28 Mayıs 2022, Cumartesi
25.2 C
İstanbul

Singapur Bankası DBS, 11.3 Milyon Dolarlık Blockchain Tahvili Yayınladı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Duyuru, DBS’nin kendi kripto borsasını başlatmasından sadece birkaç ay sonra geldi.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Singapur merkezli çok uluslu bir banka olan DBS, yeni bir tokenize tahvil yayınladı.
  • Bu, 11.3 milyon Dolarlık (15 milyon S$) bir STO’nun parçası.

Güneydoğu Asya’nın en büyük bankası olan Singapur merkezli DBS, blok zincirinde tahvil yayınlayan son banka oldu.

Binance indirim kodu

Tokenize Tahvil Nedir?

Tokenize tahvil ihraççıları, geleneksel menkul kıymetleri kripto çerçevesinde ele almanın ticaret yapmayı kolaylaştıracağını düşünüyor. Böyle bir süreç, ayrıca, ürünleri fraksiyonlara ayırmaya da izin veriyor: Tahvilleri değiştirilebilir tokenlere dönüştürmek, bu hantal yatırımları biraz daha sindirilebilir hale getiriyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

DBS, bugün, blockchain tahvillerini 11.3 milyon Dolar olarak fiyatlandırdığını duyurdu. STO’lar, zincir dışı menkul kıymetleri (hisse senetleri gibi) temsil eden kripto paraları satarlar. Bu, tıpkı ICO’larda (ilk kripto para teklifleri) olduğu gibi, sermaye artırmanın bir yoludur.

Büyük Finans Kuruluşları Blockchain’de Tahvil Satışı Yapıyor

Santander Bank, Société Générale ve Dünya Bankası gibi önde gelen finans kuruluşları son dönemde blockchain bazlı tahviller yayınlayarak bu alan gösterdikleri ilgiyi kanıtladı. Geçtiğimiz ay ise Avrupa Yatırım Bankası, Ethereum’da 121 milyon Dolar değerinde iki yıllık tahvil satışı gerçekleştirdi.

DBS Sermaye Piyasası Başkanı Eng-Kwok Seat Moey, bankanın dijital tahvil stratejisinin, blockchain teknolojisinin yaygın olarak benimsenmesi üzerine bir yatırım olduğunu belirtti. Moey konu ile ilgili yaptığı açıklamada, “Müşterilerimizin çoğu, sermaye fonu artırma çalışmalarının bir parçası olarak menkul kıymet tokeni ihracını benimsemeye başladıkça varlık tokenizasyonunun giderek daha yaygın hale gelmesini bekliyoruz.” ifadelerini kullandı.

Tahviller, geçen yılın sonlarında başlatılan DBS’nin kendi kripto borsası Digital Exchange’de (DDEx) işlem görüyor. Dijital tahvile ek olarak, borsa dört fiat para birimi (SGD, USD, HKD, JPY) ve dört kripto para (Bitcoin, Ethereum, Bitcoin Cash, XRP) arasındaki işlemleri de destekliyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar