SoftBank CEO’su Bitcoin Satışında Büyük Kayıp Yaşadığını İtiraf Etti

Önemli Gelişmeler

Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Masayoshi Son, Bitcoin’de büyük bir fiyat dalgalanması yaşanırken 2018 yılında satış yapmıştı. Son, o zaman 50 – 130 milyon Dolar arasında bir değer kaybettiğini açıkladı.

Haberin Özeti

  • SoftBank CEO’su Masayoshi Son, 2017’nin sonlarında 200 milyon Dolar değerinde Bitcoin satın aldı.
  • Kripto para biriminin fiyat dalgalanması çok “dikkat dağıtıcı” hale geldikten sonra Son, elindeki varlığı 2018’de sattı.
  • Son, yine de, dijital para biriminin gelecekte faydalı olacağını düşünüyor.

SoftBank Group kurucusu ve CEO’su Masayoshi Son, 2018’de Bitcoin’ini sattığında 50 milyon Dolar kaybettiğini itiraf etti. O zamanlar kripto para biriminin oynaklığının çok dikkat dağıtıcı olduğunu savundu. Son, Çarşamba günü The New York Times DealBook konferansında yaptığı açıklamada bugüne kadar Bitcoin’i anlamakta zorlandığını belirtti.

Son, 2017 yılı sonlarında kişisel varlıklarının %1’ini Bitcoin’e yatırdı. Bu, ortalama olarak 200 milyon Dolar değerinde bir Bitcoin’e denk geldi. Kripto parayı satın aldıktan sonra Son, Bitcoin fiyatının ne kadar değişken olduğunu çabucak keşfetti ve her gününü bu fiyat dalgalanmalarına bakarak geçirmeye başladı.

Dikkatini Dağıttığı İçin Bitcoin Varlığını Zararına Sattı

Sonunda, yatırımının kendi işine odaklanmasını engellediğini ve dikkatini dağıttığını düşünmeye başladı. Bu yüzden de elindeki varlığı 2018’in başlarında sattı. Son, bu süreçte 50 milyon Dolar kaybettiğini tahmin ediyor. Ancak The Wall Street Journal’ın bir raporuna göre Son’un kaybının 130 milyon Dolara yakın olabileceği öne sürülüyor.

Satışla ilgili olarak “Kendimi çok daha iyi hissediyorum.” diyen Son, “Dijital para biriminin faydalı olacağını düşünüyorum. Ama hangi dijital para biriminin? Onu bilmiyorum.” diye ekliyor.

WSJ’ye göre Son, 2017 sonlarında Bitcoin tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 20.000 Dolarda iken BTC’yi satın aldı. Bununla birlikte, Ocak 2018’den bu yana, BTC’nin fiyatı kademeli olarak düşüşe geçti ve Aralık ayında yaklaşık 4.000 Dolara kadar geriledi.

Bitcoin, Bugünlerde Mastercard’ı Geride Bıraktı

Decrypt’in bildirdiği gibi, Bitcoin’in piyasa değeri, kriptonun devam eden boğa koşusunun bir sonucu olarak bugünlerde Mastercard’ınkini bile aşmış görünüyor. Assetdash’a göre, şu anda dünyanın en iyi varlıkları arasında Bitcoin, 16. sırada yer alıyor.

Ödeme devi PayPal, müşterilerinin Bitcoin satın almasına izin vereceğini ilk açıkladığından bu yana BTC fiyat rallisi güç toplamaya devam ediyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

Güncel Haberler

Uzmanlar Açıkladı: Bitcoin ve Dogecoin Arasındaki 3 Önemli Fark

2013 yılında bir şaka kripto parası olarak üretilen Dogecoin, geçtiğimiz günlerde 0.69 Dolarlık rekor bir seviyeye ulaştı. Peki, Bitcoin...

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Send this to a friend