10 Ağustos 2022, Çarşamba
28.6 C
İstanbul

Solana (SOL), Bitcoin Cash (BCH), Tron (TRX) – Altcoin Fiyat Analizi – 9 Aralık

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son ayı dalgasının rekor düzeylerde işlem hacimleriyle birlikte yaşanması, genel trendi oldukça etkiledi. Bunun sonucunda analiste göre Solana, Bitcoin Cash ve Tron altcoinleri %38.2’lik Fibonacci seviyesiyle mücadele ediyor.

Binance indirim kodu

Analist, 3 Aralık tarihinde son ayların en düşük seviyesine gerileyen bu kripto paraların toparlanma sinyali gösterdiğini ancak boğa lehine bir tablo oluşabilmesi için daha fazla hacim toplanması gerektiğini düşünüyor. Analist Yash Majithia, söz konusu kripto paraları değerlendirdi.

Binance indirim kodu

Bir önceki altcoin analizine buradan ulaşabilirsiniz.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Solana (SOL)

blank

Solana, 6 Kasım’dan sonra değerinin yaklaşık olarak %32.6’sını yitirdi ve altcoinin fiyatı 3 Aralık tarihinde son altı haftanın en düşük seviyesine geriledi.

Bu yazının yazıldığı anlarda SOL fiyatı son 24 saatteki %8.8’lik kaybı ile beraber 186.75 dolardan işlem görüyor. RSI göstergesi aşağı yönlü seyretti ve son beş gündür orta hattı geçmeyi başaramadı. Dahası, analiste göre DMI göstergesi de ayı lehine bir tablo sergiledi. Buna rağmen analist, SMI göstergesinin siyah noktalar göstererek kısa vadede düşük volalite değerleri ile birlikte bir tür sıkışma fazına girişe dair ipucu verdiğini düşünüyor.

Bitcoin Cash (BCH)

blank

Analiste göre yaklaşık üç aydır 544 dolar seviyesindeki destek noktasını sürekli olarak yoklayan ayılar, uzun vadeli boğa lehine tabloyu kırarak işleri kendi lehlerine çevirmeyi başarmışlardı. Söz konusu düşüş dalgası ile birlikte analiste göre alçalan üç formasyonundan çıkan altcoin, 3 Aralık tarihinde son 11 ayın en düşük seviyesine geriledi. Bu yazının yazıldığı anlarda BCH fiyatı 469.1 dolardan işlem gördü.

RSI göstergesi 3 Aralık tarihinde indiği rekor pozisyondan sonra elle tutulur bir toparlanma yaşadı ancak yine de orta hattı geçmeyi başaramadı. Bununla birlikte analiste göre DMI göstergesi hafifçe ayı lehine bir görünüm verdi. Boğalar 6 Aralık tarihinde bir yükseliş dalgası başlatma hamlesi başlatmasına rağmen %38.2 Fibonacci seviyesi aşılamadı. Analiste göre altcoinin AO göstergesi artmış boğa momentumuna işaret etti.

İlgili Haber:  Cardano (ADA), Polkadot (DOT), Ethereum Classic (ETC) - Altcoin Fiyat Analizi - 25 Kasım

Tron (TRX)

blank

TRX ayılarının son altı aydır 0.118 dolarda bir direnç göstermesiyle birlikte altcoinin fiyatı, 15 Kasım tarihinde son altı ayın zirvesine çıkmasının ardından sürekli bir şekilde düşüş sergilemişti.

Analiste göre TRX, alçalan bir kanal (sarı) içerisinde aşağı yönlü hareket etti. Altcoin, 3 Aralık tarihinde son 16 haftanın en düşük seviyesine geriledi.

Analiste göre altcoinin fiyatı son dört gündür ayı lehine yükselen bir kama formasyonu içerisinde hareket ediyor. RSI göstergesi orta hattın hemen üstünde yatay hareket yaptı. Analiste göre DMI göstergesi boğa lehine bir görünüm sunarken ADX ise zayıf bir yönelimsel trende işaret etti.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Furkan
Furkan
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar