28 Kasım 2022, Pazartesi
9.6 C
İstanbul

SIX ve SBI Singapur Merkezli Dijital Varlık Borsası Planlıyor

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

SIX Digital Exchange ve SBI Digital Asset Holdings Co., Singapur merkezli dijital varlıklar için bir borsa oluşturmayı planlıyor. Bu plan 2022’de faaliyete geçecek.

Binance indirim kodu

Yapılan açıklamaya göre Singapur Para Otoritesinin düzenleyici onayına tabi olan plan, en geç 2022 yılına kadar aktif teklifler başlatmak amacıyla önümüzdeki yıl Singapur operasyonlarını resmileştirecek. İsviçre ve Japon işletmeleriyle kurulacak bağlantıyı diğer ortaklıkların da izlemesi bekleniyor. Ortak girişimin ihraç, değişim ve CSD platformlarının mevcut Singapur yasaları tarafından tamamen düzenlenmesi bekleniyor.

Binance indirim kodu

SDX başkanı Tim Grant, “Faaliyete başlar başlamaz erişimimiz tüm Güneydoğu Asya’yı kapsayacak. Lansman ile birlikte bölgenin dört bir yanından katılım olmasını bekliyoruz” dedi. Gerçek oyun küresel likiditedir. Kurumsal pazarın istediği budur. Kurumsal pazar, sabah 9’dan akşam 4’e kadar ticaret yapmak istemiyor.”

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Tüm bunlar, kripto ve dijital para dünyasının devreye girdiği bir zamanda oluyor. Bitcoin, Aralık 2017 rekorunun en yüksek seviyesini geçti. MicroStrategy Inc. ve Square Inc. gibi şirketler kriptoyu benimsiyor. Kripto, Paul Tudor Jones ve Stan Druckenmiller gibi yeni hayranlar kazanıyor. Kriptonun yükselişinde yatırımcılardaki fırsatı kaçırma korkusu da etkili.

Ancak volatilite hala bir gerçek. 2017’nin sonlarındaki bu zirve, hiçbir zaman meyve vermeyen bir dizi genişleme planı gördü. Yasal ve düzenleyici konularla ilgili mücadeleler sürüyor. Örneğin, kripto ticaret devi BitMEX’in kurucuları, tarafından ABD yetkililerince kara para aklamayı önleyen yasalarla suçlandıktan sonra operasyonla görevlerinden istifa etti. Yeni bir patlama olan DeFi de tartışmalardan nasibini aldı.

Ancak SDX ve SBI, yeni operasyon için bazı büyük planların ana hatlarını veriyor. SBI Digital Asset Holdings’in CEO’su Fernando Vazquez Cao bir röportajda “Kendimizi bozmaya çalışıyoruz” dedi.

İlgili Haber:  Tron, Yeni NFT Standardının Ayrıntılarını Paylaştı

Dijital borsada başka neler yer alacak

Grant, borsanın hisse senedinin yanı sıra borçlanma araçları, fon yapıları ve yapılandırılmış ürünler sunmayı planladığını söyledi. Girişimin, kripto varlıklarına, hatta emlak ve sanat gibi “banka dışı” varlıklara da yöneleceğinin sinyalini verdi.

Ayrı bir gelişmede, Pazartesi günü SIX Digital Exchange, Swisscom ve Sygnum Bank’ın İsviçre bankalarının müşterileri için kurumsal bir dijital varlık ağ geçidi üzerinden dijital varlıklara erişim sunmasını sağlayacak bir girişim duyuruldu. Bir yayına göre, halihazırda mevcut olan Custodigit platformuna dayanan ilk ortak hizmetin, yıl boyunca “önemli geliştirmeler” eklenerek gelecek yılın ilk çeyreğinde başlaması planlanıyor.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar