5 Temmuz 2022, Salı
21.7 C
İstanbul

SNL Hezimeti Sonrası Dogecoin’leri Satıp Bitcoin Alma Zamanı Geldi mi?

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son yaşanan boğa koşusu büyük oranda altcoinler üzerinden gerçekleşti. Bitcoin fiyatları yatay seyirde devam ederken bu hafta aslında Ethereum’un haftası oldu. Kendisine ait tüm zamanların en yüksek fiyat rekorunu kıran Ethereum, altcoinlere de yaşam suyu verdi. Ancak bu gelişmelere rağmen, beklendiği gibi, Dogecoin tüm spot ışıklarını kendisine çekip Ethereum’un üzerindeki ilginin dağılmasına neden oldu.

Binance indirim kodu

Aslında Dogecoin için son günlerde yaşanan fiyat gelişmeleri öngörülebilir bir şekilde gerçekleşti. Elon Musk’ın Saturday Night Live’a (SNL) konuk olmasıyla beraber Dogecoin fiyatlarının da yükselişe geçmesi bekleniyordu. DOGE topluluğu 1 dolar seviyesini hedeflemişti.

Binance indirim kodu

SNL’nin Yayında Olduğu Dakikalarda Dogecoin’de Çöküşler Başladı

SNL’nin ardından ise, Cumartesi gecesi sürpriz bir şekilde çok keskin çöküşler yaşandı. İnsanlar çok büyük hacimlerde Dogecoin’lerini sattı ve Dogecoin fiyatları “Ay’a gitmek” yerine çamura saplandı. Musk katıldığı şovda Dogecoin’i “dolar kadar gerçek” olarak nitelendirdiği anlarda fiyatlar 0.49 seviyesine çakılmıştı bile.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Şu anda ise Dogecoin fiyatları 0.47 dolar düzeyinde seyrederken ara ara da 0.40 civarına iğne atmayı sürdürüyor. 24 saatten kısa bir süre öncesine kadar piyasa değeri olarak 92 milyar doları aşan Dogecoin, şu anda ise yalnızca 60 milyar dolar civarında geziyor.

Barry Silbert: “DOGE’larınızı BTC’ye Çevirin.”

Geriye dönük bakıldığında bugün yaşanan gelişmeler yoksa kaçınılmaz mıydı? Dogecoin daha önceki seviyelerine göre halen yüksek fiyatını korusa da, akıllarda bu “şakanın” daha ne kadar sürdürülebileceği sorusu var. Digital Currency Group kurucusu ve CEO’su Barry Silbert DOGE topluluğunu gerçekçi olmaları konusunda uyardı: “DOGE taraftarları, evet güldük eğlendik ancak asıl şimdi kripto dünyasına hoşgeldiniz! Şu anda artık DOGE’larınızı BTC’ye çevirme vaktidir.”

Dogecoin’in en büyük destekçilerinden biri olan Elon Musk, buna rağmen şirketinin hiçbir varlığını Dogecoin’e çevirmemişti. Elon Musk’ın şirketlerinden Tesla ise 2021 yılının ilk çeyreğinde 1.5 milyar  dolarlık bir Bitcoin’i bilançosuna eklemişti. Bu satın alım, kripto para dünyasında bir boğa koşusunun yaşanmasına neden olmuştu.

İlgili Haber:  BTC Vadeli İşlemlerinin %45'i İki Hafta İçinde Sona Ererken Bitcoin'in Açık Pozisyonu 8.8 Milyar Dolara Ulaştı

Elon Musk, kısa bir süre önce verdiği bir demecinde, Dogecoin’in “bir şaka” olarak ortaya çıktığını söylemişti. Bu şaka kripto paranın dünyada gerçek bir para birimi olarak kabul edilmesi ihtimalinin oldukça ironik olabileceğini de eklemişti. Musk ayrıca yatırımcıların kendi hayat birikimlerini kripto paralara yatırmaması konusunda da uyarılarda bulunmuştu.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Furkan
Furkan
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

1 Yorum

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar
%d blogcu bunu beğendi: