9 Ağustos 2022, Salı
24.5 C
İstanbul

Slide Uygulaması BitPay Üzerinden Kripto Para Ödemeleri Alacağını Açıkladı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Mobil ödeme uygulaması Slide halihazırda Amerika Birleşik Devletleri’nde 100.000’den fazla mağazada kullanılıyor.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Slide, Bitpay aracılığıyla kripto para ödemesi alacağını duyurdu.
  • Mobil ödeme uygulaması halihazırda Amerika’da yaklaşık 100.000 mağazada kullanılmaktadır.
  • Bunlar, Lowe’s ve Chipotle dahil Amerika’nın en büyük zincirlerini de içeriyor.

Slide, Amerika Birleşik Devletleri merkezli bir kripto ödeme sağlayıcısı olan Bitpay aracılığıyla kripto para ödemesi alacağını duyurdu.

Binance indirim kodu

Slide, 100.000 Mağazada Kullanılıyor

Slide uygulaması halihazırda Amerika Birleşik Devletleri’nde son derece yaygın: Ülke genelinde yaklaşık 100.000 mağazada 150 perakendeci tarafından kullanılıyor. Bunlar arasında, ev tadilatı mağazası Lowe’s ve popüler Meksika ızgarası Chipotle gibi Birleşik Devletler’in en büyük zincirleri yer alıyor. Artık bu mağazaların müşterileri yeni bir ödeme aracı olarak kripto para kullanabilir.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Bitpay ticaret müdürü Sonny Singh yaptığı açıklamalarda, “Kripto, Slide gibi tüccarlara yeni müşteriler ve satışlar çekmek için büyük bir fırsat sunuyor. Bitcoin’in değerindeki son artışla birlikte, kripto parayı desteklemek için harika bir zaman olduğunu düşündük. Tatil sezonu için harcamalarda önemli bir artış bekliyoruz.” dedi.

Hangi Kripto Paralar Desteklenecek?

Bitpay, dünyanın önde gelen kripto paralarını kabul edeceğini belirtti Bunlar: Bitcoin, Bitcoin Cash, XRP ve Ethereum. Ek olarak, dört adet de Dolar sabitlenmiş stablecoin kabul ediliyor: USDC, GUSD, PAX ve BUSD.

Slide, müşterilere mağaza satın alımlarında para tasarrufu yapma ve ödül kazanma şansı sunan Raise Marketplace tarafından oluşturulan bir uygulama olarak biliniyor.

Raise Marketplace CEO’su Jay Klauminzer’e göre, Slide’a kripto para ödemelerinin eklenmesi, tatil sezonunda kripto paranın ana akım kullanımı için büyük bir haber. Klauminzer, “Slide ile, kripto kullanıcıları fonlarını geleneksel olarak kripto kabul etmeyen markaların günlük ürünlerine ve tatil hediyelerine harcayabilir.” dedi.

İlgili Haber:  MicroStrategy, Bitcoin'e 15 Milyon Dolarlık Yatırım Yaptı

Slide müşterileri, uygulamayı kullanarak nakit para tasarrufu sağlama fırsatına da sahip olacak. Önceden yatırılan kripto fonları, her satın alımda fazladan %1 kazandıracak.

Singh, “Bitpay, Slide’ın kripto tutmaya veya geleneksel ödeme yöntemleriyle ilişkili yüksek ücretleri ödemeye gerek kalmadan kriptoyu bir ödeme şekli olarak kabul etmesine izin veriyor.” ifadelerini kullandı.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar