SkyBridge Bitcoin Fonunu Piyasaya Sürüyor

Trump'ın eski iletişim direktörü Anthony Scaramucci'nin yönettiği SkyBridge bitcoin fonunu başlattı.

Önemli Gelişmeler
blank
Harun Karagülle
İstanbul'da yaşıyor, işletme bölümü son sınıf öğrencisi.

Son güncelleme: 10 ay önce

blank

Donald Trump’ın iletişim direktörü olarak 2017’de sadece 11 gün görev yapan Anthony Scaramucci, bitcoin satın alan son hedge fonu yöneticilerinden biri oldu.

blank

Bitcoin fiyatı geçen ay keşfedilmemiş bir bölgeye girdi. 2017’nin en yüksek seviyesini geçen fiyat ve 2020’yi %300’ün üzerinde bir yükselişle noktaladı.

New York merkezli hedge fonu Skybridge Capital, 310 milyon dolarlık varlıkla Skybridge Bitcoin Fonu’nu başlattı. Fona göre bitcoin’in yükselişi henüz başlangıç aşamasında.

Skybridge’in yönetici ortağı Scaramucci, bir basın açıklamasında “Bitcoin’in heyecan verici yeni bir varlık sınıfı olarak erken safhalarında olduğuna inanıyoruz” dedi. “Bugün mevcut olan kurumsal kalite saklama çözümleriyle, sermaye tahsis etme ve müşterilerimize dijital varlık alanına erişim sağlama zamanının doğru olduğuna inanıyoruz.”

SkyBridge Bitcoin Fund LP, bitcoin almak isteyen varlıklı yatırımcılara hitap ediyor. Fona katılmak için minimum yatırım 50.000$ olarak belirlendi.

Paul Tudor Jones liderliğindeki bir dizi yüksek profilli yatırımcı, geçen yılın başlarında gelişmekte olan bir enflasyon koruması olarak bitcoin’i seçti. Bunun ardından dünyanın dört bir yanındaki kurumlar Bitcoin’e yatırım yapmaya başladı.

Bitcoin fiyatı, Londra merkezli Ruffer Investment Management’ın 745 milyon dolarlık bir bitcoin yatırımı açıklamasının ardından Aralık ayında 2017’nin en yüksek seviyesi olan 20.000 $ ‘ın üzerine çıktı. Massachusetts Mutual Life Insurance ise önceki hafta genel yatırım fonu için 100 milyon dolarlık bitcoin satın aldığını duyurmuştu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

Bitcoin boğa koşusu, PayPal’ın bitcoin’in yanı sıra bazı kripto paraları da destekleyeceğini duyurmasıyla başladı. Bitcoin’in fiyatı o zamandan beri üç katına çıktı. Kripto para topluluğundaki birçok kişi yükselmenin devam edeceğini düşünüyor.

Skybridge baş işletme sorumlusu Brett Messing, “Bitcoin, dünya çapında dijital bir parasal devrime öncülük ediyor” dedi. “Sorunun ‘neden bitcoin’e yatırım yapıyorsunuz’dan ‘Bitcoin’e nasıl yatırım yapmıyorsunuz’a dönüştüğüne inanıyoruz.”

SkyBridge kurumsal ilginin artmasını bekliyor

Kamuoyuna sızan bir yatırımcı sunumu, Skybridge’in Bitcoin piyasasında kurumsal sermaye dalgası beklediğini ortaya koyuyor. Sunum, hedge fonları, sigorta şirketleri ve uzun zamandır beklenen bitcoin borsası yatırım fonunun geleceğini öngörüyor.

Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin’in kısa süre önce Bitcoin rallisini kripto için “küçümsenen” bir boğa vakası olarak nitelendirdi.

Skybridge sunumu, bitcoin’in “altına göre büyük bir gelişme” gösterdiğini söylerken altının yerini bitcoin’e bırakacağını ima ediyor.

Bir duyuru da Skybridge Yatırım Koordinatörü Ray Nolte’den geldi. Nolte, “Küresel para basımının tüm zamanların en yüksek seviyesinde olmasıyla, bitcoin, bir değer deposu olarak altına güçlü bir alternatif sunuyor. Böylece muhtemel enflasyona karşı koruma sağlıyor,” dedi.

SkyBridge yatırımcıları, 2020 Mart’ında %23’lük bir kayıp yaşadıktan sonra 1.7 milyar doları fondan geri çekti. Scaramucci, Reuters’e verdiği demeçte, fonun o zamandan beri kayıplarının bir kısmını geri kazandığını, 2020’yi %7,5 kayıpla kapattığını ve 300 milyon dolar daha topladığını söyledi.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Güncel Haberler

Ripple (XRP), Amerikan Borsalarında Tekrar Listelenebilir Mi? Coinbase CEO’sundan Ripple’a Büyük Destek Geldi!

Coinbase CEO’su Armstrong, SEC ile olan savaşında Ripple’a destek verdiğini açıkladı ve XRP’nin Coinbase üzerinde tekrardan listelenebileceğine dair spekülasyonları...
Send this to a friend