojisinin yaygın olarak benimsenmesi üzerine bir yatırım olduğunu belirtti. Moey konu ile ilgili yaptığı açıklamada, “Müşterilerimizin çoğu, sermaye fonu artırma çalışmalarının bir parçası olarak menkul kıymet tokeni ihracını benimsemeye başladıkça varlık tokenizasyonunun giderek daha yaygın hale gelmesini bekliyoruz.” ifadelerini kullandı.

Tahviller, geçen yılın sonlarında başlatılan DBS’nin kendi kripto borsası Digital Exchange’de (DDEx) işlem görüyor. Dijital tahvile ek olarak, borsa dört fiat para birimi (SGD, USD, HKD, JPY) ve dört kripto para (Bitcoin, Ethereum, Bitcoin Cash, XRP) arasındaki işlemleri de destekliyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

Güncel Haberler

Dogecoin (DOGE) Furyası Nihayet Sona mı Erdi?

Heyecan verici yükselişlerin ardından sonunda düşüş gerçekleşti. Dogecoin furyasının sonunun mutlu bir şekilde olmayacağı aslında pek çok kişi tarafından...

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Send this to a friend