26 Mayıs 2022, Perşembe
24.3 C
İstanbul

Singapur, Blok Zinciri Endüstrisinin En Yaygın Kullanım Alanını Açıkladı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Singapur’un gelişen blok zinciri endüstrisi; pandemi sonrası dünyada daha iyi bir tedarik zinciri yönetimi ihtiyacının doğduğunun altını çizerek “varlık takibinin ve izlenebilirliğin”, dağıtılmış defter teknolojisi için en önemli kullanım alanını oluşturduğunu açıkladı.

Binance indirim kodu

Profesyonel hizmetler ağı PwC ile OpenNodes; IBM, Ernst&Young ve diğerleri ile iş birliği içinde hazırlanan 2020 Singapur Blok Zinciri Ekosistem Raporu neticesinde elde edilen bulguları bugün itibariyle ilgililerle paylaştı.

Binance indirim kodu

Temmuz ayında endüstri oyuncularının katıldığı bir ankete dayanan rapor, Singapur’un blok zinciri ekosistemindeki temel gelişmeler ve trendlere niteliksel bir genel bakış sundu.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Blok zinciri teknolojisinin çeşitli uygulamaları sorulduğunda, katılımcıların %52’sinin varlık takibi ve izlenebilirliği belirlediği ve bu oranın, diğer tüm kullanım durumlarından daha fazla olduğu tespit edildi. Bu seçimi yapanların %52’si, ticaret finansmanını da önemli bir kullanım alanı olarak tanımladı. Katılımcıların %30’u, blok zinciri kullanım durumlarının birbiriyle ilişkili olduğunun bir göstergesi olarak dört veya daha fazla uygulamayı seçti.

Anket sonuçları, blok zinciri teknolojisinin potansiyelinin, geleneksel iş akışlarını farklı endüstriler ve organizasyonel işlevler arasında nasıl dönüştürebileceği sorusunda yattığını gösterdi.

Tedarik zinciri takibi, oldukça karmaşık ve parçalanmış lojistik ağların olduğu bir çağda, blok zinciri teknolojisinin en büyük kullanım durumlarından biri olarak öne çıktı. OpenText, bunun nedeninin tedarik zincirlerinin artık hammaddeden nihai ürüne kadar doğrusal ve sıralı bir zincir olmaması ve tedarikçilerin, ortaklar ile müşterilerden oluşan çok katmanlı bir ekosisteme dönüşmesi olduğunu belirtti.

Singapur merkezi şirket çalışanları geleceğe dair daha iyimser

Nakliye şirketi Maersk, 2018 blok zinciri lojistik raporunda, Doğu Afrika’dan Avrupa’ya basit bir soğutulmuş mal sevkiyatının, bu taraflar arasında 200’den fazla farklı etkileşim ve iletişimle yaklaşık 30 kişi ve kuruluştan geçebileceğinin altını çizdi.

İlgili Haber:  Kredi Puanları Kripto Kredileri İçin Kullanım Alanlarını Genişletebilir

PwC anketine katılanların yaklaşık olarak yarısı, blok zincirinin benimsenmesinin önümüzdeki üç ile beş yıl içinde artacağına inandığını açıkladı. İlginç bir şekilde, genel merkezi Singapur’da bulunan şirketlerin, sektörün o dönemdeki geleceği konusunda iyimser olma olasılığının daha yüksek olduğu ortaya çıktı.

Singapur’un blok zincirini benimsemesi, gelişen teknolojilere yönelik olumlu tutumunu ve yenilikçiliğe olan uzun süreli bağlılığını yansıttı. Singapur hükümetinin, blok zinciri ve kripto para endüstrilerine düzenleyici açıdan netlik getirmeye çalışması da bu ada şehir devletine daha fazla şirket çekebilecek bir hareket olarak yorumlandı.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar