30 Eylül 2022, Cuma
22.9 C
İstanbul

SkyBridge Bitcoin Fonunu Piyasaya Sürüyor

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 2 sene önce

Binance indirim kodu

Donald Trump’ın iletişim direktörü olarak 2017’de sadece 11 gün görev yapan Anthony Scaramucci, bitcoin satın alan son hedge fonu yöneticilerinden biri oldu.

Binance indirim kodu

Bitcoin fiyatı geçen ay keşfedilmemiş bir bölgeye girdi. 2017’nin en yüksek seviyesini geçen fiyat ve 2020’yi %300’ün üzerinde bir yükselişle noktaladı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

New York merkezli hedge fonu Skybridge Capital, 310 milyon dolarlık varlıkla Skybridge Bitcoin Fonu’nu başlattı. Fona göre bitcoin’in yükselişi henüz başlangıç aşamasında.

Skybridge’in yönetici ortağı Scaramucci, bir basın açıklamasında “Bitcoin’in heyecan verici yeni bir varlık sınıfı olarak erken safhalarında olduğuna inanıyoruz” dedi. “Bugün mevcut olan kurumsal kalite saklama çözümleriyle, sermaye tahsis etme ve müşterilerimize dijital varlık alanına erişim sağlama zamanının doğru olduğuna inanıyoruz.”

SkyBridge Bitcoin Fund LP, bitcoin almak isteyen varlıklı yatırımcılara hitap ediyor. Fona katılmak için minimum yatırım 50.000$ olarak belirlendi.

Paul Tudor Jones liderliğindeki bir dizi yüksek profilli yatırımcı, geçen yılın başlarında gelişmekte olan bir enflasyon koruması olarak bitcoin’i seçti. Bunun ardından dünyanın dört bir yanındaki kurumlar Bitcoin’e yatırım yapmaya başladı.

Bitcoin fiyatı, Londra merkezli Ruffer Investment Management’ın 745 milyon dolarlık bir bitcoin yatırımı açıklamasının ardından Aralık ayında 2017’nin en yüksek seviyesi olan 20.000 $ ‘ın üzerine çıktı. Massachusetts Mutual Life Insurance ise önceki hafta genel yatırım fonu için 100 milyon dolarlık bitcoin satın aldığını duyurmuştu.

Bitcoin boğa koşusu, PayPal’ın bitcoin’in yanı sıra bazı kripto paraları da destekleyeceğini duyurmasıyla başladı. Bitcoin’in fiyatı o zamandan beri üç katına çıktı. Kripto para topluluğundaki birçok kişi yükselmenin devam edeceğini düşünüyor.

Skybridge baş işletme sorumlusu Brett Messing, “Bitcoin, dünya çapında dijital bir parasal devrime öncülük ediyor” dedi. “Sorunun ‘neden bitcoin’e yatırım yapıyorsunuz’dan ‘Bitcoin’e nasıl yatırım yapmıyorsunuz’a dönüştüğüne inanıyoruz.”

İlgili Haber:  Financial Times: Kripto Para Fiyatları Muhtemelen Dik Bir Şekilde Düşecek

SkyBridge kurumsal ilginin artmasını bekliyor

Kamuoyuna sızan bir yatırımcı sunumu, Skybridge’in Bitcoin piyasasında kurumsal sermaye dalgası beklediğini ortaya koyuyor. Sunum, hedge fonları, sigorta şirketleri ve uzun zamandır beklenen bitcoin borsası yatırım fonunun geleceğini öngörüyor.

Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin’in kısa süre önce Bitcoin rallisini kripto için “küçümsenen” bir boğa vakası olarak nitelendirdi.

Skybridge sunumu, bitcoin’in “altına göre büyük bir gelişme” gösterdiğini söylerken altının yerini bitcoin’e bırakacağını ima ediyor.

Bir duyuru da Skybridge Yatırım Koordinatörü Ray Nolte’den geldi. Nolte, “Küresel para basımının tüm zamanların en yüksek seviyesinde olmasıyla, bitcoin, bir değer deposu olarak altına güçlü bir alternatif sunuyor. Böylece muhtemel enflasyona karşı koruma sağlıyor,” dedi.

SkyBridge yatırımcıları, 2020 Mart’ında %23’lük bir kayıp yaşadıktan sonra 1.7 milyar doları fondan geri çekti. Scaramucci, Reuters’e verdiği demeçte, fonun o zamandan beri kayıplarının bir kısmını geri kazandığını, 2020’yi %7,5 kayıpla kapattığını ve 300 milyon dolar daha topladığını söyledi.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Harun Karagülle
Harun Karagülle
İstanbul'da yaşıyor, işletme bölümü son sınıf öğrencisi.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar