SkyBridge Capital, SEC’e Ethereum ETF Başvurusu Yapacak

Önemli Gelişmeler
blank
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Anthony Scaramucci’nin CEO’luğunu yaptığı SkyBridge Capital, özel bir Ethereum fonu başlatmayı planlıyor.

blank

Haberin Özeti

  • SkyBridge Capital özel bir Ethereum fonu başlatmayı planlıyor.
  • Firma ayrıca Bitcoin ETF başvurusunun da SEC tarafından incelenmesini bekliyor.

Beyaz Saray eski İletişim Direktörü Anthony Scaramucci tarafından yönetilen hedge fonu SkyBridge Capital, yatırımcıları için özel bir Ethereum fonu başlatmayı planlıyor.

blank

Ethereum ETF Nedir?

The Block, Ocak ayında 25 milyon Dolarlık bir Bitcoin Fonu başlatan firmanın, Ethereum ETF için Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) başvuracağını bildirdi.

New York City merkezli SkyBridge Capital, Bitcoin ETF için SEC’e başvuru yapan birçok yüksek profilli şirketten biri olarak dikkat çekiyor. 7 milyar Dolarlık varlığı yöneten şirket, Mart ayında Bitcoin ETF başvurusu yaptı ve şu anda SEC’in bu başvuruyu incelemesini bekliyor.

ETF, insanların bir varlığın fiyatını takip eden hisseleri satın almalarını sağlayan popüler bir yatırım aracıdır. Bu hisseler, emlaktan yabancı para birimlerine kadar her şeye bağlı olabilirler. Bir Bitcoin ETF, yatırımcıların kripto parayı kendi cüzdanlarında tutmadan Bitcoin’e yatırım yapmalarına olanak tanır.

ABD’nin düzenleyici kurumu SEC, henüz hiçbir Bitcoin veya Ethereum ETF’sini onaylamadı. Perakende yatırımcıları potansiyel zararlardan korumayı amaçlayan SEC, Bitcoin fiyatının piyasa manipülasyonuna açık olduğunu düşünüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

Kripto ETF’ler, Kanada, Brezilya ve Dubai Borsalarında İşlem Görüyor

ABD’nin kuzey komşusu Kanada’da şu anda Toronto Menkul Kıymetler Borsası’nda işlem gören dört Bitcoin ETF ve dört Ethereum ETF bulunuyor. Bu finansal araçlar, piyasaya sürüldüklerinde son derece popüler hale geldiler; ancak o zamandan bu yana kripto piyasasının da değer kaybetmesi ile birlikte ETF’lerin de popülaritesi geriledi.

Son olarak, geçen hafta, Brezilya ve Dubai’de de Bitcoin ETF’lerin onaylandığına dair haberlerin gelmesi ABD’li kripto yatırımcılarını daha da heyecanlandırdı.

SkyBridge Capital, SEC’e kayıtlı bir yatırım danışmanlığı firmasıdır. Geçmişte Beyaz Saray iletişim direktörü olarak da görev yapan Scaramucci, Mart ayında yaptığı açıklamada, şirketinin yalnızca Bitcoin’e odaklandığını ve başka kripto paralar ile ilgilenmeyeceğini söylemişti.

Ancak görünen o ki Ethereum, 2021 yılında gösterdiği performans ile Scaramucci ve ekibini etkilemeyi başardı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

Güncel Haberler

Kraken Analistleri: “Bu Seviye Tutulursa Bitcoin Bu Yılın Sonuna Kadar Yeni Bir Rekor Kırabilir”

Kripto para analizcilerine göre Bitcoin bir “şimdi ya da hiç” dönemi yaşıyor ve 40.000 dolara kadar taşıdığı rallisini sürdürebilirse...

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Send this to a friend