12 Ağustos 2022, Cuma
19.7 C
İstanbul

SNX Tokeninin Fiyatının Aralık Ayında %100’lük Artışının Nedeni Ne?

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 10 ay önce

Binance indirim kodu

Synthetix’in yerel tokeni ve merkezi olmayan bir finans türevleri protokolü olan Synthetix Network Token (SNX), geçtiğimiz hafta boyunca yükseliş kaydederek bugün itibariyle 7.87 doların üzerine ulaşmayı başardı.

Binance indirim kodu

SNX’in arkasındaki ana katalizör Coinbase’deki bir liste oldu. 16 Aralık’ta Coinbase, Aave protokolünün AAVE tokeninin, Bancor Network tokeninin (BNT) ve Synthetix Network tokeninin listelendiğini resmen duyurdu.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Bu artışın arkasındaki diğer faktörlerin ise 22 Aralık’ta gerçekleşen en son yazılım yükseltmesiyle kilitli toplam değerde yaşanan hızlı artış ve kullanıcı arayüzü iyileştirmeleri olduğu belirtildi.

Synthetix neden kullanıcı etkinliğinde büyük bir artış görüyor?

Synthetix, yeni sentetik varlıkları Ether (ETH) gibi kripto paralarla teminat olarak alan bir protokol olarak hareket ediyor. Bu durum, kullanıcıların DeFi türevleri platformunda birçok kripto para ile çeşitli varlıkları ödünç almalarına ve ticaret yapmalarına olanak tanıyor.

Bahse yatırma, protokolün nakit akışı mekanizmasına dayanan nispeten yüksek yıllık yüzde getirisi nedeniyle kullanıcıları çeken başka bir özellik olarak öne çıkıyor. Esasen Synthetix’te ticaretten kaynaklanan ücretler toplanıyor ve SNX bahisçilerine orantılı olarak dağıtılıyor.

Coinbase listesinden Synthetix’e olan ilginin artması ile platformun kullanıcı aktivitesindeki genel yükselişin birleşiminin muhtemelen kasım sonundan bu yana gerçekleşen %100’lük yükselişi tetiklediği düşünülüyor.

DeFi ekosisteminde kilitli toplam değeri izleyen DeFi Pulse’a göre Synthetix, Uniswap’in hemen arkasında beşinci sırada yer alıyor. Synthetix ekosisteminde 1.2 milyar doların üzerinde değere sahip varlık kilitli duruyorken veya bu ekosistemde pay sahibi oluyorken geçen ay büyük bir büyüme kaydediliyor.

3 Kasım’da Synthetix’te kilitli toplam değer yaklaşık 421 milyon dolara ulaşıyor. Bu da kilitli toplam değerin iki aydan kısa bir süre içinde neredeyse üç katına çıktığı anlamına geliyor.

SNX için uygun teknikler

Son olarak bazı tüccarlar, SNX’in 4 dolar civarında işlem gördüğü kasım ayında elverişli teknik yapıyı saptamış bulunuyor.

26 Kasım’da Benjamin Blunts olarak bilinen anonim bir tüccar, ters bir baş-omuz kalıbının oluşumunu gördüğünü belirterek SNX için oluşturulan desteğin altındaki tüm durakların kalktığını ve %80-100 aralığında daha fazlasını hedeflediğini açıklıyor.

O zamandan beri SNX fiyatı, dün itibariyle günün zirvesinde iki kattan fazla artarak 8.48 dolara kadar yükselmiş bulunuyor.

Altcoin piyasası, XRP’nin keskin geri çekilmesinin ardından son 24 saatte sert bir düzeltme yaşadığı için devam eden SNX yükselişi özellikle dikkat çekici olarak değerlendiriliyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar