Singapur Düzenleyicisi, Binance Borsasının Ülkede Faaliyet Göstermek İçin Lisanslı Olmadığını Açıkladı

Önemli Gelişmeler
blank
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Binance’in Singapur’da kayıtlı olan kuruluşu, geçici olarak bir lisansa ihtiyaç duymuyor; ancak Singapur düzenleyicisi, son yaptığı açıklamada borsayı yakından incelediğini belirtti.

blank

Haberin Özeti

  • Kripto para borsası Binance henüz Singapur’da lisanslı değil.
  • Singapur Para Otoritesi şu anda Binance’in başvurusunu inceliyor; ancak kurum, Binance gibi çok sayıda şirketin başvurusunu geçmişte geri çevirdi.

Singapur Para Otoritesi (MAS) sözcüsü, Binance’in Singapur’daki kayıtlı kuruluşu olan Binance Asia Services’in şu anda ülkede faaliyet göstermek için lisanslı olmadığını söyledi.

blank

Binance Asia Services, bir geçiş döneminde Singapur Ödeme Hizmetleri Yasası kapsamında verilen lisanstan muaf tutuldu; çünkü yasanın, Ocak 2020’de yürürlüğe girmesinden önce düzenlemeye tabi olan faaliyetler yürütüyordu.

Geçiş dönemi, Singapur düzenleyicisinin bir şirketin lisans başvurusunu geriye dönük olarak incelemesine olanak tanır. Binance’in bu incelemede başarılı olacağına dair hiçbir garanti yok; ve Singapur, dünya çapındaki bir dizi düzenleyici tartışmanın ardından Binance’i çok daha dikkatli inceliyor gibi duruyor.

Ancak Binance’in endişelenmesinin tek nedeni bu değil. Şimdiye kadar, pek çok sayıda kripto para hizmet sağlayıcısı, Singapur düzenleyicisinden lisans almakta başarısız oldu.

Singapur’un Binance Yaklaşımı

Singapur Para Otoritesi, Binance’e Ödeme Hizmetleri Yasası kapsamında kripto para hizmeti sunmak isteyen diğer tüm firmalar gibi davranıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

Bu, Binance Asia Services’in “güçlü kara para aklama karşıtı [AML] ve terörle mücadele finansmanı önlemleri kapsamındaki yasaları” uygulamak zorunda kalacağı anlamına geliyor.

MAS sözcüsü konu ile ilgili, “Devam eden incelemelerimize dayanarak, DPT hizmet sağlayıcı başvuru sahiplerinin önemli bir kısmının PS Yasası kapsamında gerekli standartları karşılayamadığını gözlemledik.” ifadelerini kullandı.

Binance Lisans Alamazsa Ne Olur?

Binance CEO’su Changpeng “CZ” Zhao, şirketinin “merkezi olmayan” bir yapıya sahip olduğunu sık sık vurguluyor.

Borsanın bu özelliği, Haziran ayında Birleşik Krallık’taki bir Binance kuruluşuna karşı yayınlanan tüketici uyarısının da temel sebebiydi.

Öte yandan CZ bir şirket merkezi belirlemekte tereddüt etmesine rağmen; Binance Asia Services, CZ’nin yaşadığı Singapur’da kayıtlı olan bir kuruluştur. Düzenleyici kurum, Binance’in Singapur’daki lisansını reddederse; Binance da ülke dışına atılan kripto para şirketleri listesine dahil olacak.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Güncel Haberler

ETH 2.0 Yükseltmesinden Sonra Ethereum’da Neler Değişecek?

Ethereum blok zinciri, mevcut enerji yoğun iş kanıtı sisteminden hisse kanıtı algoritmasına geçtikten sonra ETH arzının azalması bekleniyor. Haberin Özeti ...
Send this to a friend