28 Mayıs 2022, Cumartesi
18.5 C
İstanbul

Singapur Düzenleyicisi, Binance Borsasının Ülkede Faaliyet Göstermek İçin Lisanslı Olmadığını Açıkladı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Binance’in Singapur’da kayıtlı olan kuruluşu, geçici olarak bir lisansa ihtiyaç duymuyor; ancak Singapur düzenleyicisi, son yaptığı açıklamada borsayı yakından incelediğini belirtti.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Kripto para borsası Binance henüz Singapur’da lisanslı değil.
  • Singapur Para Otoritesi şu anda Binance’in başvurusunu inceliyor; ancak kurum, Binance gibi çok sayıda şirketin başvurusunu geçmişte geri çevirdi.

Singapur Para Otoritesi (MAS) sözcüsü, Binance’in Singapur’daki kayıtlı kuruluşu olan Binance Asia Services’in şu anda ülkede faaliyet göstermek için lisanslı olmadığını söyledi.

Binance indirim kodu

Binance Asia Services, bir geçiş döneminde Singapur Ödeme Hizmetleri Yasası kapsamında verilen lisanstan muaf tutuldu; çünkü yasanın, Ocak 2020’de yürürlüğe girmesinden önce düzenlemeye tabi olan faaliyetler yürütüyordu.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Geçiş dönemi, Singapur düzenleyicisinin bir şirketin lisans başvurusunu geriye dönük olarak incelemesine olanak tanır. Binance’in bu incelemede başarılı olacağına dair hiçbir garanti yok; ve Singapur, dünya çapındaki bir dizi düzenleyici tartışmanın ardından Binance’i çok daha dikkatli inceliyor gibi duruyor.

Ancak Binance’in endişelenmesinin tek nedeni bu değil. Şimdiye kadar, pek çok sayıda kripto para hizmet sağlayıcısı, Singapur düzenleyicisinden lisans almakta başarısız oldu.

Singapur’un Binance Yaklaşımı

Singapur Para Otoritesi, Binance’e Ödeme Hizmetleri Yasası kapsamında kripto para hizmeti sunmak isteyen diğer tüm firmalar gibi davranıyor.

Bu, Binance Asia Services’in “güçlü kara para aklama karşıtı [AML] ve terörle mücadele finansmanı önlemleri kapsamındaki yasaları” uygulamak zorunda kalacağı anlamına geliyor.

MAS sözcüsü konu ile ilgili, “Devam eden incelemelerimize dayanarak, DPT hizmet sağlayıcı başvuru sahiplerinin önemli bir kısmının PS Yasası kapsamında gerekli standartları karşılayamadığını gözlemledik.” ifadelerini kullandı.

Binance Lisans Alamazsa Ne Olur?

Binance CEO’su Changpeng “CZ” Zhao, şirketinin “merkezi olmayan” bir yapıya sahip olduğunu sık sık vurguluyor.

İlgili Haber:  Kripto Para Piyasa Değeri Sadece 3 Ayda İki Katına Yükseldi ve 2 Trilyon Dolara Ulaştı

Borsanın bu özelliği, Haziran ayında Birleşik Krallık’taki bir Binance kuruluşuna karşı yayınlanan tüketici uyarısının da temel sebebiydi.

Öte yandan CZ bir şirket merkezi belirlemekte tereddüt etmesine rağmen; Binance Asia Services, CZ’nin yaşadığı Singapur’da kayıtlı olan bir kuruluştur. Düzenleyici kurum, Binance’in Singapur’daki lisansını reddederse; Binance da ülke dışına atılan kripto para şirketleri listesine dahil olacak.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar