3 Aralık 2022, Cumartesi
9.6 C
İstanbul

Sızan Citibank Raporuna Göre Bitcoin 2021’in Sonunda 300.000 Doları Bulacak

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 6 ay önce

Binance indirim kodu

Bitcoin, son birkaç hafta içinde zirve yaptı ve 2020’ye kadar değerini iki katından fazla artırdı.

Binance indirim kodu

Bitcoin fiyatı bu hafta 18.000 $’ı geçti. Bu da uzun süredir acı çeken bitcoin destekçileri arasında sevinç yarattı. Birçok insan bitcoin’in 2017 sonundaki balonunu yeniden hatırladı. Ancak bu seferki yükseliş 2017’nin ana akım Bitcoin çılgınlığı olmadan gerçekleşiyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Wall Street devi Citibank’tan sızdırılan bir rapor, kıdemli bir analistin, Bitcoin’in Aralık 2021’e kadar potansiyel olarak 318.000 $ ‘a ulaşabileceğini düşündüğünü ve buna “21. yüzyıl altını” adını verdiğini ortaya çıkardı.

Citibank’ın küresel CitiFX Technicals başkanı Tom Fitzpatrick, kurumsal müşterilere sızdırılan notta, “Bitcoin’in tüm varlığı, uzun vadeli bir eğilimi devam ettiren, acı verici düzeltmelerin ardından gelen düşünülemez toparlanmalarla karakterize edildi” dedi. Fitzpatrick, “Böyle bir yapısal gelişmenin eşiğinde miyiz?” diye sordu.

Son on yılda üç Bitcoin boğa koşusunu gösteren bir grafiğe işaret eden not, mevcut rallinin “Aralık 2021’de, kanalın en yüksek noktasında potansiyel olarak zirve yapabileceğini ve bu da 318.000 $ ‘a varan bir hareket olduğunu gösteriyor.”

“Zaman, bu kadar yüksek seviyeler görüp bitirmediğimizi gösterecek. Ancak aradığımız zemin ve fiyat hareketi, önümüzdeki 12-24 ay içinde yine de daha yüksek bir hareket potansiyeli olduğunu açıkça gösteriyor.”

Not, “Bitcoin lehine olan argümanlar, bitcoin’in dijital altın olarak artan itibarını destekledi. Ayrıca merkez bankaları para birimlerinin dijitalleşmesi giderek daha fazla tartışılıyor” ibarelerine yer verdi.

Bitcoin’in ayrıca geleneksel para birimlerinin değerini düşürebilecek “para politikasındaki değişiklik ve eşzamanlı maliye politikasından” fayda sağlaması bekleniyor.

 

Bir diğer Citibank raporuna göre doları kötü günler bekliyor

Bu, Citibank tarafından bu hafta yayınlanan ve koronavirüs aşısının piyasaya sürülmesini ve gevşek para politikasının 2021 yılına kadar ABD doları üzerinde baskı oluşturacağını öngören ayrı bir notla birlikte geliyor.

İlgili Haber:  Ethereum Tabanlı Opsiyon Platformu Charm Yayına Girdi

Citi raporunda, “Uygulanabilir, yaygın olarak dağıtılan aşılar piyasaya çıktığında, bunun beklediğimiz yapısal USD düşüş trendinde bir sonraki düşüşü katalize edeceğine inanıyoruz” denildi. “Bu kurulum göz önüne alındığında, doların kayıplarının önden yüklenmesi potansiyeli var. USD 2021’de potansiyel olarak %20’ye kadar düşüyor.”

Bitcoin’in bu yılki rallisi, Wall Street’in yenilenen ilgisi Bitcoin’e destek veren bir dizi büyük yatırımcının desteğiyle beslendi.

Britanya Virjin Adaları merkezli bitcoin ve kripto para borsası Bitfinex’in baş teknoloji sorumlusu Paolo Ardoino, “Bir sonraki büyük kripto boğa koşusunun şafağı bizde olabilir” dedi. “Yıllardır ulaşılmamış bitcoin fiyatlarını görüyoruz. Bu sefer kurumsal para, bitcoin’in kazançlarını aşılamaktadır.”

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar